Jump to content
ibarnev

Съвместимост iPhone и Хонда Bluetooth

Recommended Posts

Здравейте има ли някой, който да е усъществил качествена връзка с Bluetooth системата на Honda и iPhone ( в моя случай iPhone  6s) без да се бъгва....имам предвид, че и аз успях да ги свържа, но в повечето време като звъня на някой той казва, че чува само бръм? Дали има някой, който знае някакви подробности за да не се бъгва или просто да смятам че IPhone  и Honda не се харесват много и са трудно съвместими!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има сайт на Хонда за съвместимости на блутут устройствата:

http://handsfreelink.com/honda#col3heading

Това е за американските модели, но би трябвало и за европейските да е валидно до голяма степен. Става въпрос за оригинални БТ модули на Хонда!

По принцип ако телефона не е съвместим, или не се конектва изобщо, или след свързване постоянно се реконектва!

Ако си конектнат постоянно /свети ти БТ символа на дисплея/ и ти чуваш избрания телефон, а от другата страна се чува брум, вероятно имаш проблем с микрофона!

Все пак пробвай да свържеш някой по-стар телефон с БТ, може и да не е смартфон. Нокия обикновено имат добра съвместимост с БТ на Хонда и можеш да направиш тестове как се държи при разговор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, проверих и моя тел. наистина излиза от този списък, споменат е iPhone 6, но не и 6s, а по принцип между двата модела си има разлика...при мен проблема е че си показва иконата за свързаност на BT...и от време на време( когато си реши....или от според някаква неразбираема за мен зависимост) имам двупосочна връзка, спокойно си говоря и хората оттатък ме чуват идеално и по някое време (не по време на разговор) забива и когато аз се обаждам или някой ме търси, от моя страна се чува само бръм... жалко, защото много харесвах тази екстра, без да закачаш нищо на ухото си, говориш спокойно и същевременно ръцете са ти свободни....

Благодаря все пак за вниманието към моята тема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабел usb или просто 3,5 за слушалките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния БТ модул не работи с кабели, само по блутут е връзката!

Колкото до брума, това което пишеш потвърждава казаното от мен, че не е проблем на съвместимост! По-вероятно е да има контактен проблем.

Намери кутийката на модула, най-често е монтирана зад корите около волана. Провери куплунзите как са, даже ги напръскай с контактен спрей за почистване. Провери си и микрофона, обикновено е монтиран горе при плафоните на тавана.

Ако това не помогне, вероятно има проблем на платката на модула, като поработи може да загрява и да се проявява ефект от микропукнатина! Тогава търси някой с опит в ремонта на електроника да прегледа платката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз постоянно ползам моят блутуут с айфон и нямам проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще трябва да се обърна към спец. че аз от електроника нищо не отбирам....Мерси на всички за включването!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...