Jump to content
sparky79

Неприятна миризма от парното

Recommended Posts

При стартиране на автомобила и включено парно започва да мирише на изгорели газове или нещо като застоял въздух.Случва се често,но не винаги.Моля ако някой е имал такъв проблем и е намерил решение да пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С пуснат или спрян климатик? Скоро работил ли е или цяла зима е стоял изключен?

От него могат да дойдат неприятни миризми наподобяващи застояла вода или тиня..

Ако покараш на климатик и не се оправи, то трябва да му се прегледат кондензните тръби за запушвания..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със спрян климатик.Странното е че миризмата не се усеща винаги.Ще покарам на климатик да проверя резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен.Струва ми се като на изгорели газове като запаля и след 2-3 минути сякаш изчезва тази миризма.Ако е спукано радиаторчето или маркучите,би трябвало да намаля антифриза?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Такуми пак се изказва неподготвен. Според мен проблема е в пукнат изпускателен колектор, или изгоряла гарнитура, обсъждано е многократно, но Такуми няма как да знае, защото кара Сивик. Но пък не му пречи да е всезнайко и да трупа постове.

Редактирано от Tokio
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миризмите на изгорели газове, антифриз и застоял въздух са доста различни една от друга, но не пречи да има и от 3-те едновременно. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че много е  вероятно това да е проблема,но при оглед на колектора не откриха пукнатини.Може да е гарнитурата.Нормално ли е при запалване да има миризма докато е на място и при потегляне да не се усеща в купето?Мирише и когато върти в купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 2 години имах подобен проблем, но се оправи без нищо да пипам. Ходих в един град, в който хората главно се отопляват на твърдо гориво. Не знам какво се случи, но след това когато пуснех парното, в колата ми миришеше на пушек все едно си в някой селски казан за ракия :D

 

Смених филтъра в купето  и пак същото. С времето обаче тази миризма изчезна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше подобно. И аз имах лоша миризма в купето, все едно застоял въздух/мухъл, което се усещаше при спрян климатик. Смяна на филтър на купе не помогна, но след време миризмата се изчисти и вече я няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, sparky79 написа:

Със спрян климатик.Странното е че миризмата не се усеща винаги.Ще покарам на климатик да проверя резултата.

След цял ден обикаляне с пуснат климатик не се усеща никаква миризма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Типичен проблем при тези дизели е да пукат тръбичката на ЕГР и естествено оттам излизат изгорели газове, които влизат в купето, когато колата е на място.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВесКо е прав.ЕГР тръбичката е пукната.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30/03/2018 at 4:04, ВесКо написа:

Типичен проблем при тези дизели е да пукат тръбичката на ЕГР и естествено оттам излизат изгорели газове, които влизат в купето, когато колата е на място.

Трябва да определиш точно на какво мирише. 

Миризмите при мен бяха две. 

Едната на застояло, другата на изгорели газове. 

Изгорелите газове както ти казаха са от пукната тръба на егр-а. Виж има отделна тема в която съм писал. Оправих тръбата и вече не мирише грам. Преди мислех че е от колите пред мен защото като затворех клапана спираше да мирише но реално спираше да вкарва и пушека от егра.

 

Другата миризма става при всички коли от конденз. 

Сменях филтъра - без резултат. 

Пръсках с абтибактериален спрей въздуховодите.

Първия път намаля но като запалех в началото пак се усещаше понякога. 

Пръсках втори път по-обилно и за сега забравих за този проблем. 

Спрея е нонаме от популярните вериги магазини - с маркуче дето се пъха във въздуховодите. Бих взел марков примерно на Nigrin но нямаше и трябваше да поръчвам.

 

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...