Jump to content
peyton22

Honda civic 1.0

Recommended Posts

На 27.03.2018 г. at 22:37, peyton22 написа:

Колата е с ръчна скоростна кутия. Ориентирах се как да не ми се изпотяват стъклата. Днес си поръчах гумени стелки, че от Бултрако ми подариха мокетни, които не са опция за сегашния сезон. ПродължАвам да съм все така доволен и да нямам търпение да я кАрам колата. Уикенда ще я тествам до морето и обратно. Колата е второто ниво на оборудване Comfort, има всичко, от което аз имам нужда като екстри. Харесва ми, че колата е широка, спортна и динамична

аз също съм с гумени, миеш на водоструйката и заминаваш без значение от сезона

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 15.10.2018 г. at 17:40, j_mnemonnic написа:

браво, аз съм още на 16 300 км. но вече имам една смяна на  маслото и всички консумативи. Сервизния датчик дава още 4 000км до нова смяна......Твоята  толкова бързо ли пържи маслото?

Нямам засега такъв проблем. Съдейки по брояча, втората смяна ще я правя някъде на 28000. Като светне лампичката, минавам 1500-2000 и я вкарвам. Така беше първият път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, peyton22 написа:

Нямам засега такъв проблем. Съдейки по брояча, втората смяна ще я правя някъде на 28000. Като светне лампичката, минавам 1500-2000 и я вкарвам. Така беше първият път.

на мен вече наближава трета смяна на масло, но предпочитам да го сменям по-рано 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ви е направило впечатление, но повечето хонди 10-та генерация,които съм виждал в България и особено СОфия са карани от жени. И като цяло ми прави впечатление,че повечето нови коли се карат от жени. Особено джипове и спортни модели.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, peyton22 написа:

Не знам дали ви е направило впечатление, но повечето хонди 10-та генерация,които съм виждал в България и особено СОфия са карани от жени. И като цяло ми прави впечатление,че повечето нови коли се карат от жени. Особено джипове и спортни модели.

 

Според мен хората, които имат финанси за нова кола, до сега са карали не лоши коли, вероятно 2-ра ръка, и може би за един мъж му е по-трудно да се качи от някой шестак в 1.0-1.5 литров двигател, каквито са повечето нови коли в разумния ценови диапазон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих вече 30000 км, абсолютно никакви проблеми по колата. На 28 декември влизам за втора смяна на масла и филтри. Доволен съм.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25000 км свети лампа за смяна на масло за втори път. Според брояча съм на -1000 км, т.е. трябвало е да сменя преди 1000км. От сервиза ми казаха, че не е проблем до -2000. Обаче се появи свирене от двигателя при подаване на газ. Дали има връзка с маслото или е друг проблем? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То неслучайно са тези лампи и е хубаво да се следват инструкциите. Като светне лампа има 3000км до смяна. Аз минавам 1000 и влизам. Навсякъде по всички упътвания пише, че за смяна на масло трябва да се спазват индикации, а не да се прескачат, защото после виждате какво се случва. Нормално е на 25000 да ти светне лампа за втора смяна, особено ако караш повече градско. Аз карам приоритетно извънградско. Ти си пресрочил с 2000км смяната, не се чуди, че сега имаш индикация за проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес, ми светна лампата на 5000км....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде време за второ обслужване на изминати 19 300 км (първото на 9700 км, второто на 29000 км  )Въпреки, че по обслужване не се изисква смяна на въздушен , беше доста мръсен и го смених ).  Единствения проблем който имам е с парктроника - при дъжд (или след автомивка) ,нон стоп се "бъзика" и дава ,че имам близък обект . В Английски форум доста се оплакват (защото е по-дъждовно) и са пуснали бюлетин за смяна на предната маска (същата piano-black,  но от друг материал ) . Тук разбира се , нищо не знаят и не излиза по шаси. Ако проблемът продължи ще ходя пак да им досаждам да се разтърсят .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги.Може ли малко мнения :)  ?

