Jump to content
sineok

Начален екран на DVD навигация

Recommended Posts

Здравейте темата може да се стори малко несериозна на някои но аз съм решил да попитам все пак има ли някакъв вариант или някой знае ли трикове с които мога да премахна стартиращият екран на навигацията на който трябва всеки път да се натиска дисплея с клавиш OK. 

Има ли вариант някъде да се влезе в настройки или някоя опция да се нагласи така че да минава без това предупредително информационно меню

DSC_0059.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не натискаш ОК, а примерно аудио или АС бутона. Така след няколко секунди дисплея изгасва сам.  Надписите първоначално винаги се появяват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и нищо да не натискаш, дисплея пак угасва сам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако е прочел диска както е при колегата угасва сам. Инъче ако няма диск или не може да го прочете трябва да натиснеш някой бутон за да изгасне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да споделя резултата който се получи по темата която сам направих.

    Може би трябваше да поясня какво точно исках да постигна. Идеята беше като завъртя ключа да запаля колата да не чакам да се появи копчето ''OK'' за да го натисна за да се включи дисплея и след това да завъртя да включа късите светлини и чак тогава да потегля. Исках всичко да стане само със завъртането на ключа като за сега остана само да сложа реле и дневни светлини за да избегна и въртенето постоянно на ключа за късите светлини. 

     Всичко се получи с едно реле за закъснение на около 15 16 секунди и син светодиод който ми показва че релето почва да отброява.

Ако някой прояви интерес мога да пусна повече информация и снимки

               

 

 

Редактирано от sineok
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не схващам идеята?

За фаровете... ок, но за OK-а на навигацията?!?!

Радвам се, че нямаш проблеми с автомобила, но не си създавай такива.

Винаги ли ще използваш навигацията за да е винаги включена?

Вероятно като навито е спрано и сд-рома не върти. А със сигурност оптиката си има ресурс, който ще се изразходва за цветна картина.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

     Идеята е че когато навигацията не е включена или dvd-то не е поставено дисплеят винаги гасне след 10-на секунда което е крайно неудобно ako върви клип или анимацията към MP3-то. Пък и все пак трябва да покажем на другите колеги с немски марки че караме не толкова лоши коли с достатъчно добро качество и екстри за 2004-та година. Колкото да лазерното око на четеца на dvd-то мисля че щом е изкарало 14 години работа и все още работи, ще може да изтрае и още някоя друга годинка. Общо взето всеки луд с номера си :punk:.

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега  да попитам дали вашата Хонда е с Premium sound  дисплей и задна камера ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да попитам, с какво устройство си изкарал видеото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега сложил съм си този модул (мултимедия видео интерфейс) за да мога да изкарам сигнал от камерата отзад.

Модулчето е с два входа за видео сигнал плюс един вход за задна камера със задействане от задната  скорост (светлината).

Колега и аз да попитам имаш ли задна камера че имам няколко  въпросчета за оригиналните задни камери или

поне да ме насочиш към някоя тема където се разнищват тия неща със задните камери.

DSC_0065.JPG

Редактирано от sineok

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още нямам, и в момента разглеждам варианти.

Като се спра на нещо може да драсна тук.

 

Благодаря за инфото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ще ми е интересно да чуя за вариантите за задна камера. Ще съм благодарен, ако пишеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал но мисля че има вариант да се подаде видеосигнал през канала за задна камера. но това мисля че може да се пусне през третата версия на Premium sound системата 3-версия (феислифта). По този начин ще се елиминира купуването на тази мултимедиен видео интерфейс но мисля че трябва да се види на трета версия на Premium sound входовете в dvd-то или точно къде влиза кабела зазадна камерата от оригиналната система. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея на кои пинове е видео сигналът за мониторът на акорд 8 и дали сигнала е RBG?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е за 7ма фейслифт В DVD-то в тази букса от между втори и седми мост и 4 и 5 е коаксиален кабел

IMG_20180306_084338.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Аз също съм собственик на Accord 7-ма генерация (2007 гоина), с Premium Sound System. Както и на повечето такива хонди, Bluetooth HFT модула не работи. Та се чудих, дали не е по-добре нараво да си монтирам Bluetooth модул, който позволява не само да се говори по телефона, но и да си пускам музика. Не е изключено и ако има варинт, за задна камера, чийто сигнал да се визуализира на дисплея, както е показано по-горе. Та въпроса ми е, какви са опциите за такова изпълнение и най-вече, каква би била цената?

 

Благодаря предваително. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш фейслифтова навигация камерата е възможна опция, а колкото до блутут има много варианти yatour, x-carlink, wefa. Само за инфо споменатите устройствата, които се разпознават като външен СD ченджър ползваш тел само ако слушаш музика през тях. Ако си на радио или диск не става. Аз си взех Parrot MKI9000 и преходна букса за хонда, но нещо не се разбраха с колата ми и сега се продава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/23/2019 at 10:11 AM, Ivan_Ch said:

Ако имаш фейслифтова навигация камерата е възможна опция, а колкото до блутут има много варианти yatour, x-carlink, wefa. Само за инфо споменатите устройствата, които се разпознават като външен СD ченджър ползваш тел само ако слушаш музика през тях. Ако си на радио или диск не става. Аз си взех Parrot MKI9000 и преходна букса за хонда, но нещо не се разбраха с колата ми и сега се продава.

А как мога да разбера дали е фейслифтова навигацията? 

 

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20190302_112556.thumb.jpg.d1c8c83ea3e21ef9f01dfd6713d88081.jpgТрябва да има символ за подгряване на огледалата на бутона за подгрев на стъклото. Така изглежда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hi! Sorry for writing in English. I am trying to use the factory screen without the navigation DVD , but  the screeen goes off after 10 seconds, can you explain how you managed to keep the screen always on?

 

Thankx!!

 

Превод от модератор:

Здравей! Съжалявам, че пиша на английски. Опитвам се да използвам екрана на заводската навигация без диск, но екранът се изключва след 10 секунди. Би ли обяснил как си успял да задържиш екрана постоянно включен?

 

Благодаря!!

Редактирано от Pavel_Pavlov
Добавен превод

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...