Jump to content
Ивелин Енчев

Спирачки

Recommended Posts

Здравейте,имам проблем със спирачките на Акорд 2000м3, 2000г ,изкривяваха се дискове,предни но в момента измериха дисковете и отклонението е 0.05мм. на десния и 0.02мм на левия.При скорост от 120-130км., като натисна спирачка се усеща леко тресене на волана,при следващо натискане веднага при скорост 90-100км. се усилва.Какво може да бъде?

Редактирано от Ивелин Енчев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сте ги измерили студени, пробвай на загрети разликата ще е доста според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И престъргване на дисковете с машина на място без сваляне от главините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията,ще подменя лагерите на главините  и спирачните апарати,и се надявам всичко да е наред!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че е възможно да не намериш само лагер, а цяла главина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за предните, има само лагери без да трябва да се сменят главините. Отзад е друг случая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че става въпрос за предните. Не знам защо бях останал с впечатление, че обсъждаме задните. Извинявам се :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, по темата дискове доста съм патил, истината е че не са качествени, аз лично купих 3 комплекта, различни марки докато излязат 2 прави, сега съм с 2 диска от различни марки. Няма смисъл да се престъргват, правил съм го многократно на специални машини за дискове, само временен ефект има, ако материала от който са направени не е добър пак ще се изкривят. За мен материала е твърде мек, за мое любопитство съм правил опит да го пробия със свредло мога да заявя че оригиналния е много по твърд, стружките са дребни и малки, а на тези които купих са дълги и спираловидни, за мен е някакво желязо. Ако някой е намерил марка и е доволен нека сподели и от къде ги е купил, само АТЕ  не съм пробвал, всички известни марки съм ги минал.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EBC обикновени дискове и зелените накладки. Само с тях нямам проблеми!

https://www.ebcbrakeshop.co.uk/

Доставка с общите поръчки тук: https://forums.hondabg.com/topic/98986-обща-поръчка-на-ebc-накладки-дискове-и-спирачна-течност/?page=3

 

Между другото дисковете се кривят и от износени водачи на спирачните апарати и самите легла на водачите, в спирачните апарати. Установено при мен!

 

Редактирано от dandilov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...