Jump to content
Honda_OZ

Проблем с километража

Recommended Posts

Здравейте. Вече съм горд собственик на Honda civic 1.5, но имам проблем с километража. Когато тръгна до 30км в час стрелката не се мърда и след това направо отскача на 40км, а след това постоянно трепери. Някакви идеи как да го оправя? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми свети грешка, а и километрите които минавам ми ги отчита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си втора ръка (работещ), и си решаваш проблема.

Моята броеше от 220 назад :). Смених го и всичко е наред вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше от сензора и то по точно от буксата му лош контакт 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега, въпреки, че е минало доста време от поста ти, съдейки по себе си как се влачих с подобен проблем повече от година, реших все пак да пиша как се отървах от досадното подскачане на стрелката на скоростомера. Сваляш таблото, разглобяваш го и сваляш самия скоростомер. В задната му част има платка, придържаща се с две зъбчета към останалата част. Сваляш и нея и оглеждаш спойките на буксичката, свързваща платката с уредите. На моята спойките бяха напукани, презапоих ги и всичко си дойде на място. Огледай и другите спойки добре с лупа, може да има и други проблемни! Поздрави и дано съм бил полезен.

П.П. съжалявам за липсата на снимков материал но не ми се иска да го разглобявам отново 😊

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ivch0ni,аз имам подобен проблем с англичанката.Моя подскача когато я гася ,не всеки път.Понякога превърта целия циферблат и остава долу,когато я засиля със  120 се оправя,и така до следващия път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят подскачаше, само че в движение и няколко пъти ми обръщаше скоростомера почти до нулата. При добре загряла кола (след около 20-30км) започваше да работи по-нормално и не всеки път с както казваш ти 120км/ч се връщаше ( понякога се налагаше да отварям таблото и да връщам стрелката с ръка ). След презапояването всичко се оправи. Успех! И сподели резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ще го сваля и ще го огледам внимателно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същите симптоми, смених двата кондензатора на платката и се оправи. Това преди доста години. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...