Jump to content
stosto

Проблем с ABS и VSA

Recommended Posts

Здравейте, днес като запалих колата сутринта ми светнаха едновременно лампите за VSA, ABS и за ръчната спирачка, при условие, че ръчната беше пусната. Покарах малко колата, след което всички лампи изгаснаха, но вечерта проблемът се появи пак. Спрях, загасих двигателя и го запалих пак и нещата се оправиха. Приложил съм и снимка. Някой знае ли от какво може да се е причинило това? :)

7BD4BDE3-1312-444F-8474-3EEE8185E350.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първо бих проверил спирачната течност, щом свети ръчната. После бих търсил проблема по датчиците и модулите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачната течност е в норма, това беше първото нещо, за което се сетих

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика. Сама ще си каже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, иди на автомивка и измий хубаво вътрешната част на главините на колелата, и най-вече датчиците на ABS-а.

От солта през зимата по пътищата и мизерията, се случва да се зацапат и дават грешки. От там светват лампите и на таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен светнаха същите тези лампи веднага след смяна на спирачната течност, угасих колата, запалих отново и бяха изчезнали. Час по-късно светнаха пак, повторих процедурата и оттогава не съм ги виждал вече повече от половин година, така и не разбрах какъв им беше зорът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече два дни не съм имал проблем. Ще пусна колата на диагностика другата седмица и ще ви информирам  какво е показала. Лек ден:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, i при мен светeха VSA (!) ABS. Светвят известно време, изгасват и след ден-два отново. Да точно преди това сменях спирачната течност сложих Motul 5.1, не Дот3 или 4 и бях убеден, че макар да са съвместими малката разлика се долавя от някой възел в спирачната система. Като гледам е било средата на януари, т.е. май нямаше чак толкова сняг и химия която да се е натрупала. Та отидох на диагностика в Юби и Ко и се оказа заден ляв датчик главина ABS, НЕ оригинален 80лв лв, оригиналния мисля беше към 300 и нещо лв. Смениха го и всичко вече е ОК. Та явно беше чисто съвпадение, че малко преди това смених спирачната течност. Доколкото си спомням и съм ги разбрал, имало бубина ли каза, която се скапвала и почвала да бърка показанията.

 

Поздрави

п.п. при мен не светеше ръчната, но съм и с facelift 2.4

и докато светеха посочените лампи ( сега си спомням, че имаше лед по пътищата) тествах спирачките и наистина си влачеха, т.е. ABS не работеше, както и стабилизиращата VSA.

Редактирано от D_U_D_E

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, D_U_D_E написа:

сменях спирачната течност сложих Motul 5.1, не Дот3 или 4 и бях убеден, че макар да са съвместими

На твое място, бих я сменил пак с "honda brake fluid dot 4"!!:thumbs1: 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчиците са най-често срещаните проблеми. Скоро и при мен беше същия проблем, заден десен беше. Самия модул иска обучаване ABS така че, след смяната да го изчистят със софтуер, не става по-друг начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем с VSA . При подаване на контакт и запалване ми светва "жълтия триъгълник с удивителен" и след известно време като потегля,ми свесва и " VSA " лампата и не угасва - светят и 2-те постоянно. И VSA-то не работи,колелетата си буксуват,все едно е изключено VSA-то. Ходих при един познат майстор,закачи я на компютър и тестер и му излезе грешка:  84-01 sensor logic failure. Предполага че е от някой от датчиците. Дайте съвет от къде да тръгна да проверявам и какво да правя ? А ако се окаже повреден датчик,колко струва ?

IMG-df1edd3de02aacf010c35c5ed61482a6-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...