Jump to content
JHM

Избор на рутер!

Recommended Posts

Здравейте колеги, бих искал да си дадете мнението за избор на рутер за домашни нужди.Ще се ползва в триетажна къща от няколко телефона,един 4к телевизор,два лаптопа и най важното PlayStation 4.Спрял съм се на тези:

asus ac68u
d-link 882

tp-link archer 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Archer C60 от година и съм много доволен,но за 3 етажа едва ли ще ти свърши работа ,който и да е.Най- голяма скорост ти трябва за телевизора>плейстейшъна.,съответно лаптоп>телевизор.Бих направил тая къща с един рутер и 2 репитера или AP на другите етажи..

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм с този https://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/netgear/r6400-100pes-p308816559/

и той се ползва в 4 етажна къща с подобно натоварване като твоето - 4к ТВ, 2 лаптопа, отделно онлайн игри на конзола. Супер доволен.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5Ghz забрави покритие на три етажа. То и на 2,4 ще е малко мъка, иначе Бранко каквото предлага важи - с repeater-и там, където не стига сигналът.

Не знам дали знаеш, но има варианти за Ethernet over Power или Powerline Networking:

 

https://www.aliexpress.com/item/Poe-48V-0-5A-Poe-Injector-EU-US-UK-AU-Wall-Plug-Ethernet-Adapter-For-Ip/32819181716.html?spm=2114.search0104.3.108.6c234209P6pG5C&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10152_10065_10151_10344_10068_10342_10343_10340_5722611_10341_10698_10697_10696_5722911_5722811_10084_5722711_10083_10618_10304_10307_10302_5711211_10059_10534_308_100031_10103_441_10624_10623_10622_10621_10620_5711311_5722511,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&algo_expid=c9d638af-8b10-4ef8-9341-57084f8345aa-14&algo_pvid=c9d638af-8b10-4ef8-9341-57084f8345aa&priceBeautifyAB=0

 

Asus-ът не е зле, аз съм с по-лек вариант на тоя, който си дал.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от алито е POE Injector. Различно е от това което имаш предвид. Служи за захранване на мрежови устройства като рутери, ап-та, ip камери и тн.

Относно репийтърите съм сложил на доста места. Вършат работа.

Аз бих излезнал сериозно от този бюджет и бих препоръчал Mikrotik HAP AC.  Изпробван също на няколко места. И при него като при другите АС-то е с по-слабо покритие.

За къща с 3 етажа ако го сложиш на средния, доволен ще останеш. Все пак и всичко зависи от дебелина на стени, разположение и тн..

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е асуса,който гледам.По добре ли ще е от tp-link archer7?

20180412_212725.jpg

20180412_212805.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пък ми казват,че tp-link са по стабилни в работен режим от асуса.

Май трябваше да взимам някой,че ще вляза в някой "филм".....!:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз вече се отказах от TP-Link след като на един такъв Wi-Fi модулът му умря просто ей така... 

Е, Archer са друга бира де. Но както на Cisco Linksys няма нищо общо със "славата" на сериозните им мрежови предложения и тук е така.

 

А Асусът не знам от кога не съм го рестартирал. Но съм с Padavan фърмуер.

На 2,4 през 2 стени съм на макс сигнал. Повече от 100 лева за рутер никога не бих дал. :D

update: Всъщност и на 5 е нелошо, странно...

Предимството на тази честота е, че не е много пренаселена. :)

 

Microtic-ът има серизозни ресурси, чудно защо няма външни антени, явно вътрешните са с достатъчно gain.

Пак ти казвам - сравнявай спецификациите в уикидеви-то, а нестабилности се оправят  фърмуер в повечето от случаите. ;)

Отиваш към чуденка Broadcom vs Atheros. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да допълня, че на Asus-a можеш да му сложиш Merlin. ;)

https://asuswrt.lostrealm.ca/

 

 

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мразя микротика по същата причина по която го харесват всички IT специалисти.Чудесна машина за безпроблемна работа и нещо от сорта "поставяш и забравяш" Е славата му е малко измислена, тъй като сложен до друг прост рутер като ТПлинка на една маса и от един лаптоп разликата в скоростите не малко по-малка а в пъти за една и съща цена.

