Jump to content
haunted

Отказаха предните чистачки

Recommended Posts

Здравейте. Днес както си карах пуснах чистачките и те пряха в най-горно положение. И не искаха да помръднат. Слязох и пробвах с ръка и се свалиха. След това вече нито с ръка нито с лоста искат да се движат. Чува се някакво мърдане на механика и до там. Пръскалките работят. Задната също. Бушона е ок. Свалих рамената на чистачките и пак не иска. От какво може да е. Моторът е под кората и е много работа за сваляне.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аналогичен проблем при мен преди месец, сваляш кората, може да се е откачило рамото от моторчето на чистачките, това е по лекия вариант, по тежкия е да се е счупила пластмасата която свързва рамото с моторчето, там вече ще ти трябва стругар, прави се подобна част за захващане, аз го направих от тефлон и допълнително го хванах с винтче към рамото (пробива се и се прави резба) ще се ориентираш като го видиш. Кората се държи само на щипки, дърпаш рязко и излизат. Това е, не е кой знае какво но е загуба на време, около час със стругарската работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега. Явно ще свалям, че по сервизите на дали някой ще му се занимава.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление като махнах кората се видя че се е счупила едната пластмаса и е изпаднала.  Вижда се на първата снимка. Трябва ми явно пластмаса като на втората снимка.

Дали има такава пластмаса или с какво да закрепя положението някои има ли представа. Моторът си работе без проблем.

IMG_20180407_095741.jpg

IMG_20180407_095737.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно същата се счупи и при мен, отиваш при стругар, прави ти една подобна пластмаса от тефлон прави една малка дупка с резба и захващаш с болчето и си готов.

5ac88d1fc8c50_.thumb.jpg.ceadc6718b048785b210a968df9fc6e6.jpg

Редактирано от Eks

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорът. Сега само трябва да намеря някой да се навие да го направи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Мисля да мина без стругар. Явно това е доста често срещан проблем и намерих няколко клишчета в youtube.

Мисля обаче да пробвам по този начин. По сигурен ми изглежда:

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си смених и двете такива рамена с нови оригинални. Не ми се занимаваше да побългарявам.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко ти излязоха? И задължително ли е и двете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при мен едната беше заминала, след 2-3 години и падане намокър сняг върху стъклото, замина и другата.

 

По спомен едната май беше 56лв другата 46лв. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата като угасиш колата вдигаш и 3-те рамена.Сутрин първо размразяваш и тогава връщаш рамената на стъклото.

В повечето случаи сутрин не помниш ,че си угасил колата с пуснати чистачки и като подадеш контакт ,те си тръгват и се трошат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля че съм го прецакал. Един път ме домурзя да чиста снега и ги пуснах така. Иначе ги направих по този начин с шайбата. Стана доста здраво. Иначе съвет за който го прави да си отбележи с маркер позицията на пластината на мотора и чистачките. Ще си спести после 30 минути натаманяване.86210d0eb0650cc6f1bb1f59bb3a9b5b.jpg

Sent from my MI 5 using Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ползвам темата и да попитам за задната чистачка. Някой правил ли е опит да я раздвижи или трябва да се смени моторчето, моята пръска течност, но чистачката стои застопорена на 45 градуса надясно и не мърда нито с натиск нито със спрей, стига ток до нея не е от бушон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...