Jump to content
Mironch0

Cruis Control- спря да работи

Recommended Posts

Всеки ден ползвам круиз-контрола (автопилота), но от два дни спря да работи, т.е. като натисна копчето, същото сработва/светва, но при опит да се активира круиза през копчето на волана - не се случва нищо -_-

Не знам къде да търся проблема, намерих схема, но пак не я разчитам.

Моля за помощ

 

cruise_control.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от бутона на педала на съединителя ако си с ръчка, пробвай като караш да натиснеш съединителя леко нагоре (пъхаш си крака отдолу) и пробвай да го активираш тогава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...хм, да ръчка съм - оки, утре сутрин ще го пробвам това със съединителя и ще пиша

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... така, днеска сутринта реших да пробвам метода, но за всеки случай, да се убедя, че няма да сработи както си е нормално, си го тествах и изненада - включи от раз, направо съм в шах, но да видим, след бачкане, ще го тествам пак и ще пиша отново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безкрайни благодарности за съвета, вече всичко си е както преди! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден пак ми отказа автопилота, но нали 24-ти е празничен ден, реших да го ползвам, за да разбера какво може да се направи с педала на съединителя, че явно моя проблем идва от там... та наг*зих се с едно фенерче и зазяпах ... почти разбиращо :lol:

Значи, че имам проблем - имам, но какво го предизвиква - незнам:mellow:

... така, да кажа поне временното решение на проблема-> 

9334696u.jpg

на съединителя има една пластинка, която по някакъв начин държи нещо като бутонче, което е свързано с автопилота, та на тази "пластинка", просто добавих още една такава и за сега проблема е временно закрепен, но това не е решение, понеже не знам защо се получава така :(

И все пак, за всички с такъв проблем - временно решение има :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toзи датчик  може да се регулира колко да се показва работното буталце.Развива се конра гайката и датчика се навива(предварително се разкача буксата ,която влиза в него )

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм... заподозрях и аз нещо такова, но ми беше по-лесно с пластинка :D:D:D -значи събота ще го регулирам, но не разбирам защо се получава това, дали означава, че нещо е за смяна :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне, просто круизът се изключва като отчете натиснат педал на съединител, на спирачка и копчето от волата естествено. :)

Съединителят си има едни сантиметри "празен" ход, регулирай го и виж как е, чак пък нещо да е за смяна... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да помагам нещо ако трябва.....те са ти написали по горе баш какво е вероятно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... естествено не ми остана време за круиз-контрола, че се заех със сваляне на тавана за претапициране (който още не съм решил, дали да го давам на 'майстор' или да се пробвам сам да си го направя), но поне налепих изолация на ламарината .... 

Чуденката за круиза ми е, понеже от както взех/купих колата, круиза си работеше безотказно, но от раз отказа :huh: - затова ми е леко притеснено дали е отказал по някаква причина...

IMG_20180524_193625.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към днешна дата отново нямам круиз контрол, пробвах с побутване на педалите на съединителя и спирачката на горе като си мислех, че не дават контакт, но уви - нищо не се случва - в безизходица съм - помагайте :-(

Редактирано от Mironch0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ... до тука - махнах подложката, с която бях решил същия проблем предния път, за която така и не бях намерил време да махна ... проверих си клаксона и светлините на спирачките - работят! ... размърдах гайката над педала на съединителя и съответно цилиндърчето, на което гайката е звъртяна и оставих нещата така. Тази сутрин пробвах на ново с повдигане педала на съединителя да се активира автопилота и успях, което ще значи, че проблема е като предния път :huh: Въпроса е - защо пак отказа и каква е точно регулировката за автопилота?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, свали изцяло машинката на педала на съединителя. Тя представлява прост бутон с нормално отворен или затворен контакт, а като натиснеш педала, контактът съответно се затваря или отваря. Свали машинката и полей с контактен спрей. През цялото време докато пръскаш със спрея, натискай и отпускай бутона, за да може да прониква и да почиства. Не използвай ВД-40 или каквото и да е друго. Използвай само контактен спрей за електрически контакти. (Другите спрейове понякога оставят мазен слой, някои дори оставят изолационен слой.) Например в големите железарии може да намериш спрей  на Мотип за 6-8 лв. Понякога просто се пълни с боклуци и спира да контактува когато трябва. Така от време на време контактува, а от време на време - не. Затова автопилотът не всеки път сработва. 

 

Ето ти примерен спрей:

 

006%20DNK1197.jpg

 

С такъв си чистя и дебитомера и работи безотказно. Купувам го от Практикер точно този. 

 

Среща се и в друга опаковка:

 

contact_cleaner.png

Редактирано от ogi28b
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ясно, ще махна "бутона" и ще си взема такъв спрей и ще пиша какво е станало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ogi28b,  прав си, снощи се заиграх с бутона малко и от днеска пак съм с автопилот, явно при отказ бутона си иска малко профилактика :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...