Jump to content
zmiata29

Проблем с HDS/HIM диагностика

Recommended Posts

Колеги здравейте, Преди време от ибей купих това

hds.thumb.jpg.df4fe2a4c6970af3392d1b461c8cac6e.jpg

в незнайно състояние, имаше само кабела за свързване към ОБД. Поръчах кабеляци, захранване и при опит за сработване с комп и кола - ГРЕДА

Изписва на монитора, че няма връзка с ХДСто.

Взех уреда под мишница и при Слави в Овча купел, той има същата диагностика (работеща, разбира се) и с неговите кабели и лаптоп показа същото.

Ако някой има идея, какво може да се направи да свирка. Иначе трите лампи по него си светкат, мигат и редуват, като да работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгна, работи, просто още малко четене е трябвало. Сега остава и да се науча да работя с него;).

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търпение му е майката:rolleyes:.

Скоро и аз ще почна да се уча :D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може ли снимки кои кабели ползваш ? Адаптера за захранването ползваш ли го ? Моята току що я взех

 

 

https://drive.google.com/open?id=19kd8YEV9bwgrHqLeBNj4L_LuxN4f1DDw

https://drive.google.com/open?id=1A_GgQUSBQBwE93aluFBkQSbVC3vF5ycx

https://drive.google.com/open?id=1O_-2DvtCzNItvSjj1h4WNuoDptWvDWZY

https://drive.google.com/open?id=1A0ZSU5IUtdzWfb1mNAk_fJBbSb2cB8Bb

https://drive.google.com/open?id=1k36WqEvYELpfDyL_hFe6gWMoeaS7QvnU

https://drive.google.com/open?id=1rMeNKwLIunWiC6S6XSvG98gGjP1GJALI

 

Как би трябвало да изглежда свързаносттна на тва чудо ?!

Редактирано от GeorgiD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптера не ти трябва той е за еку флаш.

Пробвай рс232 конзолата дали е окей като свържеш рх и тх и в конзолата трябва да можеш да пишеш букви/цифри.

Ако всичко е наред...слагай ОБД буксата УСБ-то кам пц и трябва да литне...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай рс232 конзолата дали е окей като свържеш рх и тх и в конзолата трябва да можеш да пишеш букви/цифри.

Момент момент, рс232-то не е ли сребристия кабел със син накрайник рс232 в единия краи и усб в другия край ? 

 

как се свързват рх и тх ? Каква конзола ? ВТФ си купих... обд-то нали е тоз кабел къде излиза от чернио уред наречен диагностика на хонда... ето как си ги представям нещата аз:

 

 https://drive.google.com/file/d/1k36WqEvYELpfDyL_hFe6gWMoeaS7QvnU/view това се вързва към лаптопя (изхода за монитор) и RGB лайк към РС на диагностиката. DLC изхода от диагностиката отива в буксата на колата (ОБД) ии whitchcraft happens и трябва да работи ?!?

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Rs232-USB e синия кабеляк. Може нищо да не пробваш.

Тва което прилича на мрежов кабел към HDS-то от другата страна синия... и неговия край в лаптопа

Редактирано от afe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://drive.google.com/open?id=1T5msUFzdUvB5uihzQ61zDyhDfowEmDJe

https://drive.google.com/open?id=1pdcVxxaNoJ5KVEHuxbAXgBscXiA7sMdA

 

https://drive.google.com/open?id=1r_ykOQAnBzvuHKEpTvpV_8g_x-VtpVQg

 

Това ли имаш в предвид ? :)

 

Като вкарам, усб-то в лаптопя, ПОВЕР бутоня и трябва да светне или иска и ОБД-то в колата преди да светне ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да баш тъй! Усб драйвери за сериината тури ли? Иначе ток зима от ОБД-то за да светне ...

Има към софта някакъв тест който можеш да ръннеш май за него трябваше захранване, ако не се лъжа

Редактирано от afe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм.. пробвам на служебния не ме свърта, а и требе да бегам до градината, че лапето го изкарали болно.... ше пиша като правя нещо, че .... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкоз зор нали си е твоя...

Това имах в предвид:

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RS232 не ти е нужен ако имаш КОМ Порт на лаптопа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, crown_bg написа:

RS232 не ти е нужен ако имаш КОМ Порт на лаптопа.

 

Досега не съм виждал лаптоп с КОМ Порт, имам лаптоп от 2009-та :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има дърти..или по-нови с докинг...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, GeorgiD написа:

 

Досега не съм виждал лаптоп с КОМ Порт, имам лаптоп от 2009-та :/

 

Всички модели Toughbook на Panasonic са с КОМ Порт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dell Latitude 6410 съм го дедикейтнал за автомобилите ми, което ми напомня, че трябва да го зачистя от другите ХДС инсталирани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ъпдейт, закачам цялата система включително ОБДто към колата КОМ порта към лаптопа (хонда диагностик системс не е пуснат(инсталиран) HDI не дава приснаци да е живо, натискам зеленото сопче - никой, в това време колата е на контакт и на дисплея излиза това: 1ва снимка

 

 

Като си играя с копчета за ресет и нагоре/надолу го докарвам до тук: 2ра снимка.

