Jump to content
В.И.Я.

Закупуване на Стрийм 1,7 - струва ли си?

Recommended Posts

Здравейте ,колеги. Нагледах се на един Стрийм 1,7 от 2002г., но ми се струва,че е с ужасни къси скорости- 2500оборота на 5 предавка и скорост от 70 км/ч. Това означава,че за 100 км/ч трабва да бръмчи с 3700оборота? Имате ли такива коли, кави са ви впечатленията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е казал Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече".

От личен опит - една кола с малък двг гори колкото същата кола с по-голям двг (Сивик 9 1.4 i-vtec и същата с 1.8 i-vtec).

 

Ако аз трябваше да купувам Стрийм, бих взел 2 литра автоматик.

 

п.п. Само за протокола - моето CR-V 2.0 aвтомат, при 120 км/ч е на 3000 об/мин. Същото CR-V ръчка е на 3500 об/мин.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Krasi-mir написа:

Същото CR-V ръчка е на 3500 об/мин.

Абе около 3200 е.

И аз съм за двулитровия Стрийм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,

 

Аз карам Стрийм 2.0 автомат. Доста динамичен автомобил, въпреки тежестта и големината. Очакванията ми бяха за по икономичен автомобил говоря специално за извънградско 9-11,5 газ. В града ми гори около 15литра.

Въпреки, че при 140 е на 2900 оборота.

Според мен 1.7 е малък за това купе. Зависи какъв шофьор си.

Успех с покупката:)

Дано съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не бих препоръчал 1.7. Не съм карал, но 2.0 е чудесен за това купе. Също така двигателят не е просто по-голям, той е коренно различен и работи добре и в ниските и във високите обороти.

 

Моят е с ръчна кутия и на 5-а при 1500об се движи с 50км/ч. Разход 9.35л/100км бензин при прилично каране, засечено на над 5000км смесен пробег: 40% градско/ 30% извънградско/ 30% магистрала.

 

Ето и сравнение на двигателите съответно с ръчна и автоматична кутия:

 

1.7 5MT - 1.7 4AT- 2.0 5МТ - 2.0 5АТ

I - 3.500 - 2.722 - 3.266 -  2.074 

II - 1.760 - 1.516 - 1.769 - 1.159 

III - 1.193 - 1.078 - 1.212 -  0.796 

IV - 0.942 - 0.711- 0.921 -  0.773 

V - 0.787 - X.XXX - 0.738 -  0.571 

Главна 4.933 - 4.357 - 4.764 - 4.563

 

На 2.0 4-а автоматична си е направо като 5-а ръчна, значи, ръчната можеше да понесе една 6-а...

 

Поздрав!

 

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.03.2018 г. at 21:08, saiman1122 написа:

Привет колега,

 

Аз карам Стрийм 2.0 автомат. Доста динамичен автомобил, въпреки тежестта и големината. Очакванията ми бяха за по икономичен автомобил говоря специално за извънградско 9-11,5 газ. В града ми гори около 15литра.

Въпреки, че при 140 е на 2900 оборота.

Според мен 1.7 е малък за това купе. Зависи какъв шофьор си.

Успех с покупката:)

Дано съм бил полезен.

А зимата проходими ли са ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Въпреки липсата на каквито и да системи за стабилност съм приятно изненадан. Доста проходим е. Единственото което не ми харесва са спирачките. Не само зимата но и лятото. И в двата сезона карам с хубави гуми.

А може би мойте очаквания са доста високи.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм доволен от проходимостта при нормални зимни и междублокови условия с хубави гуми. От спирачките също не съм очарован. Очаквах да са по-резки. Не, че не спира. Накладките не знам какви са, наследство са ми от Италия, но са сменяни скоро. Следващите ще са по-меки със сигурност. Вероятно там е проблемът. Педалът е малко твърд, което донякъде ми допада - някои са прекалено нежни на допир;). АБС-ът ми харесва. Пробвал съм го на сухо от около 90 до 0, на сняг с неголяма скорост, както и отляво на сух асфалт, отдясно на мокри листа с кал - работи, както се очаква.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа,малко късно,ама ако някой чете все пак...