 Имам приятел, който след 20 год. в USA се връща да живее тук. Там е карал основно нови Тойоти и Хонди. Сега планира да си вземе и докара оттам CIVIC - последния модел....Като за БГ се интересува( -ме) какъв двигател да избере, какъв ще е данъка и каското ( за регистр. в София), и това, което му е важно - крадат ли го този модел ???.Като цяло - всякаква информация ще бъде полезна, вкл. и поддръжката тук колко излиза( изкл. Бултрако) по обясними причини.Аз съм с Акорд и мога само чрез форума да съм полезен :) .

Благодаря предварително на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с двигател 1.0 129 коня ръчна скоростна кутия. Данъкът за 2019 година ми е 92 лева. Средният ми разход при нормално каране без изцепки и състезателни изпълнения ми е 5.2-5.6 извънградско, 7,3-8 градско. Говорим за бензин. Ако човека смята да я настъпва, си взима следващия двигател - 1.5 182 коня. Разликата е 10 000 лева. За мен тази разлика е много голяма между двата двигателя и затова си взех малкия. Ако разликата беше 3-4000 лева, щях да си взема по-големият. 

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 3 дни правя точно 1 година от закупуването на Хондата, навъртях 36000 км, да чукна на дърво всичко е ОК. Не ми са се налагали никакви ремонти, не е имало какъвто и да бил проблем.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към вас с новите коли, какъв интервал ви дават за смяна на маслото 10к или 20к?

В Полша спорих с едни тарикати в сервиза на мерцедес, които лееха лонг-лайф и ги карах да сменяме маслото на 8-10к км.

Та понеже беше минала колата 20 хиляди преди смяната и ги накарах да режат филтъра и да правим пробата с лист в маслото. Резултатите бяха фрапиращи- наличие на метални частици и то с размер 1-2мм. Имайте едно на ум. Дано при Хонда не приемат същата политика да скапват колите до изтичане на гаранционния срок.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нов автомобил първа смяна на маслото се прави не по-късно от 5000км., аз лично бих го сменил на 3к. Не може първото масло да го смениш на 20к. при положение, че в началото двигателя се разработва, сегментите се напасват и отделянето на метални частици е най-високо.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова безумие като 20 000 км е глупост. Аз сменям досега на по 13 000- 14000 на новата хонда. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм с 1.5турбо и 1вата смяна ми дойде на 9к км. Не съм мислил за смяна над 9-10к км. Смениха го с 0w20 HONDA Engine Oil TYPE 2.0

Редактирано от DanielDenev
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Разбира се ама това им е идеята на БМВ и Мерцедес да ти се скапе колата и да си вземеш нова

Редактирано от bobchoo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам колегите, които са си купили колата в България - в Бултрако София ли я обслужвате и  какво масло и слагат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено,че в Бултрако София, слага и' се това,което пише в книжката. 0w20 HONDA Engine Oil TYPE 2.0  То е престъпление ако се слага друго!!! Все пак говорим за нова кола и указания от производител.

Редактирано от peyton22

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сигурен ли си, че ти сипват 0в20, защото аз като питах дали предлагат друго за бензиновите освен 5в40 ми казаха, че нямат и това се сипвало в България, ако имаха и 0в20 не виждам защо да ме лъжат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз специално питах какво слагат и ми казаха 0W20. Какво значи нямат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е конкретно за моята кола да са имали предвид, че не предлагат друго, но аз останах с впечатлението, че въобще не предлагат друг вискозитет за бензинките. Ако не разбираш от масла, закарай я при някой, който разбира, да го види на щеката, 0в20 няма как да бъде сбъркано с 5в40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам, понеже имаме харви купено от тях ново преди година и малко. Когато се ходи да се обслужва сипват 5в40, а в книжката пище 0в20 или хонда грийн.(0в16). Последния път казаха, че нямат друго и това 5в40 било супер , понеже е 'японско' :) другия път ги питай да ти покажат туби... чудно ми е кого от двама ни лъжат.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По фактура от обсужването е 0w20 . Не съм виждал тубата с маслото, а и не са ми оставили масло/туба в багажника.