От друга страна така можеш да се замоташ във всички настройки,че да ти трябват 4-5 часа за настройка ,смяна на фирмуер и пак настройка,докато ТПлинка е толкова интелигентен и юзерфрендли ,че с 3 клика имаш бърза мрежа.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, JHM написа:

Сега пък ми казват,че tp-link са по стабилни в работен режим от асуса.

 

У нас съм с Archer C7, в тристаен (макар и към 130кв) апартамент и този рутер ми къса нервите всеки ден - има уж силен сигнал, но ако не съм близко до него, винаги при call-ове имам проблеми и трябва да се местя при него. Сложих tp-link extender на средата между рутера и кабинета си (между тях има общо 12м и една стена...), който не подобри нещата - има постоянен малък лаг от extender-а, като от време на време интернета спира за 2-3 секунди, което е ужасно за call-ове. Тъй като мой познат има по-новата версия на този рутер (TP-Link Archer C9) и се оплаква от подобни проблеми при онлайн разговори - сега съм поръчал Xiaomi R3P и чакам с нетърпение да дойде:

https://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_605932.html

 

ПП: Редно е да отбележа, че съм с Mac, които май по-често имат проблеми с TP-Link - и моят познат е с MacBook. Дори телефона ми работи по-добре с рутера. Ако си с PC, може и да е ОК. Ако си решил да е Archer, след като дойде новия рутер тези дни, ако си от София, мога да дам стария за обстоен тест.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и пак съм в задънена улица...!:huh:Аз също ги гледам тези ксиаомита от линка ти.Какви предимства има ако си запознат?

За този нещо?

Original Xiaomi WIFI Router 3 English Version 1167Mbps WiFi Repeater 2.4G/5GHz 128MB Dual Band APP Control WiFi Wireless Routers
http://s.aliexpress.com/vuqiQbM3?fromSns=Копиране в буферната памет

Между другото, сега съм с най простият тп линк,с една антена и на безжична на телефона в другата стая,ми дава от 62 до 75 Mb,при 100Mb оптичен от булсатком.

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теглиш inSSIDer и гледаш сигнала респективно шума. И съседските също. :)

Ако ми попадне някой Асус от сериозните ще ти го дам да тестваш.

И аз като @Veseliq имах проблеми с моя когато беше на 5Ghz и в последствие след много нерви се оказа проблем на мрежовата карта на ПЦ-то (драйвер, бъг и т.н.).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Какво ще кажете за този?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.04.2018 г. at 21:20, dindin написа:

Забравих да допълня, че на Asus-a можеш да му сложиш Merlin. ;)

https://asuswrt.lostrealm.ca/

 

 

Колеги,сагата приключи с избора на asus ac68u!

Не са за изпускане такива "каки"..:drool:!:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам xiaomi и съм много доволен. Къщата ми е 2 етажа, но пък е с много стаи. Имам си обхват навсякъде. При мен телевизора е с кабел, защото е в същата стая, но всичко друго е горе долу същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.04.2018 г. at 9:28, Veseliq написа:

сега съм поръчал Xiaomi R3P и чакам с нетърпение да дойде:

https://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_605932.html

Здравей,пристигна ли ти рутера и какво би казал за обхвата му?Аз се разделих с асуса(слаб обхват),сега обмислям този от линка ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече се наслаждавам на оптичен интернет,плюс мощен рутер Xiaomi PRO R3P AC2600.:cool:Стабилен, мощен и бърз особенно в 5G режима.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да напиша,че менюто му е на китайски,но му исталирах тайванска фирмуер версия,в която има и английски.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...