Jump to content
voodooavenger

Генерация на type R

Recommended Posts

Съвместими ли са генерациите на  civic Fn2 Type r и mugen rr от 2008г? Искам да подобря сивика си ,възможно с оригинален детайл. Благодаря .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те са съвместими, но едва ли ще намериш от Муген, а и не виждам смисъла..  Има доста други варианти. Моята е с Invidia генерация и съм много доволен. Ти ли купи софийския тъпир ?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам в темата, как стои въпросът с къстъм или афтърмаркет цялостните генерации и катализатора със сондите? Сменя ли се катализатора с друг или? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето, ако сложиш спортен изпускател катализатора изчезва. На самия колектор има втулка, която измества сондата за да не ти свети чека. И най добре било, ако се сложи колектор колата да се настрои с флашпро или друга алтернатива. Аз сега мисля да и слагам 4-2-1, но тая електоника бърка работата, голяма цифра е и става само за един автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, моята е от Англия и реших да си направих кефа, и да я докара, та аз съм и втория собственик. Идеята ми беше точно за това, да не променям и да се мъча да заблуждавам електрониката на колата, като щом пасва, си купувам от отпред до гърнетата. Нови ги има в интернет от mugen rr пълен  комплект и да не ги мисля тея букси, и ламбда сондата. А и мисля, че то ще е по-добре от др. не разбирам, мн.мн. извинете, ако бъркам и благодаря за информацията.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже не съм го виждал този тъпир. Но като цяло, за сега съм мн.доволен от колата,жена ми е със същата type s  2.2 дизел 2008 от 1 -2 години, но сме се поглезили с всички за модела екстри и сме мн доволни за сега, благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По нашенски е явно превода ;) За генерацията дори и да е цялостна не знам дали няма да ги мислиш сондите и катализатора.Не вярвам да се премахват.По-скоро някакъв "спортен" катализатор да има но сондите си остават според мен.Имаш ли някакъв линк на този Муген колега voodoo? Гледам ползват точно в Англия Milltek.И като стана въпрос за сонди, някой сменял ли е и ако да с каква? 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генерацията  на fn2 mugen rr струва над 4000лв.Има много добри генерации на доста по-ниски цени.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Инвидиа е около 2000 лв, като смятам, че по нищо няма да отстъпва на Мугенската. Това е цена без колекотор разбира се. Сега мисля да и вземам на Tegiwa 4-2-1 колектора (около 1100 лв) , а сондите пак казвам 2-та сонда, като се сложи дистанционна втулка няма грижи, а за първата, ако има проблем мисля че от електрониката може да се магари нещо.. това като си без катализатор. Моята е на 70 или 76 мм външно и до 3000 оборота си е доста тихичка, нагоре е ясно :)

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има страхотни генерации за 1700-2000лв. Мое мнение, че дори ще са по-добри от мугенската.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да сменям, бих заложил на къстъм. Rollin мисля, че е правил такава за акорда, а и не само той. Принципно и готовите сигурно са добри, но и цените също са доста добри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените, който съм посочил, на генерациите, са с отлично качество.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналната генерация не е оптималната, там се търсят други неща.Когато смених моята, колата корено се промени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само колега,диаметъра е прекалено малак за този мотор.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но не мога да намеря обявата. Гледал съм я на тел. и не мога да я намеря. Звънял съм дори на подобна обява там, но не знаеха съвместими ли са, всъщност не искаха да поемат отговорност и така реших да питам най-вещите в темите с нашите коли. Ако открия обявите, ще ги постна.

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, напълно съвместими са.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти за отговора todorov365 и на другите по горе.вече ще съм уверен и ако ги надуша пак ви ги поствам и щипвам един комплект.:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо толкова държиш да е на mugen колега.Според мен това са много излишни пари,но ти си знаеш най добре.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Japanese fever, за Европа 8ма ген е K20Z4.Civic SI е за САЩ и там мисля, че е Z3.За Япония не знам каква е :) Ако говориш под "тук" за друга страна ме извини.
 

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Япония това купе не се произвежда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за предложенията колеги.ще помисля а защо се насочих към mugen защото го намерих на мн добра оферта а и си мислех че mugen си е mugen.а когато се реша ще поразровя пак да разгледам иначе го намерих за 600 Лева което ме насочи към него специално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За тази сума където казваш колега,на 100% не е mugen.

Редактирано от todorov365

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...