Jump to content
mazoratti

търся предпазител/реле за лампите на вратите

Recommended Posts

@gmarinov

Колега, писал съм за това и на друго място, проблема идва от МИКУ модула - това е сложен модул, когато често го "бъгваш" спира да функционира както трябва.

МИКУ модула е модула на който са бушоните и релетата в купето.

Проследил си тока по кабела и си забелязал, че го няма след бушона. Варианта ти е да вземеш ток от кабела за другата врата, ако там работи.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде късно се включвам в дискусията но тъй като бях със същия проблем т.е. закъснителното осветление в салона на cr-v се прецака от късо съединение се наложи да вляза доста навътре ...Та в крайна сметка се оказа че е гръмнал MOS-FET транзистора  което е напълно логично тъй като предпазителя всъщност не може да го защити,тъй като той изгаря доста по-бавно отколкото транзистора.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/21/2018 at 3:56 PM, crown_bg said:

@gmarinov

Колега, писал съм за това и на друго място, проблема идва от МИКУ модула - това е сложен модул, когато често го "бъгваш" спира да функционира както трябва.

МИКУ модула е модула на който са бушоните и релетата в купето.

Проследил си тока по кабела и си забелязал, че го няма след бушона. Варианта ти е да вземеш ток от кабела за другата врата, ако там работи.

сещам се за два варианта: 
или предпазителът, който ти е сложен е по-голям и затова не е изгорял
или на PN преходът на транзистора му е душло врмето...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се включа в темата с този проблем :D :D

 

Понеже пипам всичко бавно и внимателно, естествено и аз окъсих захранването на вратата. Преди това си повторих около 17 пъти да откача акумулатора, ама мързела си е мързел... Всичко останало по колата работи, няма изгорели бушони. Само нямам осветление във вратата и съответно - не я отчита като отворена ако съм на контакт. 

 

Ще го изкарам тоя модул, но ако може малко да помогнете - къде и на какво се държи кората, която е над педалите? Откъм стената напред влиза в 2 дупки, от които излиза лесно, но откъм волана не можах да разбера и се отказах да я махам. 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 2 кръстати винта, които се развиват. Те са на челната пластмаса и се издърпва леко напред, колкото да освододи само отдолу. На щипки е и трябва да освободи. Капакът над педалите е само на щипки. Дразнеше ме, че е гола отдолу и си взех от дизел да сложа на моята. Ако не бързаш към слдобед ще то пратя снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще отида да го ръчкам още сега, че трябва да стигна до тоя модул. Искам довечера да ми свети и отляво.

IMG_20200519_005050_resize_61.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Ivan_Ch написа:

Има 2 кръстати винта, които се развиват. Те са на челната пластмаса и се издърпва леко напред, колкото да освододи само отдолу. На щипки е и трябва да освободи. Капакът над педалите е само на щипки. Дразнеше ме, че е гола отдолу и си взех от дизел да сложа на моята. Ако не бързаш към слдобед ще то пратя снимки.

При мен челната пластмаса се държи само на един винт, долу вляво. Останалото е на щипки всичко. Свалих челната кора и после долната излезе много лесно. Обаче тоя модул е много неприятен за вадене, особено буксите от задната страна. Има и една отгоре, а една жълта се вади по малко по-особен начин - първо се дърпа основата, която я законтря с пружина и след това се дърпа цялото. 

 

Свалих го, намерихме един пробил диод и една прекъсната писта, възстановени са и вече отчитането на отворена врата работи. Обаче остава проблема с липсата на осветление. На пръв поглед не можахме да установим кой транзистор е проблемен. В събота или неделя ще се занимаем допълнително, вече с колата на място при ел.-техника, защото вчера му занесох само модула и нямаше много време за работа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Някой дали знае през кои транзистори минава тока за осветлението на вратите? Бутонът е здрав, отчита правилно кога коя врата е отворена, при отваряне плафоните светват, изобщо - всичко освен осветлението в самата врата работи нормално. На буксата на лампата има +12 В на единия пин спрямо маса (идва директно от бушона) и +7.6 на другия пин, при отворена врата. При затворена там дето е 7.6, се вдига на +11.5 В.

 

Моята платка е по-различна, прилагам снимка. Някой ако се ориентира и посочи - ще му бъда благодарен. 

 

https://www.dropbox.com/s/y73o22nvffz2wlg/IMG_20200519_174031.jpg

 

https://www.dropbox.com/s/y73o22nvffz2wlg/IMG_20200519_174031.jpg?dl=0

 

 

Не знам дали ще се отворят линковете, че тоя дропбокс е малко ограничен.

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.04.2018 г. at 8:37, karchoto написа:

Здравейте и от мен. Малко късно видях темата и затова се включвам сега. Този цирк съм го играл лично. При мен проблема беше същия при опит да сменя крушките с диодни ми се прецака осветлението в купето. Оказа се една платка която се намира зад таблото с бушоните. По-точно вътре в таблото. Сваляш цялото табло махаш всички бушони, букси и релета . Внимателно разглобяваш самото табло и вътре има една платка със зелени букси . Проблема беше едно товарно съпротивление от 0,22 ома . Смених го и всичко си тръгна. Дано съм бил полезен.

InkedIMG_20180103_190514_LI.jpg

 Здравей колега. Описаното от колегата за проблемното съпротивление провери ли  ? 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с това започнах. Съпротивлението е здраво и в норма. При мен проблем е само липсата на минуса към лампата в шоф. врата, а не липса изобщо на осветление. Всичко друго работи - дясна врата, багажник, таван...

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен! Като нов последовател след едно забравяне на светлините поради липса на зумер забелязах гореспоменатите от вас проблеми. При мен не свети шофьорската врата и не отчита кога вратата е отворена и съответно липсва зумера при забравени светлини. Всички други светлини и индикации за другите врати и багажника работят. След ровенето в чуждите форуми и проверка на всички предпазители и размяна на бутоните на вратите стигнах до извода за проблем в MICU модула. Когато намеря време ще се поровя в него и при неуспех ще търся втора употреба. Благодаря за изчерпателното по-горе описание!!!! Въпроса ми е дали  MICU модулите при еднакво ниво на оборудване за десен и ляв волан са идентични? От чуждите форуми научих, че има разлика при седана и комбито с моторното отваряне на багажника, но инфо за различните волани не намерих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... да си самоотговоря след като продължих ровенето:

1. Според годините на производство са с различни парт номера. 38200-SEA-G21(период 2003-2004), 38200-SEA-G23(период 2005-2006) и 38200-SEA-G24(период 2007-2008);

2. От дясна дирекция не стават защото освен и с огледално разположение на елементите има и разлика в окабеляването;

3. Както писах в предния пост, за комби и седан са различни.

 

Като извод може да се каже, че прогарят пътечки, товарни резистори и изгарят диоди, като не всичко е задължително да се случи заедно. Това е по-малкото зло от това да замине някоя интеграла.
 

 

Споделям и намерено видео за ремонта;
www.youtube.com

svemar.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен (преди години), 1 зима забелязах че колата не разбираше че вратата на водача се отваря!

Проблема беше в бутончето на вратата и, което е на колонката. Понапръсках и раздвижих, и си законтактува нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...