Jump to content
Ivan_Ch

Дневни светлини

Recommended Posts

Здравеите колеги.От известно време карам тази красавица и обмислям варианти за дневни светлини.След като се запознах с писането по темата разрах, че варианта е да да се сложи DRL модул, който да пали дългите на %. Днес ми попадна този вид крушка. Включва се на мястото на мигача и свети със  силна бяла светлина постоянно я при пускане на мигач, мига в оранжево. Свързах се с търговеца и ми обясни, че се включва вторият + за габаритите или както ми харесва. Въпросът ми е какво ви е мнението и как да го вържа (не аз а правоспособен ел техник) за да се пуска малко след запалване на двигателя без да пипам ключа за фаровете, които мисля да оставя на AUTO?

 

IMG_20180215_120537.jpg

Screenshot_2018-03-03-21-01-43-540_com.sirmamobile.prodavalnik.png

Screenshot_2018-03-03-21-02-05-862_com.sirmamobile.prodavalnik.png

Screenshot_2018-03-03-21-14-38-534_com.android.browser.png

Screenshot_2018-03-03-21-15-15-037_com.android.browser.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно ще ти е да захраниш на контакт да светва. Това е Лед и консумацията е малка. Доста по-сложно ще е да се пуска малко след запалване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е сложно, пуска се през допълнително време-закъснително реле, иначе - да, можеш да вземеш плюс след контакт и от него да се захранва. 

 

Ivan_Ch, iмай предвид, че освен да свети, трябва и да гасне задължително при включване на къси светлини, също така изискванията не позволяват да е на по-малко от 4 см от мигача, а ако е на по-малко (при теб направо е същата лампа) - задължително трябва да гасне по време на работа на мигача и да се включва определено време след спирането му. Тази гасне ли при работещ мигач или свети бяло-жълто-бяло-жълто? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази проклетия работи така. И да, пвоблем ще е какво ще го спира когато датчика отчете, че е тъмно и палне късите

VID_20180304_162824.mp4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При подаване на мигач бялата светлина угасва и се активира оранжевата, която функционира като обикновен мигач. Моля, дайте някакви идеи защото този вариант по-ми допада отколкото дългите през DRL модул.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Работи точно както се изисква, изглежда добре. Щом имаш правоспособен техник за монтажа, значи за него няма как да е загадка свързването, само му кажи кога точно искаш да светват и кога точно да гаснат. Ето примерна идея, която според мен е правилна: 

 

- взема се плюс от контакт и се прекарва през затворения контакт на нормално затворено реле. Така като подадеш контакт - светва бялата лампа.

- бобината на това реле се свързва към маса на клема 85 и към +12 от включени габарити на кл. 86. Така щом светне габарит, релето превключва и отваря затворения контакт -> бялата светлина гасне.

 

По-просто и елементарно от това не знам дали може.  Може и с две релета, второто да е със закъснение 10-15-20 секунди. Изобщо - може всичко, щом човекът е ел-техник, само му кажи "Искам да работи по еди-кой-си начин", останалото е негова грижа. 

 

Проблемът ти като цяло ще бъде в друго: за да светят много силно в тази малка площ, тези лампи ги правят да работят с много по-голям ток, отколкото е нужно за дълготрайна употреба. Няма да е проблем за мигача, защото той мига 20-30-50 секунди най-много и спира. Заради това не се нагрява толкова. Но когато свети бялата светлина, тя ще е постоянна и сравнително скоро LED-чиповете ще изгорят от собствената си топлина. Имай предвид този риск. Важи особено силно за китайските лампи. Успех и качи някоя снимка/клипче когато е готово ;)

 

Моля за линк към тези лампи? 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, ogi28b написа:

Моля за линк към тези лампи? 

Имаш лично

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да се похваля.  Днес най-после успях да монтирам диодните крушки. Резултата според мен е впечатляващ. Стои му като заводско. :D Големи благодарности на ел техника за труда му.

VID_20180312_134113.mp4

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Браво, поздравления! Откъде е взето захранването при работещ двигател? По каква схема са свързани всъщност? 

 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От една от буксите към таблото в двигателния отсек. Сед контакт и от друга сигнал от габарита за да се изключва.

IMG_20180312_110625.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От клипа оставам с впечатление, че светват едва като се запали двигателят, а иначе казваш "след контакт". Как е точно, при контакт светват ли, без да запалиш двигателя?

 

Моля те да не забравиш да споделиш пак след 1-2 седмици дали имаш някакви проблеми със самите лампи. Сериозно се замислям, защото така и не намирам отделни LEDове, които да се впишат някъде в тази предница и да ми харесва. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има потенциометър, който мери напрежението. След повишаване на напрежението над зададеното светва бялата светлина. На загасен двигател не свети. Ледовете  дойдоха с 6 масеца гаранция. Дано всичко е ОК.

IMG_20180310_121026.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При добре зареден акумулатор и никакви други консуматори, погледни дали светят да речем 10-15 минути след като колата е напълно загряла. Дали е взето предвид двустепенното зареждане от алтернатора? 

 

А за самия монтаж успя ли без сваляне на фаровете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фарове не сме сваляли място има много. Тези се пъхат на мястото на мигача, а за зареждането не знам но не съм забелязал да гаснат засега. Модула има потенциометър, от който да си регулираш от колко волта като стигне напрежението да включва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За връзването не мога да помогна, но мога да изкажа мнение, че е повече от хубаво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...