Jump to content
Ivaylo_Iliev

Крив шенкел или?

Recommended Posts

Здравейте, ситуацията е следната: След смяна на дясно каре и смяна на гуми отидох на реглаж. На реглажа ми казаха крив шенкел. От един сервиз ми предложиха или смяна с втора употреба (но и той може да е крив) или ми обясниха че могат да разширят или изпилят дупки на амортисора, или нещо подобно. Някой сблъсквал ли се е с това и какво бихте препоръчали. Спомням се че преди време бях скочил в дупка от дясно. Прилагам разпечатка от реглажа. Моля за помощ какво е най удачно да правя?

IMG_2651.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям скок е било, за да изкриви шенкел, той май е от доста солидно желязо. Сменяй, ако са сигурни в кривината му. Иначе за разпилването и амортисьора не схванах идеята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обясниха ми за "изпиляване на дупките на амортисьорите", после на реглажа се намества и се затяга, но и аз не разбирам много. Затова питам дали някой се е сблъсквал с това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй. При тези изпилвания и разширявания винаги има шанс нещо да мръдне и целия реглаж отива на боклука.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А причината за този наклон само от крив шенкел ли може да е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от състоянието на окачването като цяло, до някъде- шарнири, тампони и каквото там има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз след лек удар а дясна гума и огънат горен носач ще ходя на реглаж се. Смених цял шенкел със здрав и гумата пак има малко камбър. Погледни амортесьора да не е кривнал и при теб, понеже при мен най вероятно е от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е сивика ? ако е 5 та ми е интересно кое ще разпробият и наместят на амортисьора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хе, тия, ако са имали в предвид да разпробиват бомбето са шлосери. Не, че е нещо лошо, но не давай да ти пипат колата. :D

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или  си мислят че е макферсон..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Няма да давам да се побългарява. Колата е сивик 5та. Ходил съм на два сервиза за реглаж. Твърдението е едно крив шенкел. Ще търся въпреки че и този който купя няма да знам дали не е крив до последно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че е по-добре да ги смениш. По-евтино ще ти излезе и по-качествено в сравнение с модифицирането, което не се знае още какви ядове ще донесе. Знаеш ги майсторите. Имах подобен проблем през зимата след поднасяне и удряне в камък (предната дясна гума беше сплескана и крив шенкел).

 

Намерих втора ръка и смених и двата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...