Jump to content
Ivan86

Окъсена инсталация на плафон

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам тъй като направих една глупост със моята упорита глава, реших да сменя всички лампи на моята Хонда акорд 7 генерация комби със сини лед лампи закупени по Интернет..и какво се получи паснаха само лампите на вратите и отзад в багажника отпред отгоре и отзад бяха по дълги от обикновеното, но аз въпреки това реших да ги сложа на една страна по някакъв начин и тръгнаха но от вибраци или нещо такова се откачаха и няколко пъти даваше на късо и изгорих около 5 бушона без да ми дойде на акъла че горенето на бушоните идва от лампата във задния флакон и в един момент се чу странния звук и мирис на изгоряло флакона изгоря и към кабелите наяма ток. На предния флакон не му стана нищо сега само като отворя вратите лампите не светят отгоре а трябва на ръка ако искам. 

Въпроса мие как да проследя кабелите до къде отивам за да ги сменя със сваляне на таван или си има друг вариант. 

Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам под "флакон" имаш предвид плафон.

 

Можеш ли спокойно да обясниш сега, какво свети и какво не от осветлението, всички плафони, таван, врати, багажник.

Работи ли ти радиото и копчето на багажната врата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плафон точно, :) извинявам се. Работи всичко, багажник радио но този плафон който се намира над шофьорското място има копче на което трябва да си избереш като се отключи колата да светни автоматично или да бъде спряно и със ръка да си ги пускаш лапичките аз съм избрал като се отключи колата да светнат но откакто изгоря задния плафон предния не може без значение как си пуснал бутона Door или Of. Само ръчно като се натиснат светят. 

Нещо се е прекъснало по веригата и незнам как да го отстраня. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли бушона за плафоните?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да предполагам че ако е изгорял отпред няма да функционира а предния плафон със натискане ръчно си светят мисля че като е дало на късо при задния плафон се е прецакало нещо във кабелите които отиват към предния. Със сваляне на тавана бих ли могъл да видя отгоре кабелите които отиват към предния плафон и така разбера къде по кабелите и какво се случва или има друг вариант защото проверих със уред във буксата на задния плафон която е свързана със кабелите няма ток....? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много объркано обясняваш, колега.

Би ли обяснил коя функция точно не работи и на кои плафони.

Ако не стига ток до задния плафон, как разбра че е кабел?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задния плафон пластмасата се стопи от части и със сигурност трябва да се подмени но кабелите които влизат във самия плафон по тях няма ток след като ги замерих а във предния всичко е наред като изключим това че при отворени врати не свети а трябва ръчно да ги пусна 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като разглобиш задния плафон, целия от тавана, имаш ли стопени кабели?

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да два от кабелите си личи как са почернели сега незнам каква е следващата ми стъпка вие какво мислите някакви идеи...? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това като че ли е най-често серещаният проблем напоследък. Прочети тази тема:

 

https://forums.hondabg.com/topic/106657-търся-предпазителреле-за-лампите-на-вратите/

 

Тя е малко по-надолу в раздела. Проблемът ти може да е съвсем същият. Успех!

 

Дай да ти подаря 3 лампи точен размер, няма да са сини, но поне със сигурност работят и не водят до къси съединения. Иначе ако пак купуваш - 31 мм е размерът. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от София ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, от 1986-та е, а ти като си от XYZ, не знам как и къде изобщо ще се засечете във време-пространството :D Ама като почнете да си пишете така в профилите...

 

Това, където един плафон не свети при отворена врата, а свети само при ръчно включване може да е и от пластинките, които влизат в ключето и са нагорели. Случва се и без окъсяване. Надали, ама нали гадаем.

 

Бушоните сменяни ли са? От менте бушони какви поразии стават...

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Zlatozator написа:

Бушоните сменяни ли са? От менте бушони какви поразии стават...

 

 

А най-големите поразии стават, когато започнем да се правим на майстори сами.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата по горе провери пластините дали не са нагорели. Все пак каза, че си сменил около 5 бушона това е давало на късо, 100% има нагар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Zlatozator написа:

Не, от 1986-та е, а ти като си от XYZ, не знам как и къде изобщо ще се засечете във време-пространството :D Ама като почнете да си пишете така в профилите...

 

Това, където един плафон не свети при отворена врата, а свети само при ръчно включване може да е и от пластинките, които влизат в ключето и са нагорели. Случва се и без окъсяване. Надали, ама нали гадаем.

 

Бушоните сменяни ли са? От менте бушони какви поразии стават...

 

 

 

Аз проблем нямам, така че и от космоса да съм все тая. То човек да не изяви желание да помогне.

Хубав ден на всички.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, crown_bg написа:

Колега от София ли си?

От Пловдив но живея във Германия. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, pantany написа:

Както каза колегата по горе провери пластините дали не са нагорели. Все пак каза, че си сменил около 5 бушона това е давало на късо, 100% има нагар

Пластините където влиза бушона ли става дума, бушоните ги закупих от бензиностанция незнам да ли са фалшиви. Добре как да си го обясня че след като изгоря задния плафон сложих за пореден път бушона и тогава всичко светна със изключение на предния плафон при отваряне не свети....? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, crown_bg написа:

 

Аз проблем нямам, така че и от космоса да съм все тая. То човек да не изяви желание да помогне.

Хубав ден на всички.

Кои пластини не те разбрах извинявай.... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като разглобиш въпросния плафон ще видиш пластините на копчето на самия плафон тях почисти. Провери при отварянето на всички врати ли не святка въпросния плафон и ако не е на всички почисти контактите на копчетата на въпросните врати които отговарят за индикация отворена ли е вратата или не. Виж плафоните на вратите дали работят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, pantany написа:

Като разглобиш въпросния плафон ще видиш пластините на копчето на самия плафон тях почисти. Провери при отварянето на всички врати ли не святка въпросния плафон и ако не е на всички почисти контактите на копчетата на въпросните врати които отговарят за индикация отворена ли е вратата или не. Виж плафоните на вратите дали работят

Ок разбрахте въпросния плафон отзад след като закупя нов какво се случва със кабелите по които няма ток след като ги замерих... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го играя този филм сега, отпред не ми свети като отворя вратите, като натисна свети. Поръчах двата бутона които затварят веригата от алито и сега ще чакам.

Става въпрос за ето тези бутони

 

Редактирано от isullivan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...