Jump to content
satzata

Civic 6 gen проблем с радиатор на парното

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Карам колата от подписа ми и имам проблем с омазняване на предното стъкло и гадна миризма в купето (вероятно на антифриз) като се пусне парното. Сменен е филтърът на купето, огледано е по пода за течове и няма. Имам подозрения, че от някъде изтича малко количество антифриз, което се изпарява веднага и не може да се хване. Има и слабо намаляване на течност в разширителя. Не намерих информация по темата, явно не е често срещан проблем при 6 генерация. Та, някой свалял ли е таблото и ако има информация за последователност на работа, ще ми бъде доста полезно. Освен ако не се измисли друго решение на проблема. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Лошото е, че през зимата няма как да не пускам парното и да карам колата. :)  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, свалих таблото с помощта на приятел и извадих радиатора. Оказа се, че е имал малка пукнатина и от там е изпарявало по предното стъкло. Беше ремонтиран и сложен обратно и таблото върнато на мястото му. 

 

Дотук добре, но сега ми се струва, че струята само към предното стъкло е слаба дори и на 4, а двете странични духалки духат много силно. Не съм го тествал още дали ще отпотява, че е топло и сухо тия дни. 

 

Също при връщането на таблото явно нещо се е прекъснало и сега не ми работи клаксон, радио и часовник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя не се ли обезвъздушава автоматично?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз налях антифриза до горе в радиатора, също до макс в разширителя и покарах. Беше глътнала системата и долях още в радиатора. Ще погледна на какво ниво е в разширителя. Какви са индикациите, ако не е обезвъздушена добре системата? И има ли как след като се покара колата и има течност в разширителя все още да не е напълно обезвъздушена? Стрелката за температурата е закотвена на малко под половината и си стои така след като загрее колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е наред клапана на капачката,ще си глътне колкото и трябва

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...