 

Китаеца се е постарал да направи степ бай степ Видео, но само до полвината 'работи'. 

 

Допълнително като вкарам КОМ порта лаптопя вика не мога драйвъри да кача и седим и се гледаме тъпо с монитора.

 

 

 

 

20180523_191640.jpg

20180523_191623.jpg

 

Дейба!!!!!!

Редактирано от GeorgiD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като го инсталира, даде ли ти грешка за MVCI driver failed to install или нещо подобно?

За кой регион и коя държава го инсталира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха това е интересно! В клипа си китайчето преименува MVCI на 1MVCI  предполагам с идеята да не се кача... така че не съм качал такова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за кой регион и коя държава го инсталира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Европа/ България, код 1234567891011 (12 числа)

 

Ето клипчето което имам от него(китайчето): https://drive.google.com/open?id=1R9Nr9VkdWjpx71HzsTII8Ej_GW-EoBxx

Редактирано от GeorgiD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт, драйвъра на КОМ порт-а не бачкаше щот УСБ-то е УСБ 3.0 ... ама кой да каже/напише ами трябваше да гадая!!!

 

Проблема със Софтуера остава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е , истински СОМ и това е. Аз с китаец който беше версия 2.11 и само с ХП работеше  , сега съм на 7-ца с 3.27 или нещо такова беше. Не помня вече. Даже както е китайски не закачаше по новите коли , префлашнах го с новият софт. И си бачка вече и на по нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт, съгласен съм, без преходи си е най-добре. Имаш ли 3.27 самия софтуеър някъде да пробвам с него и с тази джаджа да подкарам работата ?

 

П.С. Каква е магията с това MVCI ?! 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, GeorgiD написа:

Факт, съгласен съм, без преходи си е най-добре. Имаш ли 3.27 самия софтуеър някъде да пробвам с него и с тази джаджа да подкарам работата ?

 

П.С. Каква е магията с това MVCI ?! 

 

 

 

Поразрових се и МВСИ на нас не ни трябва, щото нямаме този модул, ние имаме ХИМ.

Поради тази причина китайците са преименували 1 файл за да гърми на инсталацията му, поне при мен.

Още не съм стигнал до тестване в колата.

Само да попитам, КОМ порта иска ли настройка през Уиндоус?

И още нещо, ХИМ иска ли обучение?

И последно към @docev надграждането иска ли активация, и може ли да се надгражда, или се маха старата и се инсталира следващата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОМ порта не иска настройки.

Хим може да се префлашва когато сложиш по нова версия на софта.

Аз лично махам старата и слагам новата и си слагам паролата която е дадена за активирането или по точно инсталирането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 23 минути, docev написа:

КОМ порта не иска настройки.

Хим може да се префлашва когато сложиш по нова версия на софта.

Аз лично махам старата и слагам новата и си слагам паролата която е дадена за активирането или по точно инсталирането.

@docev паролата от братушките? Още нещо, да не си се объркал, 3.17 ХДС няма, последната е 3.102.029?

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така.. висях до 5, но го разгадах.

 

1. КОМ порт-а към УСБ кабела ми е РС232 към УСБ 3.0

 

2. Свалих 1 виртуалка, 32 битов прозорец 7 и познайте кво стана ... - ХДС-то си се инсталира всичко както е в клипчета (аз седя в точка).

 

3. След 2 часа четене се разбра, че УСБ 3.0 под VMWare Workstation 11.1 нема да запали (респективно имам работещ софт, ама не мога да си вържа 'аманетите').

 

4. Викам фък ит! Качам 32 битов прозорец на DELL-a, зачислен за такиви неща и бой.... качам аз, качам качам качам, стана 5.20 пускам да се инсталира ХДС-то (имам сите драйвери) и като се стига пак до отварянето на HIMGNA, к0р - не може да отвори архивиран файл.

 

Ситреп: 1. имам работещ ХДС софтуеър на виртуалка към която не мога да си конектна ХДИ-то. 2. Имам работещо ХДИ, но неработещо ХДС под нормален прозорец...

 

Питане, някой има ли подкаран ХДС под 64 битов прозорец ?

Редактирано от GeorgiD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на таблета (Surface 2 pro) имам само едно USB 3.0, решението ми е архивен usb хъб, като мине през него става usb 2 и бачка нормално. Ползвам виртуалка с Windows XP и кабел китайче. Успех! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля че имаше опция във вмуеара юсбито да го направиш 2.0

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

3.17 = 3.017.012 имах предвид . Току що сложих 3.102.029 и работи и префлашнах ХДС-а . Парола=регистрация. Или питаш за друга парола?

