Jump to content
hino

Какъв видеорегистратор да си купя?

Recommended Posts

Някой наясно ли е до каква степен снимки и клипове от такива устройста помагат при ситуации към днешна дата, понеже не съм много наясно. Моя го поръчах уж на далавера с цел продажба, но понеже ми хареса как работи а и монтажа се получи прибран, изцяло пред огледалото, реших да си го оставя.

IMG_20200125_150302.jpg

IMG_20200125_150319.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти отговоря, но мога да задам въпрос - захранването от огледалото ли си взел, или си прекарвал кабелите до долу? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих плафона и прекарах кабела над тапицерията на тавана после през уплътнението на вратата и до кутията с бушоните а там с този конектор. Включих го към заден прозорец за да мога да го изключвам от управлението на стъклата без да търся неговия бутон.

IMG_20191014_160421.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се е налагало лично, но доколкото знам помагат колкото допълнително доказателство по случая. Обаче в никакъв случай с тежестта на свидетел. Ако някой е по-запознат, нека пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в първите постове,назад в темата е уточнено,че не може да се разчита, изцяло на тях в съда!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. Това в началото го видяг. Питах понеже 240 умни глави ежедневно творят закони и може би нещо се е променило. Началните постове са преди близо две години.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да кажа, че срещу мен бе използван такъв запис.
Аз че бях виновен - бях, но не съм и спорил.
Просто лицето от КАТ видя, че онзи имаше ДВР, отиде при него за около 5 мин., върна се и каза, видях кой е виновен, разберете се по между си, или ще има акт...

ДВР-те ще станат и тук веществено доказателство в един момент, дано не чакат да стане нещо непоправимо за да гласуват такъв закон, както става с повечето хубави промени.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Нагоре 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямало е пострадали,бил си виновен,признаваш вината си,даже няма да си мръднат патрулката:no:!Оправяте се,с бланките дадени ви от застрахователите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нямало е пострадали,бил си виновен,признаваш вината си,даже няма да си мръднат патрулката:no:!Оправяте се,с бланките дадени ви от застрахователите.


Зависи на какъв екип ще попаднеш...има хора и хора.
Тези, които тогава ми се "паднаха", бяха нормални, въпреки че беше пиков час в делничен ден, в края на работния ден.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората са (реда е..)-"112",от там те прехвърлят към "кат"(център).И да,те преценят,но за леки(без пострадали) ситуации,процедират така. 

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема нека използвам тази за следното.

Някой разполага ли с устройство,което записва докато колата е паркирана и с неработещ двигател? И как се захранва?

Идеята е, ако някой те удари на паркинг и изчезне примерно ?

Виждам,че някой видеорегистратори имат някакъв G-sensor, но не разбирам изцяло дали той помага в такива случаи?

Редактирано от AzSum

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има специални китове за това... Комплект заедно с кабели за камерата... Гледах ги преди 2 седмици 😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай примерен линк ако ти е удобно да видя как се казват, за да почне едно ровене :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста избор..  Според мен с горният и още един кит, може да стане чудесна охрана... Но в момента нямам време да се занимавам... Не си купувай камера на,, Apеman"- нашата се сбогува след три години малка употреба!!! 🤫🙄😏🤮

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, AzSum написа:

Дай примерен линк ако ти е удобно да видя как се казват, за да почне едно ровене :)

Това, което съм ти дал горе, май е само за камери  ,, Black Vue". ...! Човек трябва малко да се разтърси из нета.... ЩЕ се намери комбинация! ✌️

Редактирано от mitaka0007

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти. Ще поровя,че темата ми е интересна.притеснява ме монтажа,че не искам да "рушкам" колата, а и имам известни резерви относно захранването при изкл.двигател :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всеки производител има такъв бокс.
Ако това ти е приоритет, търси производители които предлагат такива боксове към регистраторите си.

Обикновено скъпите марки имат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ,знаеш ли на какъв принцип действа? Ако удара е отзад ще го снима задната ми камера? а ако е отпред регистратора  ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи бокса дали поддържа двете камери.
Ако и двете работят, би следвало и двете да се включат, удара ще разтресе цялата кола.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, малко да поизтупам темата.

От известно време съм си наумил да си купя видеорегистратор (преден + заден). Въпросът ми е, според вас, заслужават ли си да се инвестира повече пари към 500лв или е достатъчно да се търсят до към 300лв? Първоначално се бях насочил конкретно към Гармин, но после гледах корейските Thinkware и китайските Viofo.

Аз карам главно извънградско и предимно през деня, рядко ми се случва през нощта.

