Jump to content
clarion

ръмжене при завиване на волана на Акорд 2.2 i-ctdi

Recommended Posts

Привет, от няколко седмици забелязвам, че при завиване на волана повечко се чува едно странно, глухо ръмжене... след като го изправя и изчезва? Случвало ли се е на някой нещо подобно или  дали има идея на какво може да се дължи това? Дали може да е масло на хидаравликата, което трябва да се смени или нещо друго? :unsure:

 

Мерси предварително!

Редактирано от clarion

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запиши клипче колега и го качи да чуем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок.

Редактирано от clarion

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на мен на старата кола ми течеше по-малко от рейката и когато нивото на маслото намалееше се чуваше такъв звук и вътре в казанчето се образуваха мехурчета все едно се газираше.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, romborak написа:

Колега на мен на старата кола ми течеше по-малко от рейката и когато нивото на маслото намалееше се чуваше такъв звук и вътре в казанчето се образуваха мехурчета все едно се газираше.

 

Това не е ли само в крайните ляво и дясно положения на волана? Не че питащият е уточнил, но ми се струва че иде реч за отклонение от нулата на някакви градуси, а не на крайните положения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, при мен в началната фаза, когато попривършваше маслото, беше само в крайните ляво и дясно. След това ако не долеех веднага, започваше да "вие" и не само в крайните положения. Ако все пак шумът е и в центъра, тогава може да е друго.

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, обикновено като завививам докрай наляво и надясно се чува "виене"...но понякога и без да завививам докрай се чува пак виене. Направих клипче, надявам се да може да чуете и да си кажете мнението. ето линка https://www.dropbox.com/sh/5gmbhr1ckq5gueu/AACneZEpxGysAt7xaometoBja?dl=0 

Редактирано от clarion

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чува се нещо, но не мисля че е от помпата на хидравликата или липса на течност. Там звуците са по-остри, но зависи и от микрофона на снимащото устройство. Май е по-добре да потърсиш консултация при някой човек на място. Причините могат да са много, някои дори нямат нищо общо с кормилната уредба. Примерно при по-голяма скорост така звучи "тръгнал" лагер на главина. София е град голям, Бургас - също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че е от маслото за хидравликата.. Имаше пукнат маркуч при който изтича маслото и количеството масло беше на минимум. Освен това разбрах, че хидравличното масло на този двигател трябва да се сменя на 20 000 км. и само с оригинално на Хонда - 1 литър е 40 лв. Смених го и нещата се оправиха. 

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, clarion написа:

Освен това разбрах, че хидравличното масло на този двигател трябва да се сменя на 20 000 км.

 

Подобно нещо чувам за първи път. Колега, от кой сервиз ти го казаха? За мен лично това не е вярна информация, но нека по-разбиращите колеги се изкажат. Радвам се, че си хванал и решил проблема навреме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...