Jump to content
emulsia

Нестабилност в високи скорости

Recommended Posts

Здравей на форума,първото ми дълго пътуване със харвито и малко по високи скорости по магистрала Тракия:)))) искам да попитам всички харвита ли са не стабилни по неравности усещане,че задницата се сейка,това е в участъка към Пловдив който е минавал от там ... при скорост 100 км се държи добре през бабуните,но по високи скорости спазвайки правилата по магистралата не повече от 140,според сервиза колата е технически изправна и проверена,има ли решение на проблема или просто си е недомислица на хонда,някъде бях чел в формума но не намерих точно къде мисля,че Маркони споделяше за такъв проблем

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм го многократно.Магистрала на прав участък без вятър до 160, в завой и неравности до 130.Икономично каране 110.Гуми 16 цола на 2 бара.Като срещнеш ТИР или Автобус държиш волана здраво ,че тегли на ляво.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако духа вятър пак тегли. Аеродинамиката на това кубче е клоняща към 0 :D 

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При първото пътуване с Харвито ,като минах с 130-140 през снадките на виадукта имах усещане че ми отскача задницата. След като смених всички тампони на задните щанги(въпреки че според майстора бяха ок.) + тези на панхарда  това отскачане го няма-значително по-стабилна е по неравности.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, pet71 написа:

При първото пътуване с Харвито ,като минах с 130-140 през снадките на виадукта имах усещане че ми отскача задницата. След като смених всички тампони на задните щанги(въпреки че според майстора бяха ок.) + тези на панхарда  това отскачане го няма-значително по-стабилна е по неравности.

Нищо друго не ми остава освен да подменям всички тампони отзад и на мен ми казаха,че всичко е наред но явно не е...имах чувството,че някой ме рита отзад :))))))Маркони е прав на прав участък си карах със 160 без проблеми,ноооооо през не равностите като бабуни подскача и едно сейкане отзад създаващо  усещане за нестабилност,ще търсим части и време да подменим всичко отзад..Благодаря на всички за съвети те !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото усещане го имах и аз в началото, но след смяна на гумите с по нови и читави (задните), това усещане за ритане - нестабилност изчезна, та колега първо пробвай със смяна на гумите и тогава с всичко останало.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да се прибера от отпуска,вчера са завирах отдолу на един канал,видях неща който не ми харесаха.Става дума за стабилизиращата щанга се държи нещо като биелета от двата края се движи на ръка,до колкото съм технически грамотен мисля че не трябва да е така,към колегата не  мисля,че е от гумите .. меки със дот 2015 и предни дот 2016 от старата ми кола купвани чисто нови,за задните бяха предни на харвито сега съм ги сложил отзад.Само да се прибера в Лом и ще има скандали :))))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.