Jump to content
blashko

Газова бутилка зад бронята

Recommended Posts

Здравейте, колеги, от вчера съм собсвеник на HR-V (2002), D16W5, 4wd, 5 врати, фейслифт :) Мисля да я покарам няколко месеца на бензин и в края на лятото да я газифицирам. Изникнаха няколко въпроса по темата.

 

Първата група въпроси е относно бутилка тип пура зад задната броня: 
Каква е най-голямата бутилка, която мога да събера без да надига кората (литри, широчина, диаметър)?

Какво покритие трябва да сложа на бутилката или каква бутилка да търся, за да не ръждяса?

Законно ли е да я поставя там (извън очертанията на купето) и мога ли да си имам грижи, ако някой реши да се заяжда или проверява?

 

Видях в няколко стари теми отделни коментари, но не успях да си отговоря на всички въпроси. В една от темите Markony споменава, че имало пълно упътване за слагане на такава бутилка публикувано през 2012, но така и не го намерих. Ако някой сподели линк, ще е супер! :)

 

Втората група въпроси са относно препоръка за добри газаджии в района на София? За съжаление Русе ми е малко далеч, а нямам никакви контакти и препоръки за София.

 

Благодаря предварително! :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото се сещам Markony споменава за бутилка 30л, моята е по малка мисля че е 24 и се побира без проблеми, в нея наливам 21 л газ. За газаджии не мога да съм полезен. Но все пак да спомена че газовото задължително трябва да е за инжекцион, и обикновенните стават, но ще имаш проблеми с газовата смес когато на скорост отнемеш газта, сместа става много бедна, светва ти чека и оборотите падат толкова че колата угасва (това става и на бензин) Моята я купих с такова газово та от опит говоря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Eks! Със сигурност ще сложа инжекцион.

 

Относно бутилката, това което намерих в различни коментари из другите теми е:

  • 30л максимален размер (пълни се до към 24л, както и ти каза),
  • 190-200mm диаметър
  • покритие против ръжда: пишеше да се сложи такова, но не пишеше какво/как.

За закрепването пишеше че могат да се ползват скоби от бутилка за метан или 'шейна'. И двете не съм сигурен какво представляват :)

 

Предполагам, че ако намеря добър газаджия, той ще си знае .. но все пак ми се иска да събера колкото може повече детайли предварително.

 

Между другото с ровене в google намерих снимка на точно такъв монтаж от някакви варненци (но и те са ми далеч). Закачам снимката:

газова бутилка зад бронята на HRV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

против ръжда...  шагрен ако не се лъжа (не знам дали точно така се казва)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.04.2018 г. at 10:55, blashko написа:

Здравейте, колеги, от вчера съм собсвеник на HR-V (2002), D16W5, 4wd, 5 врати, фейслифт :) Мисля да я покарам няколко месеца на бензин и в края на лятото да я газифицирам. Изникнаха няколко въпроса по темата.

 

Първата група въпроси е относно бутилка тип пура зад задната броня: 
Каква е най-голямата бутилка, която мога да събера без да надига кората (литри, широчина, диаметър)?

Какво покритие трябва да сложа на бутилката или каква бутилка да търся, за да не ръждяса?

Законно ли е да я поставя там (извън очертанията на купето) и мога ли да си имам грижи, ако някой реши да се заяжда или проверява?

 

Видях в няколко стари теми отделни коментари, но не успях да си отговоря на всички въпроси. В една от темите Markony споменава, че имало пълно упътване за слагане на такава бутилка публикувано през 2012, но така и не го намерих. Ако някой сподели линк, ще е супер! :)

 

Втората група въпроси са относно препоръка за добри газаджии в района на София? За съжаление Русе ми е малко далеч, а нямам никакви контакти и препоръки за София.

 

Благодаря предварително! :) 

За газаджия питаш по място и живеене аз така направих,дилемата е друга хубаво да помислиш за какво ще е ползваш колата,ако си фен на офроуд,аз лично не бих си сложил бутилката там,по ред причини ,кал и други неща зимен сезон също,трябва доста по помислиш както ти е написал колега шагре се казва по спомен да е защитиш тази бутилка първо от ръжда има си кабели буксички бъдещи проблеми,решава се всичко със много мислене,имаш само едно предимство багажник според мен,а какво ще решиш надявам се разумно и успех!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверено няма проблеми при офроуд. Имам проблем с теглича,ако бутилката се монтира както трябва.С ръждата определено има проблем,но с подходящия антикор става добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите! :)

 

Markony, можеш ли да препоръчаш добър антикор, явно си тествал различни? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм бояджия.Ходих и питах бояджиите .Препоръчаха ми Body,кремообразна субстанция с четка се нанася на 2 пъти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е Боди 999, бежово, почти бяло, за мазане с четка. Има голям темп. диапазон и май даже можеше да се боядисва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих го, благодаря! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пространството около бутилката и самата бутилка се изпръскват със спрей  "незасъхващ парафин за кухини" . Образувания  слой от праха и парафина е еластичен и не допуска омокряне. Изпитано е , близо 4 години. А самия монтаж ,отдолу зад моста под кората е много добро решение, особено за HR-V след 2002г.  Бутилката е 28 литра с диаметър Ф200мм. и дължина 970мм. Пълни се до 25-26 литра .

WP_20180513_09_48_23_Pro.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В северна България издържа точно 2 зими и трябва да се подновява парафиновия слой...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Към днешна дата има ли в района на В. Търново майстор, който да ми постави качествено газов инжекцион с бутилка зад бронята на ХРВ? Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси си добър газаджия,ама наистина добър...като знам аз колко ядове брах до като е настроят да не свети чека голяма дилема(на диагностика изписваше бедна смес)от незнание всеки газаджия ще ти каже,че при газ така свети чека....ДА ама Не....Караш ли на газ не забравяй реглаж на клапани на 20-30 000 км ако си обичаш колата и успех!

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, bategercho написа:

Здравейте! Към днешна дата има ли в района на В. Търново майстор, който да ми постави качествено газов инжекцион с бутилка зад бронята на ХРВ? Благодаря предварително!

Русе ти е на 60км. Маркони!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, D-D написа:

Русе ти е на 60км. Маркони!

Не знам защо, но не мога да му изпратя съобщение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На съобщение едва ли ще ти отговори, има телефон става трудно свързването но получаваш най-доброто. 

Ако оставиш колата да я прави тъкмо ще покараш неговото Хари.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, bategercho написа:

Не знам защо, но не мога да му изпратя съобщение

До колкото си спомням, май трябва да се натрупат определен брой мнения за да може да се пращат Л.С. И аз препоръчвам Маркони...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето телефона на Маркони

176805941_.thumb.png.ce5f0a8edf4c26a34b7022d7035a6a32.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...