Jump to content
stefanaki

Нагорял кабел

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,колеги,

Имам проблем с мойта англичанка  Civic aerodeck  1.6 и по специално със стоп светлините.

Беше ми изгорял бушона и го смених,но пак изгоря и понеже нямах същия ампераж,сложих 30  вместо 20,но...стана интересно,светят и свирка има,обаче понеже е автомат ,на кръстовищата се налага да задържаш спирячката натисната и установих ,че излиза пушек и мирише на изгоряло през дупката на касетофона,

веднага се хванах и разглобиха отпред конзолата и установих,че има кабел ,който и със стопена изолация.Та сега въпросът:Някой има ли си на идея какъв е тоя кабел,причината каква може да е за стане така?А и не знам каква е тая кутийка,ясно че е някакъв блок за управление на нещо си,така поне си мисля.

Помагайте,че стана мазало,а и ми е тъмна Индия как мога да го оправя ,че да не се запаля.Търсим причината за стопяването,нещо някъде накъсо ли дава?....Слагам и две снимки,едната е тая кутийка и другата буксата с кабела,която влиза там.Намират се зад панела за управление на парното,над пепелника.Мерси на всички предварително!!!

 

 

7B06BA47-B5FE-4FA6-A9EA-1F7401ACE62D.jpeg

B0FC8FB6-51DE-4F32-B0A8-116F402B552C.jpeg

Редактирано от stefanaki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,разбрах сега че това е модула на централното заключване.Бьх забелязал,че като заключвам ми светват стоповете,а досега не беше ставало ,но не го прави всеки път,та може ли тоя гаден модул да е сдал багажа и да ми дава накъсо нещо вътре и да ми прави тия мизерии и да ми гори бушона

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела се е стопил защото си сложил по-голям предпазител и през него минава голям ток. Някъде има комсумация голяма или накъсява. Сложи пак 20 предпазител, намери схема и търси по веригата проблема. Успех!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук някой "кадърен" алармаджия си е оставил ръцете май... Съветвам те да не караш колата преди да оправиш проблема, че като гледам кабела как е нагорял, ще пламнеш като факла. Задължително сложи 20 амперов предпазител, въпреки че най-вероятно бързо ще изгори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто засега е отрязан тоя кабел,не ми работи централното така ,ама поне стоповете ми светят и не гори бушона.

Живот и здраве като се прибера в БГ ще търся някой да обърне внимание на проблема,тук е безмислено с тия цени на труда.Оказва се,че това трябва да е “маса” ,а като натисна стоповете има ток по него ,та затова гори,но къде е проблема  нямам никва идея

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...