Гледам, вече има хора които ги ползват 3-5г, та би трябвало да имат добра равносметка :)

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

#galin_k

Ние сме с две различни марки по колите, но АКО В МОМЕНТА трябваше пак да слагам- веднага щях да избера Viofo! Следя най-големият немски ютубер за магистрални видеа( той е изпробвал десетки марки, откакто го следя), за него Viofo са най-добрият вариант като  качество-цена....;)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MIO имат всякакви модели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не знам дали е навременно, но този клип ще ти отговори на въпросите:

 

С две думи, препоръчвам Виофо заради цена/качество. Неотдавна направих точно такава покупка – за ~250лв (на промоция тогава) виофо с предна и задна камера и gps модул. Откъм качество на записа е чудесно. Недостатък е ниската скорост на wifi – недостатъчна за стриймване на видео без буфериране. 3-минутно видео се прехвърля за 10тина минути. Затова свалям картата и я пъхам в четец, който си държа в колата. Неудобно, но със стойката-гпс модул, откачането на камерата става много бързо и лесно, а като е свалена и ваденето на картата е лесно.

 

ПП: мога да дам отзив и за hardwire kit-а им. Поръчах го, тествахме с приятел и се оказа, че изключва на ~0.2 волта по-ниско напрежение от зададеното. Т.е. ако се настрой да изключи на 12.4V, реално изключва на 12.2V. Което е доста важно. Но иначе е постоянно и няма проблеми.

 

Друго тествахме колко ток дърпа в различните паркинг, макар и да тествахме само с предна камера. Резултатите:

 

• Стандартен запис: 160mA

• Паркинг режим Low bitrate: 160mA
• Паркинг режим 1fps: 130–135 mA
• Паркинг режим 5fps: 135–140 mA
• Паркинг режим Motion: 125 на standby; 155 докато записва

 

Та… не очаквай особено пестене на енергия от паркинг режимите. Единият голям плюс на low bitrate е, че записва и звук за разлика от другите.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, благодаря за инфото, чак сега го виждам :( 

 

Да и аз избрах Виофо, но с инсталацията двойната камера идва почти 600лв :o което ми се струва малко множко. Чакам за промо за сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, би ли споделил конкретен модел, че също търся подходящ вариант. Взех един Мио, но нещо не ми се получава добра гледка. Явно тия 130 градуса на ъгъла не са достатъчни за акорда. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двойният който гледам е на Viofo A129 Pro Duo Ultra 4K. 

Само предният - Viofo A119 Mini 2K.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VIOFO A129 Plus Duo не е ли най-удачен вариант по "цена/качество"?

Някой ползвал ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз ползвам 70mai A800S двойна камера от Алиекспрес. Включва се към запалката, кабелите се прокарват зад корите на предните и задните колони и таблотo. Когато колата не се движи може да се включи към външна батерия за GSM и да продължи да записва. 70mai дават фолио,  но в случай че няма такова към камерата, е хубаво да се купи един скрийнпротектор за GSM, и камерата да се залепи върху него а не директно на стъклото.

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 5/29/2023 at 9:13 AM, jt26 said:

Колега, би ли споделил конкретен модел, че също търся подходящ вариант. Взех един Мио, но нещо не ми се получава добра гледка. Явно тия 130 градуса на ъгъла не са достатъчни за акорда. 

 

За Mio-то провери дали нямаш излезли firmware ъпдейти за твоя модел, ако не си го правил досега. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега ако го обясниш и на български, може и да се разберем :blush1: И къде се проверява това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте за късния отговор. Аз ползвам точно VIOFO A129 Plus Duo Dual. Компромисът е, че не е 4К, а 2К (1440p), но записите са задоволителни и откъм цена/качество за мен лично е оптималният избор. Предпочитам 1440p предна + 1080p задна отколкото 4К само предна.

Относно дебненето на оферта – има сайтове, които пращат имейли когато цената падне под зададена от теб. Аз съм ползвал camelcamelcamel. Просто правиш търсене с продуктовия линк от амазон и оставяш имейл, на който да пратят известие когато цената е добра. Също има и история на промяна на цената, която може много добре да те ориентира какво да очакваш. Моделът, който съм пуснал тук, държи сравнително стабилна цена, но от време на време има краткорсочни намаления.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 5/31/2023 at 4:08 PM, jt26 said:

Ей сега ако го обясниш и на български, може и да се разберем :blush1: И къде се проверява това?

Извинявай за късния отговор.

На официалния сайт има актуализации за различните функции на различните модели. Ето линк:  https://support.mio.com/Mio.html

Избираш си "Rest of E.Europe (English)" -> "Downloads" и твоя модел.

 

Ето пример за MiVue 886 - отваряш най-долния линк и ако наличната версия е по-нова от твоята (в менютата на регистратора би трябвало да я има) и следваш инструкциите за обновяване. 

image.thumb.png.659512dd516ac279a07f1d58e3cdb89b.png

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...