 

Съмнявам се да слагат някакво друго масло , все пак над 3 годишната гаранция която идва от Хонда , дилъра надгражда с още 3 години ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,  днес и аз направих 1 годинка със сивика. За тази година изминах точно 26 000 км , като разходът е една идея над очакванията ми  . Единственият проблем който имам е този с парктроника. При всеки един дъжд започва да свири когато си поиска, че има приближаващ обект . Когато изсъхне няма проблем. В Английския форум , коментират че Хонда са пуснали кампания по подмяна на предните маски за хората които се оплакват ,но отново го има този проблем... 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Година и 2 месеца вече, 44000 км, утре влизам за трета смяна на масла и филтри, Засега всичко е перфектно.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес на 11600 първа смяна на масло по компютъра. Колата е седан 1.5 турбо ръчни-до тук за 8 месеца: на втория месец поради не работеща авто старт/стоп ситемата-смяна на акумулатор, преди месец установих, че не работи климатика-казаха теч от радиатора на ситемата, след 15 дни дойде новия и се смени. За тези километри  /11600/ среден разход 6.8 /г/д 50:50 градско/извън/в Пловдив

Редактирано от savo_
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смениха ми маслото и филтрите и ми направих обстоен преглед както си е по книжката на 45000, всичко засега е перфектно. Дано и занапред така продължава.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм си набелязал такъв автомобил да закупя. Ням да е чисто нов  понеже нямам възможност. Заглеждам Сивик 2016-2017 1.5 Турбо бензин или 2.0 пак бензин автоматик задължително ще е. 

Та питането ми е? Колата ми се струва леко никса. За нашите пътища имали ли сте проблеми с това че е по ниска. И какви разходи дават градско и извънградско? Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е перфектна, не е ниска, просто се създава илюзия,че е ниска. Просветът е 129 мм, повярвай ми не е ниска. Много мои познати все ме питата не е ли ниска, НЕ Е. Взимай и не го мисли. Знаи за 1.0 двигателят ако я караш нормално, не състезателно, градско е в интервалът 6-7.5. В градски условия има много особености, но няма да е повече от 7.5. средно е към 7. Извън града харчи между 5 и 5.5

1.5 двигателят, ПАК УТОЧНЯВАМ ПРИ НОРМАЛНО  КАРАНЕ, не форсирано и състезание, градски е между 6.5-8. Извънградско почти се доближава до 1.0, някъде към 5.4-6.0

Говоря от много личен опит, имах 1.0 и я карах 61000км, и си взех на изгодна оферта 1.5 двигателя и вече съм навъртял 10000 и на него. Всичко това за 2 години, така че може да се счита за меродавно мнението ми. Да, постигал съм и рекорди - разход 4.7 до Гърция с 1.0 двигателя, и разход 5.3 до морето с 1.5 двигателя. Разликата на извънградско между двата е към 0.2-0.5, на градско литър. Само да уточня,че 1.0 ми беше ръчна, а 1.5 ми е автоматик. 

Катерил съм се и по черни пътища. така че хич не е ниска. Перфектен автомобил. Икономичен. 

Редактирано от peyton22
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен средният ми разход е 6.3-6.7л./100, извън града с темпомат 120-130км/ч ми дава 5.3-5.5л/100. В града с повече задръствания над 7.5л/100. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за изчерпателни те и бързи отговори. Сериозно наклонихте везните в полза на Хондата колебаех се между нея и Хюндай Елантра пак 2016-2017 година. Притеснявах се само от височината на колата. Още веднъж благодаря 🙂🙂

Редактирано от Пехата
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...