Jump to content
Stiliqn86

Задържане на всички колела

Recommended Posts

Здравейте колеги имам проблем за който искам да попитам за съвет, че съм се видял в чудо от няколко дни. Задържат ми много леко всички колелета това го разбирам на много лек наклон колта седи. Вдигнах я на подемник и се усеща че всички колелета като ги завъртя и няма и 5 секунди и спират а и усилието за завъртане е доста. Какво съм правил. Преди да започне да ми задържа ми свършиха задните накладки смених ги и задно дясно направо задържа обслужих апарата с смяна на гумички и бутало и се оправи , но сега пък задържат всички много леко.Смених и маслото но пак е същото.В града не загряват много дисковете но излязох извън града на 50км и задните обаче само пареха предните не.И не знам какво да правя , а не искам да тръгвам на проба грешка че бая пари ще хвърля ако на някои му се е случвало нека сподели.Колата само да кажа е акорд 2,3 2001г.Поздрави!

Редактирано от Stiliqn86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В този ситуация аз бих обслужил и другия заден апарат. Но така написано излиза, че проблемите са тръгнали след смяната на накладките. Каналчетата по които се движат самите накладки дали са почистени и смазани?

LQ8nDbm.png

Редактирано от Setfan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

А водачите движеха ли се като сложи нови накладки, цилиндрите лесно ли се навиха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът мисля че започна малко преди да смяна накладките. Започна да задържа леко и си помислих, че е от тях и затова ги смених но продължи проблема. Обслужиха десния апарат , но не знам дали са смазали каналчетата. Но те задържат и четирите колела по малко да кажа че е от едното да го мисля че е от апарата според мен си мисля да не от помпата да задържа и да не връща маслото. Питам и вас ако на някой му се е случвало така да каже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апаратите можеш и сам да си ги ревизираш, каналите не се смазват с нищо, само се почистват.  Първо бих проверил всичките, а после вече на сервиз да гледам помпата. Защо само задните ти греят ако казваш, че и четирите задържат? Виж дали някой от Варна няма да може да ти помогне, че Несебър си е далечко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Stiliqn86 написа:

... Обслужиха десния апарат , но не знам дали са смазали каналчетата. 

Аз мислех, че ти си ги сменял. Щом други хора са ти го правили, сигурно са го направили както трябва, не ги мисли.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди да ти проверят жилата на ръчната спирачка!Най-вероятно са блокирали.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...