Jump to content
dzrasd

Отчупена предна решетка

Recommended Posts

Здравейте. Днес намерих колата си с отчупена част на предната решетка. 20180427_151603.thumb.jpg.4e76c6d2404bee67e7f1a6f26184321f.jpg

 

На червените кръгчета мисля има винтчета, които още са си там, така че явно е направено умишлено. 

 

Имате ли представа дали каското ще го покрие това и знаете ли къде изобщо мога да намеря такава лайсна? 

 

Благодаря 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. При умишлена повреда най-вероятно ще ти искат протокол от полицията. Първо питай от застрахователната компания какви документи са ти нужни преди да обявиш щетата. Би трябвало да го покрие

Редактирано от entem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще плати застрахователя - Божа работа. За самата лайсна както и на акорд 7фейс, всяка от тези лайсни е отделен елемент и се продава ОЕМ отделно при нужда. Тази според мен ще струва около 170 лв в Бултрако. Другия вариант е от кола за части и то да намериш със счупена решетка, но със здрава точно тази лайсна (трудно постижимо). Иначе всеки търговец, ще я продава цялата решетка. Аз съм купувал цяла решетка за Акорд 7фейс от моргата за Хонди в София в Дружба 2 за 300 лв - за справка в Бултрако ми искаха около 1000.

п.п. И дано основата към която се захваща лайсната да ти е здрава (това което си написал, че има останали винтчета на него)

Редактирано от e4omir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята липсва точно тази, при мен изхвръкна в движение помислих, че съм вдигнал боклук от пътя разбрах, че е била тя чак когато спрях след 20 км. По спомен в Бултрако беше 150 или 170 лв. От миналото лято си я карам така, а съм виждал поне 5 други акорда с точно тази липса явно им е слабо място. 

Колега, къде се намира тази морга в Дружба 2?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ул. Мюнхен, като номер беше май 8 или 27.. като гледам май 8-цата не се слави със особено здрави лайстни :) 

 

В този ред на мисли да попитам, колата ходи преди 3 месеца в бултрако да ми лепят липсващата лайстна предна дясна вертикална, от тогава се моля като спра да почивам да ги намеря пак там, въпросът им е след тяхната намеса като се разлетят ко прайм пак при тях или този път бецален ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега,

 

имах драма точно с тази лайстна. Намерих си колата уарена на паркинга (ожулена предна броня) и тази лайстна беше паднала. Щипките и бяха счупени. Когато заведох паркинг щетата, заведох и този детайл като повреден. Те го взеха и ми дадоха чисто нова OEM, защото китайски еквивалент за момента нямаше. По спомен я изписаха 150 лв. от Бултрако.

 

С 2 думи - имаш ли счупената лайстна, можеш да си заведеш паркинг щета и ще  ти я изплатят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е обаче да се отбележи, че ти си имал счупена лайсна, а колегата има липсваща такава. Като нищо застрахователя ще каже, че без лайсната няма да му платят нищо. Просто го казвам за да е подготвен, Както някой написа по-горе, ако има протокол от полицията за тази кражба има по-голяма вероятност да му я платят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах, че парчето не е при него.... Без него надали ще му я платят. За да покрие каското даден елемент той трябва да е счупен, а не липсващ. Досега не съм чул при кражба на джанти или други елементи каското да ги плаща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има застраховка гуми, тук е уловката, ако ти задигната джанти + гуми, си едни джанти назад ... поне според Алианц полицата ми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Благодаря на всички за коментарите. Ще се свържа със застрахователя и ще питам как да процедирам. Ще кажа и колко е тази лайсна от Бултрако, защото със сигурност искам да си я взема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,имам такава счупена лайсна . Ако искаш ще ти я дам за пред застрахователите ,но трябва да ми я върнеш понеже я пазя точно за това.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такава щета винаги си връзвай гащите с протокол от раойнното, а застрахователя може да се направи на ударен, за каквото и да било.

 

Питайки директно застрахователя рискуваш да ти кажат, че не признават такива щети.

 

Завеждаш щета (като информираш на 112 задължително), пишеш в раойнното 2 пъти, до 10-на дни ти дават протокола, преди да го вземеш пишеш пак, прилагаш им го на ЗК, и чакаш.

 

Разправия е, обаче това е процеса за такъв тип щета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че коз пред застрахователя могат да бъдат останалите парченца от лайсната. Доколкото знам, при липсваща/открадната част не плащат, но при счупена - да.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 07/05/2018 at 17:52, ликото написа:

Колега,имам такава счупена лайсна . Ако искаш ще ти я дам за пред застрахователите ,но трябва да ми я върнеш понеже я пазя точно за това.

