Jump to content
bbb123

honda crv 155 автомат

Recommended Posts

Привет,карам от скоро Хонда ЦРВ бензин и едно нещо не ми дава мира.Защо спирачките са прекалено шумни според мен ,като сьм спрял  и отпусна леко спирачката се чува едно простьргване.Заради автомата ли е,един вид че са постоянно под напрежение спирачките и някой има ли този проблем.

пс. Досега не сьм карал автомат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята винаги е била така. След смяна на накладките, пак така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора,но си е малко дразнещо все пак това звучене.И не по темата,но под 13 на сто градско не падам.Дано като се разработи двигателя да свали малко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята не е автомат но и моите са една идея по шумни от колите които съм карал. Явно е нормално...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до Бултрако,нормално било,особено при Црв .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не чакай да падне разхода. Ако е чисто нова я падне с 1л я не. Замисли се, СУВ, атмосферен, 4х4?, автомат, тегло, тежки гуми и джанти,въздушно съпротивление........ На колко да свали? 10 бензин градско харчеше на сестра ми клиото 1,4 75к.с. на дълго 5.5.  Даже като се замисля колите с бензинови мотори около 150к.с под 13-14 в София е голяма рядкост а да не говориме за този СУВ с описаните горе допълнителни утежнена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,да продьлжа по темата.Пьтуване София-Ахтопол,разход 10,2 на 100 като средната скорост беше 150 км.Колегата Джакомо се оказа прав.И след маршрута  спирачките бяха много тихи до момента в който я закарах на автомивка.След нея пак онова гадно простьргване.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята стърже. Ама взе доста да постъргва, та ще взема да търся проблем. Предните накладки са сменени преди 20К, ама нещо ме навежда на мисълта за задните.

Разхода е на 100% реален и съм сигурен че е дело на скоростната кутия. Просто Лок ъп режима държи мотора в супер ниски обороти (като на дизелов мотор че и леко надолу, само дето няма тая тяга) и от там и разхода. Първа генерация, на същата мощност, с 300кг. по лека, без автомат с тази скорост, по същия маршрут, разхода не мърдаше под 13-14 (да не кажа нагоре)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, bbb123 написа:

.....Пьтуване София-Ахтопол,разход 10,2 на 100 като средната скорост беше 150 км.....

Ако това е наистина средната ти скорост, (което много - ама много ме съмнява), нямаш основание, да си недоволен от разхода

.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на моменти беше 170- 180,исках да видя как се дьржи на пьтя.До 170 е доста стабилна,нагоре леко тресе,но е по тиха от акорда  при тази скорост.

Преди 8 часа, Emicha написа:

Ако това е наистина средната ти скорост, (което много - ама много ме съмнява), нямаш основание, да си недоволен от разхода

.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средна е силно казано , но да речем че колегата се е опитал да я поддържа в тези граници.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох малко по немските форуми и там също има доста теми за спирачките. Оставам с впечатление, че задните са по-проблемни и направих малък тест с моята, спиране само на ръчна от 30 -40км /ч. При мен шума идва от задните :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си е проблем ,но при мен шума твърдо е от предните.Току що направих 3000 км и ще я карам в Хонда да я погледнат и ще пиша.Само да не стане като сьс стария ми акорд 8 ,като му изхвьрчаха лайсните около предното стъкло ,тогава се сетиха че имало проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа ,че им трябват 4500 км за да разгреят - за спирачките става дума.Шумьт не е толкова дразнещ ,колкото в началото.Не знам дали аз сьм крив,но след 3 месеца каране още въздишам по стария си акорд като го видя.Явно от лека на сув си трябва време човек да свикне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Ако имаш време и желание, би ли написал един пост с впечатленията си за това CR-V ? Динамика, работа на авомата, комфорт при возене, шумоизолация, 4х4 система и тн. Ако може и малко съпоставки с Акорда, който си имал (и какъв е бил той). Благодаря ти !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3 месеца я имам и до тук мога да кажа следното

1.Като шумоизолация за мен е ок,особено на фона на коментарите за предишната версия

2.Автомата ми приляга,но с условието,че ми е пьрвият

3.Има доста приложими екстри,подчертавам приложими

4.Двигателя е супер тих,на фона на дизеловия акорд който имах

5.Колата е широка и удобна,а и децата на 13 и 16 години твърдят,че отзад им е комфортно

6.На дьльг пьт е супер,единствено на баир малко се задьхва но перките на волана като им свикнеш вьршат страхотна работа.При изпреварване без тях нямаше да ми е ок,но сваляш на 3 та и набира без проблем.

Това е най общо казано,харесва ми колата,но акорда още ми е на сьрце.

Беше 2.2 дизел 150 коня и лоша дума за него не мога да кажа.Шест години го карах и никакви грижи не сьм имал.Е,за това време му навьртях уникалните 50 000 км,но аз толкова си карам пьк и имам още 2 коли.Даже най големият маитап беше като един от потенциялните тогава купувачи каза ,че много му харесва но не е трябвало да го лъжа ,че е на толкова малко километри ,иначе щял да го вземе.Ей това Бьлгарина е много недоверчив.

дано да сьм ти бил полезен,ако има друго питай

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 Бихте ли сподели ли мнение за новият Ви автомобил.

Предстои ми покупка на ЦРВ 2014 2.0 AWD Automatic Comfort... от Бултрако на 111 500км

Карах го вчера,доста приятен ми се стори автоматика,набира като „тролей,”...разхода показва 9,2 софийско..

Кажете вашето мнение след толкова километри

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен разхода е 10.50 смесено ( 60% извънградско, 40% София). Нормално към икономично каране, като градското е по големи булеварди и Южна дъга в час пик. Колата я имам от 01.11.2018, така че това е само за зимата. Сложих газ, но бензин или газ, разлика в разхода почти няма. Изминати са 4000 км.

За мен автомата е малко груб, сравнението ми е с dsg и mercedes. Предполагам е нормално, маслото е опреснено.

Откъм динамика магистралното шофиране не е от най-приятните изживявания. За останала пътна мрежа е приятно, перата на волана се позват доста :).

Колата е 2.0 AWD, executive, 100 000 km.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа,13 градско на 10 на магистрала.Колата е на 11000,така че това явно ще е разхода.Иначе на магистрала само на динамичен режим и с перките,другото е мъка,особено на изкачване.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...