Jump to content
libengazi

!!!СПЕШНО!!! Смяна на задни накладки

Recommended Posts

Здравейте,

 

Колата ми е Stream 1.7 и днес се появи проблем със задните накладки, който трябва спешно да разреша.

Прибирайки се от Рилски езера към София на Княжево изведнъж отдясно при спиране се появи ужасно стържене, което ме узадачи, защото сменях задни накладки преди по-малко от 10000км.

След като се прибрах пред блока, видях, че от видимата външна страна накладката е на нула - свалих гумата  и спирачнич апарат , след което и самите накладки - и съвсем се ококорих, защото установих, че  на външната накладка "феродо" частта се беше отчупила и металната част е трила диска :(

(вижте снимките # 3,4,5  - вътрешната е 9-10 мм и има още страничен наклон).
Сега към въпроса - има ли начин да върна буталото в нулева позиция без да "блийдвам" спирачките?
Гледах клипчета в нета, за някои акорди и сивик - на буталото има образно казано + , който се навива по часовниковата стрелка и така се прибира, в моя случай буталото е като цилиндър и се чудя как мога да го прибера? Апарата е Nissin(моля вижте снимките # 1,2, едната е от нета където се вижда как изглежда буталото, защото забравих да го снимам).

Ще съм много благодарен ако някой сподели как да се справя с проблема, защото колата е пред блока и не мога да я мръдна(принципно я обслужвам и сервизирам при Слави), но в случая ще ми се наложи да се справя сам, а ми трябва за следващия уикенд...
Също така ще бъде супер ако препоръчате някакви читави накладки с ясен произход, които да си купя в София. Купих си предни дискове и накладки TRW от Autodoc, но сега няма време за поръчки, задните(Pagid) бяха подарък от колега и тази марка вече не съществува за мен.

 

Поздрави,
Любо

1_Nissin.JPG

2_Nissin_Caliper.png

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.JPG

7.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...