Jump to content
omegasportz

мнение за слагане на газово Honda Accord VII 2.0 i-VTEC 16V (155 Hp)

Recommended Posts

Здравейте! От скоро съм собственик на автомобил Honda Accord VII 2.0 i-VTEC 16V (155 Hp) , от която съм много доволен на първо виждане. Имам няколко въпроса тъй като нямам отговора на тях и не ги откривам в досегашните теми пуснати във форума. В момента след близо 600км навъртяни с колата виждам,че колата си харчи средно 13-15 градско, което според мене си е висок разход ( има и по високи , но не е 5-7 на 100км ) . Имам въпрос. Препоръчват ми да сложа BRC не знам точно наименование , не съм добре запознат за груба стойност около 1300-1500лв. Въпроса ми е, какво вие бихте ми препоръчали, да сложа ли или да не сложа газово. Слушах за някакви клапъни който нещо ставали с тях и не си заслужавало газовот. Други познати ми казват, сложи ще се родиш , всяка кола има проблем с тези клапъни. Отново повтарям, не съм запознат, затова търся решението от вас, хора който предполагам,че бихте ми помогнали в избора на това. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай газово, що да не слагаш ! 

Аз съм с БРЦ ядове няма. Без омаслител. Като ти го слагат газовото и ти кажат за омаслител , значи просто искат да ти вземат парите. Иначе  няма смисъл. Реглаж на капаните на 20000  км и така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, може би 70% от хората с бензинови коли във форума карат на газ, включително и аз. Това ми е 6-та хонда на газ и до сега съм нямал никакви проблеми. Както е написал колегата по-горе, не се хващай на въдицата за омаслител, а на всеки 15-20 хил. км. се прави реглаж на клапаните. За марката на газовото си решаваш ти самия. Аз съм карал с БРЦ, Ловато, а сега съм с Романо. Съветът ми е да се обърнеш към човек, който е монтирал газово на хонда, а също така потърси из форума и ще видиш, че има много положителни отзиви за някои майстори. Успех и много безаварийни километри. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз по темата, от един месец съм горд собственик на Акорд 2.0i седан 155 коня и преди две седмици монтирах газов инжекцион LPGTech (Полска марка, изключително популярна в Европа).Монтираха ми е в Стара Загора, с бързи дюзи, комп с обд букса(за да нямам ядове с engine check) и 60л бутилка която според мен е по-практична от тази на мястото на резервната гума.Цената е 1000 лв. и включва и поставянето.
Имам гаранция 100 хол. км. или 2 години от датата на монтажа.Колата е неразличима като вървене от бензин, разхода ми е 10/100 при нормално каране смесено.
Като потдръжка на всеки 10 хил. км. се сменят 2 филтъра за газовата (цената им е 8 лв и може да си ги сменя сам, елементарно е) и на всеки 20 хил. км. се прави реглаж на клапаните.Това е!

Като цяло слагай смело колега, с правилната потдръжка няма да имаш никакви грижи, и за около 70 хил. км изминати на газ си избиваш покупката.
Много е важно да намериш газаджия който е монтирал инсталация на Хонда, за да знае какво прави ;)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, icobutev написа:

, и за около 70 хил. км изминати на газ си избиваш покупката.
 

Може би си натиснал грешен клавиш и си искал да нишеш 10 000, за 70 000 км ще се избие 7 пъти газовата:) или искаш да кажеш, за 70000 си избиваш покупката на целия автомобил :)

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстои ми да слагам газова, Стара Загора ми е най-близо .. някой ако може да ми даде сервиз който е слагал газови на хонда и са доволни. Насочил съм се към BRC. Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, leethax написа:

Предстои ми да слагам газова, Стара Загора ми е най-близо ..

Русе ти е по близо,потърси колегата Маркони:thumbs1:,ще останеш доволен,че може и да почерпиш после!:D

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да препоръчам Маркони.

За да не пиша дълго ето прочети постовете ми тук

 

Ето и отзиви от други колеги

 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

доста впечатлен останах, пратих му съобщение и чакам отговор. Благодаря Ви и на двамата :)

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под всеки негов пост има телефон по-бързо ще стане че трябва да се запишеш графика  му беше даста зает при мен,прояви търпение въпреки чакането ще останеш мноооого доволен след това.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Icobutev, можеш ли да ми дадеш контакти на сервиза в който си си монтирал ГИ, както и мнение дали си доволен. Ако някой може да препоръча добър газаджия за Хасково и областта ще бъда благодарен.  Колата е Акорд 7,  2.0 155к.с. Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...