Редактирано от docev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи :)

 

Сложих драйвъри от Прозорец 8 32 битов, за КОМ портеца, изначално като вързвах ОБД-то към колата и като цъках конект към кола от ХДС-то, казваше че няма връзка и черната кутия светеше зелено и червено, мислих че трябва да се програмира ХИМ-а нещо играх си играх си нищо не стане и реших да сменя КОМ портовете (беше на 1) смених го на 4 и тръгна... досега съм си играл (2 часа държи батерията само на тъпия лаптоп).

 

Благодаря на всички за отзовалите се!

 

Питане към Доцев, ква е разликата м/у 3.017 и 3.102, как се 'префлашва' ХДС-то ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква е разликата. Нова версия най малкото което. Префлашва се от бутона в дясно , на който е нарисувано устройството. Програм ХИМ мисля че изписва когато застанеш само с мишката върху него. Червено като свети и мига , мисля че не е ОК. Трябва зелено и  оранжево да се редуват и гогато е закачено и прави нещо, трябва само оранжево да премигва бързо с различна честота.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как 3.017 ще е по-нова от 3.102?

преди 32 минути, GeorgiD написа:

Работи :)

 

Сложих драйвъри от Прозорец 8 32 битов, за КОМ портеца, изначално като вързвах ОБД-то към колата и като цъках конект към кола от ХДС-то, казваше че няма връзка и черната кутия светеше зелено и червено, мислих че трябва да се програмира ХИМ-а нещо играх си играх си нищо не стане и реших да сменя КОМ портовете (беше на 1) смених го на 4 и тръгна... досега съм си играл (2 часа държи батерията само на тъпия лаптоп).

 

Благодаря на всички за отзовалите се!

 

Питане към Доцев, ква е разликата м/у 3.017 и 3.102, как се 'префлашва' ХДС-то ?

 

От Уинадоуса ли смени ИД-то на КОМ порта?

Аз мисля да сложа ВМ-ка на ХП и да пробвам през нея.

Ако има някой от София правил всичко от-до ще съм благодарен да покаже видно как се прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Device Managera го смених да.

 

Имай в предивд, че ако сложиш ВМ, може да се набълбукаш, снощи четох, че ВМ Уъркстейшън 12 е най-близко до ХОСТ-а. При мен не се случи със ВМ-ка, защото единия ми лаптоп има 1 УСБ 3 другия няма УСБ 3, а когато е УСБ 3.0 началната инсталация на драйвъра трябвало да стане през УСБ 3.0, после можело да се ползва през УСБ 2.0 няма проблем (факт сега така го ползвам), просто драйвъра малко го пипнах. Отделно когато сложих ВМ-ката да е УСБ 3.0 компатибъл и исках да инсталирам УСБ 3.0 драйвъра на ВМ-ката, последната пищеше, че няма правилния сетъп...

 

Бих те посъветвал да си го караш на ПЦ-то, (Прозорец 7 64 бита връй)

 

Ти от къде ще вземаш ХДИ/ХДС ? Като цяло има 1 диск, със софт, там има 1 тънкост (всичко копираш в ТВОЯ папка) нищо от диска... има 1 грешка Windows cannot open archived files, която е дебилна и се случва ако качаш от диска. 

 

След като инсталираш ХДС-то, навързваш всичко (тук програмисткия ми мозък ми казва, че трябва да последва програмиране на ХДИ - един вид да му кажеш, че ще работи с ХДС-то което си качил, и после гас към колата).

 

При мен таз част т програмирането на ХДИ нещо не се получи, всеки път като ми казваше задръж бутона на ХДИ-то и го правих, след 5 секунди казвапе ЕРОР! 

 

Факт работи уж па ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси @GeorgiD

Довечера ще тествам.

ВМ има възможност за директна връзка към хардуера на Хоста.

Аз съм с ЦФ-52 на Панасоник и всичко се инсталира.

Видях, че трябва да сменя комуникацията от МВСИ към ХИМ, но трябваше да излизам и ще продължа довечера.

Просто събирам инфо предварително за бекъп сценарии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казвал че 3.017 е по нова . Казах че преди бях с 3.017 и сега (днес) сложих 3. 102 колегата пита какви са разликите и казвам че не знам. Най малкото е че е по нова. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да каже дали диагностика се прави на запален ДВГ или само на контакт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз я правя на контакт.

Но ако трябва да се запали колата, тя програмата си казва. 

Примерно за четене на живи данни трябва да е запалена, но за четене на записани грешки трябва да е на контакт.

Редактирано от goodybg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...