Jump to content
rollin

Преден горен носач- може ли само шарнира да се смени?

Recommended Posts

Разбит ми е предел ляв горен шарнир на носача.

Идеята е дали може да се смени само шарнира или трябва целия носач да се сменя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен би трябвало да може да се сменя само шарнира след като го има като елемент само него за подмяна. Досега на 5 и 6 ген. Акорд съм сменял само шарнир на седма мисля че също може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Шарнир на горен носач не. Въобще шарнира на този носач го няма като отделен елемент, затова се продават кембър носачи, на които шарнирте са регулируеми и сменяеми.

 

Ако е много разбит сменяй, ако може още без да разбие нещо около него, слагай повече грес и събирай пари за нов носач.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По някои каталози го дават да не се сменя както и на едва ли не всички Хонди, но масово се сменят само шарнири(на по старите хонди, а уж и там не го дават да може)
Утре ше ида на майстор за да погледне и каже.
Иначе има го шарнира като отделен елемент на няколко фирми ама знам ли...
Иначе 130$ е ОЕМ носач и ако не се сменя само шарнира ше си поръчам направо два(то и сега и от двата края ше сменям, че тръгнал ли е единия и другия няма много да закъснее).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се. Продават се шарнири и тампони. Старите се избиват. Преди време бях в същата чуденка. Тогава купих цял носач афтар маркет. Запазих си стария носач ако този излезе боклук, на стария ще му сменя шарнира и тампоните и ще си сложа пак него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и вариант да се рециклира .

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно къде се продават такива шарнири (и колко са читави), за тези носачи, след като самите Хонда не го предлагат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел има магазин за авто части и ми извади поне 3 различни марки горни шарнири и той ми каза че по принцип на всичките Хонди ги дават цели носачи да се сменят но афтърмаркет фирми били произвели и само шарнирния болт и се сменяло ама това  не мога да го твърдя на 100% докато не го направя.
Иначе за пример ето един такъв
http://malkom.eu/51450-SDA-A01,0320-CL7UP

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на такъв прилича.

Слагайки фебест, или подобно, все едно слагаш тампон измислена марка на долен носач, или щанга.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да патих от тея боклуци вече и няма да сложа никога повече такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го смениха точно този преди няколко месеца. :) Сменят ги на правилното място... на други места ще кажат направо : "трябват ти два носача, пич".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шарнира се сменя на 100%. Моят утре отивам и го сменям, тъй като също се разби. В много програми шарнира излиза като отделна част, а не като цял носач. Смяната е малко кофти, тъй като се сваля целия макгерсон, за да развиеш носача.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се, въпроса е колко изкарват след това, по нашите прекрасни пътища :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид факта, че са с незнаен произход колко да изкарат...

Колега беше споменал, че след слагането на цял носач на афтърмаркет марка, не е изкарал много.

 

Не знам защо някой си мисли, че като смени само шарнирния болт, ще изкара повече.

 

Именно той се разбива след известно време, а работата по смяната му не е евтина.

 

Не ангажирам никого с моето мнение, а само излагам факти.

Правил съм простотията да сложа тампони на долен носач, различни от хондовски, е няма да го повторя.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и това го има, но вчера този моя проятел започна с цена за цял носач от 50лв... Ако се сложи такъв то е ясно че няма да изкара.

Сега ще сложа възможно най хубавия шарнир дето го има на пазара пък ще видим какво ще се получи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги няма база между двете генерация но на предната Хонда акорд 5ген. съм сменял винаги само шарнири. За седем години съм сменил общо четири горни шарнира от двете страни, като всеки от тях не е струвал повече от 30лв. Вярно пари за работа не съм давал, защото аз си я правя но мисля че пак е по добре само шарнира.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, atoma написа:

Сменя се, въпроса е колко изкарват след това, по нашите прекрасни пътища :(

Това зависи много от марката шарнир която ще избереш.:yes:

 

 

Преди 1 час, crown_bg написа:

 

Не знам защо някой си мисли, че като смени само шарнирния болт, ще изкара повече.

Защото някои сме сменяли преди 5-6 години и още не са мръднали .:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих проверка в моите записки...

Носач Japko 7240L, BS-402L/42188 - 50лв.
Труд - 20лв.

Общо 70,00

Явно не е кой знае колко трудно щом са ми взели 20лв за труд.

От смяната е изминало година и 18к. Да видим до кога..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога е и според мерака на търговеца / сервиза. Преди години, бидейки на почивка на предния ми Акорд се разтропа горен десен. Отидох до тогавашния дилър на Хонда във Варна. Там ми казаха че имам избор: или цял носач, или само шарнира. Избрах второто и за под 1 час си тръгнах доволен. Не помня марка и цена, но колата вече двуцифрен брой години е с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също сменях преди година само шарнир, с рециклиране в Юбико, иначе на други места ми казаха, че само цял носач се сменя. В Юбико също разбрах, че при Tourer-a се предлага и сменя като отдела част само шарнира, докато при седана носача е цял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Въпросните носачи са еднакви на седан и комби. Както доста хора писаха шарнира е сменяем, на единия кораб смених с Ямато(цената му беше смешна) преди не по- малко от 20000 родни км.

 

Поздрави

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да смениха ми ги днеска, че доста време чаках оригинални тампони за носачите.
Сложих шарнири на CTR и да видим колко ще живеят...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са спазили правилния монтаж ще живеят дълго, това е читава марка .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...