Карам Стрийм 2001 1.7 RN1 D17A2 с ръчни скорости и газов инжекцион.

Тази версия според мен е за предимно градско каране,събиране на деца от градина,училище,пазаруване и т.н.,тоест това е било заложено като идея при проектирането и.

Късите предавки са резултат от това двигател с тази мощност да може да задвижи купе с тези килограми.Колата е доста динамична въпреки уж слабия си двигател,мести се с лекота,набира и поради късите скорости можеш да караш на пета в града ако си на околовръстен или булевард,аз лично често го правя,четвърта и пета са удобни за градско.

Слабото място,естествено,при късите скорости е извънградското.Там на 3000 об. е с 90 км/ч,като ако нямате желание за по висока скорост можете да докарате 8/100 разход на газ(!) ,но ако се настъпи нещата се променят рязко,веднъж реших да експериментирам и карах с около 160 от Бургас до Пловдив и даде разход 15/100,като най вероятно при тази скорост е бил по висок тъй като имах и сектори с по ниска скорост.Просто колата не е за това.

В града дава между 10.5 и 12 / 100 в зависимост откъде зареждам и задръстванията.

Мислех си да я сменя но не мога да се лиша от огромното и пространство,пренесох сумай ти багаж ,покупки ,хора и прочие и още не мога да намеря друго което да свърши тая работа на тая цена.Определено съм фен на японските автомобили,за съжаление следващата генерация на стрийм (RN6 - RN9)е само за aзиатския пазар,намират се и в Англия но за 5-7 к. £,което не ми е по джоба,обмислях как да вкарам директно от Япония но и това е твърде скъпо,тъй че докато го измисля ще си карам тази.

Поздрави на всички и се надявам да съм бил полезен.

 

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, N.B. написа:

следващата генерация на стрийм (RN6 - RN9)е само за aзиатския пазар,намират се и в Англия но за 5-7 к. £,което не ми е по джоба,обмислях как да вкарам директно от Япония но и това е твърде скъпо,тъй че докато го измисля ще си карам тази

Специално за теб

https://cars.nestoria.co.uk/cars/used/honda-stream_d298

Всички JDM-ки са на малко мили и струват едни пари. Абе годината на производство е цената, т.е. '08-ма е около £8000.

 

И аз съм фен на JDM. Имах два бр. CR-V 1 JDM. От известно време се заглеждам по Odyssey, JDM, ама за момента цената ....

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.12.2020 г. at 14:00, Krasi-mir написа:

Специално за теб

https://cars.nestoria.co.uk/cars/used/honda-stream_d298

Всички JDM-ки са на малко мили и струват едни пари. Абе годината на производство е цената, т.е. '08-ма е около £8000.

 

И аз съм фен на JDM. Имах два бр. CR-V 1 JDM. От известно време се заглеждам по Odyssey, JDM, ама за момента цената ....

 

4500 пандура са бийонд май посибилитис,особено в момента с неясното трудово бъдеще. Иначе това е колата,да,важно е да е RSZ и аз лично съм решил RN7  или RN9 заради 4х4то, другото е Crossroad който е с абсолютно същите опции за двигатели и трансмисия.За 2000$ иде от Йокохама до Варна,ама мито,ДДС(за къв *** не ми е ясно) дори да я намеря за малко пари пак ще ми изгорят душичката изедниците докато я подкарам....но съм сондирал.За мен опцията да нахраня английския прекупвач не е добра.Засега мечтаем и чакаме по добри времена.

Весели празници и наздраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще откажете колегата от Стрийма.....

Да дам и аз един плюс за возилото! 

Наскоро гледах някаква класация за най-бързите ванове, чудя се защо Стрийма не присъстваше вътре!? Бяха вкарали някакви американски модели с 4-5-6 литрови двигатели и 10сек/100км. Та хондата си ги прави спокойно за малко над 9 (2.0 ръчка).  И аз се оглеждам за нещо по-ново, ама още не мога да открия алтернатива - хем да има обем, приличен разход, бърза и "хонда"  😁.

Odyssey е добра алтернатива, но не много популярна у нас. 

Spoiler

 

Spoiler

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...