Jump to content
rasthayan

AT скоростна кутия

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Колеги, и аз ходих да ми опреснят маслото в автоматичната скоростна кутия (по книжка е на 40 х. км. при интензивна експлоатация).

Изтече над 3 литра, така че ако някой си купува предварително - по-добре да се вземат 4 литра.

Промяна след процедурата не усещам, което може би е добре.

 

Може би са публикувани преди, но ето полезни линкове тук         и   тук по въпроса с опресняването на маслото.

Зачетох се в материалите и се оказа, че пълната замяна на маслото в тази кутия не се препоръчва.

Другото любопитно нещо е, че според автора на една от статиите - Масахира Ишикава - маслото Honda ATF може да загуби от качествата си без особена визуална промяна. Така че се следи пробег, а не цвят на течността.

И още - задължително е използването само на хондовска течност, предвидена за по-високата температура в тази скоростна кутия.

 

Редактирано от note
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам тогава един въпрос Купих CR-V 2.0 Автомат човека е сменял масло всичко автомата превключва уникално имайки предвиг че слизам от 7g-tronic но не е сложил май Хонда масло а друго майстора му го е сменял и му е казал същото е да е спокоен.... За 1000 км не мога да усетя проблеми но значи ли това че трябва да го сменя задължително дори да е Хонда апрувал???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих го сменил, 100тина лева не са голям разход

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да го сменя ако са го сменяли скоро? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защото не е оригинално, вече имам опит със заместител и повече освен масло на Хонда друго не слагам

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има няколко големи неизвестни:

1. Какво точно е маслото? Няма ли някакви бележки останали?

2. Дали го е сменил изцяло или само опреснил, което е по-вероятно?

3. Може ли да се има доверие на въпросния майстор? Профилиран ли е в автоматични трансмисии, какви коли поддържа?
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно заради неизвестните си го сменяш ти, даваш едни 100-150лв и спиш спокойно. Сигурно втора ръка двигател по евтин от автоматик скоростна кутия

Редактирано от Радо82
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100лв  4 л и 10лв смяната ако ти вземат повече от 10лв са измамници труда е да ти от въртят един болт отдолу и да ти наспят маслото през пробката отгоре.

Маслото от общите поръчки тук в форума го вземи

Ето го 

https://www.ato24.de/en/honda-atf-dw-1-0-946-l.html

Ако е от Бултрако 4л 160лв ти прецени.

Ето как да измериш нивото после

 

IMG-f238043a5389fcd1140fcc7d9858e621-V.thumb.jpg.b2c1cd787157e5613f4da8c569cfba21.jpg

Може по цвета да прецениш дали е сменено ето това трябва да видиш този вишнев или розов цвят всеки различно го намира

20181224_102720.thumb.jpg.928c116ad76e398675b0ec0869e248df.jpg

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, Anjo написа:

... но значи ли това че трябва да го сменя задължително дори да е Хонда апрувал???

 

Аз бих го сменил.

Слагал съм одобрен от Хонда заместител в автоматика на 1-ва генерация CR-V и никога не бих повторил.

 

п.п. Виж написаното в първата снимка качена от Carpera - перефразирам, "ако течността не е Хонда, да се промие кутията и да се налее Хонда ATF".

Чудно ми е обаче, защо са написали ATF-Z1?! Ако упътването е за 3-та генерация CR-V, течността би трябвало да е HONDA ATF-DW1. Може и да бъркам, не знам точно, от коя година заменят ATF-Z1 със ATF-DW1. 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HONDA ATF-DW1-това е новото  маслото заменено от това старотоHONDA ATF-Z,защо е написано явно не обновяват упътванията.

упътването е за 3-та генерация CR-V.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.04.2018 г. at 7:54, ibarnev написа:

И аз да споделя мнение, това ми е първа кола с AT ... и да си призная, съм доста изкефен от това как се управлява, но все пак имам няколко въпроса: 

 1. като цяло през повечето време карам спокойно с плавно подаване на газта( ако някой не ме изнерви) и точно тук ми прави впечатление, че има едно положение в което започва колата да тресе-прави го когато, като че ли в момент в който АТ си е преминала на нужната предавка, а пък аз не съм преценил, че трябва да подавам газ...нормално ли е?

 2. за колко време се самообучава кутията, как да сменя предавките - едно каране из града, каране София Варна или ......от Ноември 2017 до сега и е нужно още малко време :)

Каквото и да ми отговорите обаче това няма да наруши удоволствието с което карам тази кола!!! Супер е!

 

 

 

 

Привет пичове! 
и аз имам проблема на колегата по т. 1 с тресенето в ниските, някой ако се е сблъсквал със същия проблем и го е отстранил моля да даде ноу-хау :) благодарско 🍺

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей 

 

Прочети тази тема - цялата   

...  писал съм я преди 6 години  и аз се сблъсках със същото нещо , написал съм симптомите и решението   ...  проблема го реших тогава срещу 1500 лв.   , иди на диагностика при специалист защото най вероятно е хидротрансформатора - така както го описваш , и не слушай квартални майстори ,че ще смениш цялото окачване плюс някое и друго каре без да има някакъв резултат . 

 

Хубава вечер :)

  • Нагоре 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет хондаджии!

моля да ми препоръчате сервиз за ремонт на автоматичната скоростна кутия, с приоритет са сервизите около Пловдив.

ДМ Аутоматик Пловдив и k&p transmission в Пазарджик ги пропускаме като варианти. Сервизът в Пазарджик директно ми заявиха, че не ремонтирали автоматици на хонда поради дефицит на части…

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...