Jump to content
pelto

Слагане на оригинална навигация на Акорд 8

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам Акорд 8-ма ген. 2008г. 2.0 бензин. Моята е с радио и имам желание да си направя навигацията. Намерил съм от едно момче целият комлект /навигацията, двд-то в багажника, антената, сд-чейнджъра и цялата инсталация към нея/. Въпросът ми е такъв: Аз съм от Пловдив и не мога да намеря никой, който да се наеме да го направи и да ми даде гаранция, че ще работи всички. Този човек от Бургас ми каза че имало в Пловдив майстор, който се занимава само с хонди и това нещо го е правил и може да го направи /даже каза че може от дизелова да е прехвърли на бензинова/. Е темата ми е свързана с това ако може да ми препоръчате майстор/или ако някой познава гореспоменатият/ и кординати разбира се. Прикачвам снимки на съответните системи, за да стане и нагледно.

Accord_int_copy.30850516_std.jpg

honda-accord-coupe-2008-interior-wallpaper-7.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш някой да се навие да ти сложи навигацията, първо го попитай колко ще ти струва. Аз си сложих навигация на моята седмица и знам какъв филм е. Сега карам осмица с всичките възможни екстри (Lcas-a е голяма екстра), само навигация нямам, но май няма да се вкарам втори път в този филм като знам, че ще е още по-трудно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията до колко мисля  е и свързана с камерата за заден ход. 

Иначе за инсталaцията моето мнение е не се занимавай изобщо. Но като гледам вече си твърдо навит. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегата е навит, да действа. Няма нищо невъзможно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става имам и схемата на връзване всичко подробно :) 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с навигация и не виждам защо някой би си играл да я сложи. 100 пъти по- лесно и по-качествено е да си пусна навигация на телефона. Пускал съм 3-4 пъти фабричната - не става. Ако нямах навигация бих сложил някоя андроид система - има за хонда дори с модули за камера. Дори един таблет на таблото да забучиш ще е по- добре. Лично мнение - ти си преценяш. Успех. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никоя навигация на телефон не е по-точна от фабричната, поне на 7-ма е така, не би следвало да е по-зле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, crown_bg написа:

Никоя навигация на телефон не е по-точна от фабричната, поне на 7-ма е така, не би следвало да е по-зле.

 

Болшинството офлайн и онлайн навигации за телефон са пъти по-добри от фабричната навигация на Хонда!!! iGo може да работи с 4 различни карти, ъпдейтва се 4 пъти годишно, Waze понякога получава ъпдейти 2-3 пъти месечно. Sygic  също може да работи както с картите на Here (Navteq), така и TomTom maps (Teleatlas). Въпреки, че я спират  и не е така "шарена" Navigon e отлична алтернатива. Няма да говоря за красота на интерфейса, удобства, възможност за безкрайни модификации, основно при iGo NextGen и Sygic.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И затова навигацията на телефон, когато има Exit, T-Junction, U-Turn, Turn Left/Turn Right и прочее, ти ги казва след като си минал Exit-a, T-Junction, и т.н., а докато се усети че си подминал пряката си те навигира по началния маршрут, с което те праща не в 3-та глуха а в 6-та глуха, и да не говорим колко пъти ме е въртяла в кръг, която и да е навигация от PlayStore-а...

