Jump to content
dinko12345

Гуми

Recommended Posts

здравейте! карам с 225 45 17, но се чудя дали да мина на 225 50 17 -мнения и съвет?? и да попитам още нещо-на двата ми ключа кaто натискам копчето за отваряне на багажника и не работи,това нормално ли е или ако не може ли да се оправи и при електричар ли трябва да ида ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според тебе как ще е нормално да не работи? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами на теория е така но съм гледал клипове  с представянето на колата и там не работеше също ! а вместо иронично подмятане можеш да дадеш съвет или мнение а не просто да си чешеш езика!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Каква е идеята да минеш на по високи гуми, различни от предписаното? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 14 минути, dinko12345 написа:

ами на теория е така но съм гледал клипове  с представянето на колата и там не работеше също ! а вместо иронично подмятане можеш да дадеш съвет или мнение а не просто да си чешеш езика!

Не съм бил ироничен, написах го да се осъзнаеш всъщност какво питаш. Как би било нормално нещо да не работи? Все едно да питаш въртя с двата ключа и колата не пали, нормално ли е? 

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Отварянето на багажника става с задържане на бутона за 1сек. 

Ако колата е комби, вероятно имаш проблем със сензорите на вратата.

 

Аз съм с 225/45/17 и през ум не ми е минавало да сменям размера... още по-малко с по-високопрофилни гуми, които да са с по-голям диаметър. Ако искаш повече гума, то намали от цолажа на джантата, но аз мисля, че този размер е най-добрият за добро поведение на пътя и не лоша визия.

Редактирано от ВесКо
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок ^_^ мерси за отговорите както, се и извинявам ако не съм разбрал някой! за багажника идеята ми беше дали някой е имал такъв проблем и дали трябва да нодя на електричар или при човек за ключа да погледне! колкото до гумите-нацелих дупка едне вечер, и спуках и гума и 2 изкривени джанти, та идеята ми е понеже гумите са нископрофилни, ако сменя размера, евентуално дали при друг подобен случай няма да спася поне джантитте ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако по вина на общината или агенция пътна инфраструктура е настъпило ПТП, при което си изкривил джантите, то следва те да възстановят щетите, естествено след коректно пусната жалба към тях. 

А за багажника... седан или комби?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако кажеш с каква скорост си карал, може и да ти се отговори.

Но да предположим, че си карал със средна скорост, тогава със 16" най-вероятно нямаше нито да спукаш, нито да изкривиш, разбира се има още неизвестни...

 

А защо колега, си избрал зимата да караш със 17"?

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам с 225 50 17 и е много добре от към возия и визия,и нямам никакви проблеми.

Изпратено от моят SM-G390F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за багажника ти отговориха - задържаш бутона за секунда-две и трябва да се отвори. Ако не се отвори, значи имаш проблем. 

Колкото до гумите - 225/50/17 не са ли доста по-скъпи от 225/45/17 ?

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи от къде ги купуваш и коя марка !колата съм я купил с тези джанти, да сменям наново джанти и всички гуми не ми е по джоба в момента, става доста скъпо .колата е седан. а колкото до това да съдиш областна управа за ремонт на 2 джанти и купуване на 2 гуми мисля че е загубена кауза !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи както от скоростта и дупката, така и от гумите. Мойта е швейцарка и дойде от там с някакви китайски 225 45 17 Много глупави гуми, бе първото ми впечатление -тежки и грозни. Като ги покарах установих че са страхотни на студено и мокро, а от как съм с тях не подбирам дупките -газя наред. Имат солиден борд и няколко пъти така съм налитал че чак се повдигам от седалката, но нито балони, нито криви джанти. Толкова са дуракоустойчиви че тая есен си купих 2 нови -същия модел (общо за под 200лв). Едвам ги намерих (в Румъния).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моята е швейцарка едната гума ми беше мишелин другата някаква немска марка не съм ги чувал както и да е-станалото станало просто си мислех ако взема друг размер да не са толкова ниски дали няма да е по-добре?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните ми са с товароносимост 94 и як борд. Там е "разковничето".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dinko12345, oтвари багажника и под кората, на която стоят говорители, ще видиш едно копче, на което трябва да му смениш позицията, и след това е много вероятно да започне да се отваря багажника, и от бутона на дистанционното. Не забравя, че отварянето става с задържане на бутона поне 1-2сек.

Успех

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

С копчето няма да стане, пробвал съм. Това копче заключва бутона на багажника, но с дистанционно пак се отваря. 

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/\ Потвърждавам написаното. Копчето между колоните само изключва бутона на самата врата, за да не ти я отвори някой докато чакаш на светофар. Иначе от инженерна гл. точка е безумно копчето да изключва изобщо отварянето на багажника. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...