Jump to content
DAN_DAN

Челно стъкло - смяна

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

  Потърсих с търсачката във форума за подобна тема, но не открих. За това пускам тази.

Та накратко: Както си карах по магистралата изпод гумите на движещия се пред мен микробус изхвърча малко камъче и пукна челното стъкло на Акордеона. Разбира се колата има пълно каско и стъклото ще бъде сменено, но притесненията ми са други.

  1-во: На какво стъкло ще попадна. Ще ми се да е оригинално, ама застрахователя едва ли ще плати за такова при условие, че колата е вече на почти 10 години. Някой да не помисли, че прекалено се вманиачавам. Просто колата ми е с всички екстри и зад това стъкло са разположени разни сензори и камери и имам леки съмнения, че неоригинално може и да не пасне или да стои грозно. Тези които имат LKAS и сензор за дъжд ще разберат какво имам предвид. Така, че съм готов да си доплатя ако се наложи, но да сложа оригинално стъкло. Тук изниква въпроса от къде да намеря ново такова.

  2-ро: На какви майстори ще попадна. Тъй като вече имам горчив опит с две смени на челно стъкло на старата ми кола. При които след първата смяна стъклото започваше да свири при 80 км/ч и по-вече. А след втората започна да ръждясва рамката около стъклото, при условие, че по колата няма други ръжди. Сами разбирате защо се притеснявам толкова. Още по-вече, че при Акорда има едни пластмасови лайсни от двете страни на стъклото за които знам, че са доста проблемни и дори са били обект на сервизна акция. Но за моята кола не излиза, че трябва да се сменят.

С две думи: От голяма полза ще ми бъдат всички мнения и препоръки на колеги които са се сблъсквали с този проблем в района на Варна.

На отзовалите се, предварително благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се случи същото преди година. исках оргинално но занимваката не ми се стори оправдана ( нямаше в моя район и трябваше да поръчвам по еконт да го оглеждам за пукнатини. и както знаем стъклото си старее. Премерих се да сложа не оргинално грудинг или нежо такова. Датчиците си работят без проблем, винетки гражданска всичко ми прехвърлиха. Малко цвета не е същия спрямо оригиналното но не се забелязва. 

 

Незнам колко ти е пуканот може да пробваш да го оправиш, мойто неможах че за 4 дена ор резките промени на температърата пукнатината се разпростря на цялото стъкло.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж какво ще ти кажат за оригинално в официалния дилър - Варна, и колко дават от застрахователя. Ако разликата не е голяма си струва да доплатиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колко е голяма пукнатината? Само цъкълка или голяма пукнатина?

Питам, защото съм карал стъкло за лепене. Беше с 2 цъкълки от около 2 см. всяка. Стана перфектно. После колата се кара няколко години без проблем и така беше продадена.

Та ако е дребна - залепи я. Понякога е по-удачно. Така поне оставаш с оригиналното стъкло..

Редактирано от petko_z

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка е, няма и 1см2. Но имам един несполучлив опит с лепене на стъкло на старата кола, стана по-видимо отколкото преди това. Така, че не ми се рискува, а и няма никаква гаранция, че след време пукнатината няма да "тръгне". От друга страна стъклото е доста надраскано, вижда се само когато слънцето свети под определен ъгъл, но ме дразни. Така, че везните клонят към смяна независимо от съпътстващите рискове. От полза ще ми е ако някой препоръча или пък не препоръча: Доставчик, марка, сервиз, майстор и т.н. Ако не може в темата, може и на лични. Ако трябва да се чака доставка не е проблем, колата може да се кара и така, едва забележимо е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От оригиналното по хубаво няма,Какъвто и доставчик да си избереш няма да е същото 100%.

Най добрият вариант е ако каското покрива стъклото от дилър, ако няма каско от морга.Другото е  както казват циганите -"мижи да те лажем".

Имай на предвид,че стъклото е около 1 000 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е по-друго. Чета ги тези теми и се чудя.... преди врме имаше и в раздела на 7ма такава дилема.  Всички клоните към стъкло на Хонда. И като хвръкна камъка това помогна ли му? Не, естествено! Надраскано ли е? Да. Какво като е Хонда?

