Jump to content
ilemirev1

Грешка ЕГР клапан,свети chek engine

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От скоро купих хондата ,2.2 140 коня 2009 година,

светеше чека още в началото,няма промени в оборотите на празен ход,няма пушене,но на 2500 оборота забива и не иска да върви.

На компютер показа грешка ЕГР клапан.

Бях и сложил добавка за ЕГР в нафтата преди един месец и се оправи сама,изгасна даже и лампата на таблото,колата се отпуши и така докато един ден ходих до Македония и заредих от техната нафта,от тогава пак светна чека и пак се задави.

Моля за мнения и съвети.Дизела е ново за мен,карал съм бензин до сега.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами свали и почисти ЕГР -ра,провери вдижищите се части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих проверил и горивния филтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай по редовно с добавки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паря колата минавам 200 метра варви добре  после започва да эъбива  гася паля и се оправя. Егр почистен дпф премахнат нови филтри  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оффф.............

Колега чудя се как си дал пари като знаеш че колата има някакъв проблем и то не със счупен шарнир а с проблемен двигател, дори и да ми я подаряват не бих я взел да си тровя нервите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

"Паря колата минавам 200 метра варви добре  после започва да эъбива  гася паля и се оправя. Егр почистен дпф премахнат нови филтри"

 

Кой и как е премахнал DPF-a, знае ли се? Като купи колата правеше ли това или не? Колега Dungiov_91 ако искаш да получиш информация дай и ти малко повече от типа на имам колата от .....     от тогава съм сменил ...      проблема се появи след...  и те така. 200 метра са предостатъчни да влезе колата в авариен режим, което не означава, че като изгасиш и запалиш и проблема го няма, а просто толкова и е необходимо, за да засече проблема и да те вкара в сервизен режим.

 

Колега ilemirev1 при теб как стоят нещата с DPF-a .. имаш ли представа?

Редактирано от golfy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих я и я карах 1 месец и тогава ми влезе в авариен режимпи я закарах в благоевград и там ми махнаха дпф хардуерно аз смених филтри масла всички консомативи и ми излезе грешкаа р2004 за някакав клапан за вакумите  сменихго но несам изтрил грешката и егр почистен и цялата системаа 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 31.07.2018 г. at 17:41, Dungiov_91 написа:

Купих я и я карах 1 месец и тогава ми влезе в авариен режимпи я закарах в благоевград и там ми махнаха дпф хардуерно аз смених филтри масла всички консомативи и ми излезе грешкаа р2004 за някакав клапан за вакумите  сменихго но несам изтрил грешката и егр почистен и цялата системаа 

Махнали са ти DPF-филтъра, а премахнаха ли го и от софтуера на колата? Ако проблема е бил в този филтър, защо не го почисти или да го смениш с друг?

Редактирано от Tokio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премахнат е  дпф и софтуерно но след 200 км пак ми излези грешката за дпф.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Dungiov_91 написа:

Премахнат е  дпф и софтуерно но след 200 км пак ми излези грешката за дпф.

А колата в авариен режим ли е или само си свети лампата?Но както и да е, трябва да го дооправят. Има теми за ДПФ-а в раздела, потърси ги. Първо направи рекламация при майсторите дето са ти го премахнали (софтуерно), ако пак не стане в София има места, където предполагам, че ще го оправят. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 31.07.2018 г. at 17:41, Dungiov_91 написа:

Купих я и я карах 1 месец и тогава ми влезе в авариен режимпи я закарах в благоевград и там ми махнаха дпф хардуерно аз смених филтри масла всички консомативи и ми излезе грешкаа р2004 за някакав клапан за вакумите  сменихго но несам изтрил грешката и егр почистен и цялата системаа 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако него оправи вече ще идвам в София иначе сега не варви до 100 км в час 

Редактирано от Dungiov_91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...