Все тая, за мен навигацията на Хонда е много по-професионално направена от тези на телефона и много по-акуратна. Единствения проблем, е че няма как да се ъпдейтва толкова често.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И затова навигацията на телефон, когато има Exit, T-Junction, U-Turn, Turn Left/Turn Right и прочее, ти ги казва след като си минал Exit-a, T-Junction, и т.н., а докато се усети че си подминал пряката си те навигира по началния маршрут, с което те праща не в 3-та глуха а в 6-та глуха, и да не говорим колко пъти ме е въртяла в кръг, която и да е навигация от PlayStore-а...
Все тая, за мен навигацията на Хонда е много по-професионално направена от тези на телефона и много по-акуратна. Единствения проблем, е че няма как да се ъпдейтва толкова често.
Не знам за каква навигация говориш колега , но аз съм от години с IGO и смея да твърдя , че предупреждава за всяка маневра от 500 до 1500м. в зависимост от това, дали си на магистрала , второстепенен път , градско и т.н. Отделно ако си на път с повече от едно платно ти показва в кое платно трябва да се престроиш. Другото което е , ако си с подходящите poi предупреждава за стационарни камери, караулки и т.н.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно положително мнение за оригиналната навигация на Хонда от мен!

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен всички изпадате малко в крайности. Оригиналната навигация си е супер, но не винаги. Най-големите минуси са и липсата на карти. Пример, Турция, Сърбия и други балкански субекти. Точна и адекватна, все още се ъпдейтва, винаги готова за път. Да, но като тръгне човек за западна Европа и липсва 1/3 от картата, пак пускаме телефона. За това ги ползвам и двата вида, всеки според нуждите му.

Докато iGO за мен е най-добрата, пробвал съм доста. Карти колкото искаш. Търпи на какви ли не модификации, но е на външно устройство, това е и + и -.

Избор за всеки има Щом колегата иска оригинална в колата, кои сме ние, че да го отказваме. Нека си сложи и си я ползва с удоволствие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма полемика падна :)

Посъветвах момчето от опит,  защото за мен извършването на подобна операция е чиста загуба на средства и време. Все едно да си купиш фул хд двд и да питаш как може да купиш 14" телевизор с кинескоп и да го вържеш на него. 

 

Да сравняваш навигацията на хонда с каквато и да е съвременна навигация е все едно да сравняваш каруца със ферари - просто е невъзможно. 

 

Колегата на който му изтървало завоите - или гпс-а на устройството ти не е добър или е дефектен или устройството ти е било бавно за въпросното приложение. 

 

Да и аз искам да не връзвам телефони, но това в колата не става. Иначе самия гпс и компас на хондата са точни- дори в подземния ми гараж се оправя. 

 

Аз дори бях гледал афтърмаркет андроид системи за да сменя фабричната но за сега ползвам тел - може да сложа и стария си таблет. Иначе аудиото като смениш калпавите говорители на хонда е добро. Чейнджъра не го ползвам. Усб е бавно, но е използваемо. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не пропетах да харесваш нещо. Все има обаче и се налага да доправяш. Да не говорим, че диагностицита и развалени устройства :worthy:

И колегата с желания за навигация е така. Не му харесва без и иска да доправя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наитина не разбирам фабричните навигации на 95% от колите. Вчера се прибирах към София и Waze-a ми каза, че на Хемус се образува задрсътване, преизчисли ми по друг път да мина и реално в задръстване не попаднах. Същото може и Google Maps.

 

Ще е много хубаво ако китайците измислят елегантен начин да се вгради дисплей, който да поддържа Android Auto.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Още едно мнение от мен в полза на iGo или друга навигация на мобилно устройство.

Заводската на Хонда е ок, но нищо повече. Предимствата й свършват с добрия GPS и това, че е вградена.

Иначе като визия, функционалност, персонализиране, обновяване, карти, POI-та, ограничения на скоростта, и т.н. е доста далеч от мобилните.

Което е и съвсем резонно, имайки предвид, че е на повече от 10 години.

 

А наблюденията ми напоследък са, че Google толкова бързо и добре разработват тяхната, че скоро няма да имат конкуренция.

В последните година-две дори вече започна всяка сутрин да ми дава по три алтернативни маршрута до работа в зависимост от трафика. А информация черпи постоянно от всички андроид потребители минаващи по маршрута и много точна. В повечето случаи предсказва с точност до 2-3 мин от къде да мина и кога ще стигна.

Недостатъкът й е само това, че иска интернет.

Редактирано от romborak
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...