Колега, като предлагаш на заем счупената лайсна имай предвид, че застрахователите масово изискват да им се предаде счупената част преди да платят/подменят повредения елемент. Да не стане така, че да направиш услуга и след това да останеш без възможност да помогнеш на себе си. Просто да се знае го казвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, e4omir написа:

Колега, като предлагаш на заем счупената лайсна имай предвид, че застрахователите масово изискват да им се предаде счупената част преди да платят/подменят повредения елемент. Да не стане така, че да направиш услуга и след това да останеш без възможност да помогнеш на себе си. Просто да се знае го казвам.

Това не е много вярно зимата си счупих кората под двигателя и единия стоп нищо не са взимали просто в листа отбелязаха че са за подмяна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах в много от случайте за да е запознат колегата. И на мен не ми взеха счупения фар при подмяна, но ми взеха счупеното огледало. Застрахователя може да изиска частите. Така че е вярно, просто на теб не са ти ги искали, така че не прави заключения само от твоя опит за да не объркаш някого.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта лайсна липсва точно на същото място. Счупи се в единия край и леко хлопаше. После изхвърча на магистралата и ми удари стъклото..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята лайстна също я взеха след като заведох щетата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от детайла.

Нормално е да си прибират такъв тип детайли.

По другите има лепенки, а по тези не.

Ще минат няколко месеца, след което някой ще се изхитри да си заведе същата щета, или ще даде на друг да си заведе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вчера на мойта и пуснах Quantum - лепилце на щипките и в двата края по една капка по-масивна капка и мисля, че с трактор и стоманено въже няма да излезне ако я дръпна .... "страх лозе пази"  :lol:

Редактирано от hahy
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе как излиза тази лайсна? Дърпа се на пред само и си излиза или се отвива нещо по ней?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дърпаш само ще излезе ама със счупени щипки.. завита е отзад на маската с видии..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, petko_z написа:

Ако дърпаш само ще излезе ама със счупени щипки.. завита е отзад на маската с видии..

 

Ок.Да разбирам ли,че сама не може да падне я трябва някой да и помогне ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така.. някой им помага да "паднат" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

 

Малко ъпдейт от моя страна. Говорих със застрахователя, ако я няма липсващата част, и (задължително) има следи от наилствено отделяне на дадена част, то трябва протокол от КАТ, да се обадя на 112 и тн. До колкото се позаинтересувах, цялата процедура отнема време и изисква ходене до КАТ, и всене на опашки.

 

Лично на мен времето ми е по-скъпо от това да вися по опашки, така че си поръчах дадената лайсна от Бултрако - 150 лева.

 

П.П. Ако частта беше в мен (падналата решетка), то застрахователя ти я взима и ти оправя колата според клаузите в договора (доверен сервиз или експертна оценка).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте, може ли да препоръчате място от къде да закупя тази лайсна. 

Благодаря. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и на моята май и беше помогнато да падне горната лайсна...тцтц май ще търся втора ръка около 200лв. са мисля.Тези бургаски пумяри...

9C7803E7-2673-4860-ABC9-4F485956BDB8.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много не приятно.

Аз моята е издърпах нарочно и отчупих двете щипки с такава лекота,че и котка може да я извади.Направих го това за да я залепя с едно швейцарско двукомпонентно лепило именно против падане и кражба.Сега ако иска някой да я вземе ще трябва да я счупи,огъне или каквото там но здрава няма да излезе.Не е лошо да се бележи (сигурно ще го направя) по някакъв начин и ако си я видя на някой със сигурност ще си я взема,а и другите ще издърпам.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Митко Йотов написа:

Направих го това за да я залепя с едно швейцарско двукомпонентно лепило именно против падане и кражба.Сега ако иска някой да я вземе ще трябва да я счупи,огъне или каквото там но здрава няма да излезе.

Само така...;):bg:!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/maska-za-honda-akord-8-generatsiya-ot-2008-godina-CID360-ID8bqKO.html

 

Колеги, сега попаднах на това. Някой ако търси все още.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фейсовите модели има ли го този "проблем"? Решетката е малко по-различна, но не ми се дърпа за да проверя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не дръпнеш ти, някой друг ще дръпне.. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/reshetka-za-honda-akord-8-ma-generatsiya-CID360-ID8bxg9.html
Здравейте колеги, ако на някой му трябва решетка, но без горния ред, да пише ако желае!😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги само да попитам, не знам дали е по темата, но когато сте на темпомат и дисктроника винаги се включва, нали?Въпроса ми е, че не може да се изключва предполагам, а ако сте задали 140км. и той доближи кола и намали примерно на скорост по ниска и трябва да се мине на по ниска предавка(ръчни скорости), какво се случва??Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключи го от бутона на таблото щом ти пречи.2.Ако не може да превключи сама превключи сам🤓

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, policeman написа:

Изключи го от бутона на таблото щом ти пречи.2.Ако не може да превключи сама превключи сам🤓

Кой бутон е за изключване на дисктроника??😆Ако можеш да ми го покажеш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ACC on/off :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, h5rov написа:

ACC on/off :)

Да но няма он и офф колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма.

Когато го натиснеш е ОФ,натискаш го пак и е ОН

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...