Завеждай щетата, избери добър доверен сервиз. Без да платиш и ст. ще получиш алтернативно стъкло, адекватно залепено с прехвърлени всички стикери и сензори, работещи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хонда едва ли произвеждат стъкла;)Ако си работят сензорите какъв е проблема,че не е “оригинално”?

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна има един сервиз намира се по пътя за Каменар от ляво. Виждал съм работата им добри са. Хонда най вероятно не прави стъкла а ги поръчва, ако се вземе стъкло от съща фирма разликата ще е втова че вместо Хонда ще пише името на фирмата производител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, policeman написа:

Хонда едва ли произвеждат стъкла;)Ако си работят сензорите какъв е проблема,че не е “оригинално”?

Никакъв проблем не би трябвало да има с не оригинално. Аз имах нелеп случай с другия ми автомобил. Бях вдигнал рамената на чистачките и бях свалил перата за подмяна,когато малкия мина отпред и пусна едното рамо с въпроса "тате какво е това":tooth: и се чу "пук".От лека точка за два три дни се напука цялото стъкло. Смених го с марка "pilkington"не знам дали е оригинално но не е китайско ,а европейско.Повечето китайски се познават по една тъмно синя слънцезащитна лента от горе. Поискай задължително да го огледаш за евентуално пречупване на образа и дразкотини.Второто се вежда,като му лиснеш малко вода и оглеждаш при стичането и дразкотините се появяват.Фирмата,при която правих монтажа, мисля че беше "мустанг".В дните,в които го сменяха валеше и веднага беше подложено на тест. До сега всичко е точно.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги, след като мина през застрахователя ще пиша за резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също на предния Акорд 2 пъти съм сменял челно стъкло и то не с оригинално, но поне на вид бе същото, включително тонировката и растера по периферията. Марка не помня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм сменял. Мисля, че е европейско новото. Стъклото е ок, няма дефекти и изкривявания.
За монтажа обърни внимание на страничните лайсни, по-точно на щипките, с които се фиксират. Масово застрахователите си ги спестяват при оценката на щетата. Сервизите не ги поръчват, а те се чупят при сваляне. В резултат, за да закърпят положението, монтажистите прибягват до силикон и/или други монтажни лепила. След по малко от година, проблема проличава. Лайсните се "отплесват", надигат в някой край, грозна работа. Казвам го от личен опит.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега mstavrev,

 

Твоята кола има ли LKAS и сензор за дъжд?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ниво executive е. Имам сензор за дъжд (наложи се да чакам за стъкло поради тази особеност), навигация и т.н. Единствено съм без LKAS.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там е разликата на колите с LKAS са различни от тези без. Другото което разбрах също е, че на пре фейс и на фейслифтовите също са различни. Разликата идва от различния сензор за дъжд при фейса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При фейса са 2 камери при стъклото. Едната е ЛКАС другата е за автоматичните фарове на дългите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклата, който ползват Хонда, са AGC - Asahi Glass Co. Японски са и са по-добри от европейските. Могат да се намерят не само в Бултрако. Моят опит с предишна кола е, че когато, без да ме питат, в опит за прикриване на беля, AGC стъкло бе сменено с някакво си, резултатът бе, че получаваш друга кола. С по-лоша видимост, пропускливост и на светло, и на тъмно, ужасно беше.

Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най сетне мога да приключа темата.

Вече съм с ново стъкло, оригинално. То се оказа голяма сага за застрахователя. Като се започна едно търсене на алтернатива, но уви. За колите с LKAS има само оригинални стъкла които са на цена 1000+ лв. И това само за стъклото, а освен него трябва да се сменят още и няколко уплътнения и лайсни на стойност почти 200 лв. Които аз сам си купих, защото застрахователя не ги заяви на сервиза и щяха да го монтират без тях. А пък аз не обичам цигански работи и за това предпочетах да дам някой лев отколкото после да ме е яд да си гледам колата. Колкото до самия монтаж нямам никакви забележки, въобще не си личи, че стъклото е сменяно. Като изключим факта, че вече няма нито една драскотина и пукнатина. Подмяната беше извършена в доверен автосервиз на застрахователя, но реално те наеха подизпълнител, фирма която се занимава само с автостъкла. Момчетата се отнесаха с много внимание и професионализъм към всеки един детайл. Като цяло съм много доволен от резултата, остава само да го опазя здраво и неодраскано максимално дълго време.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...