Jump to content
Deganjo

Камера за задно виждане

Recommended Posts

Здравейте колеги, решил съм да сложа камера за задно виждане, но се затруднявам в избора на подходящата.Идеята ми е да е сложа на мястото на едната от светлините на номера, като съм снимал задната част на багажника със светлините.Моля, ако някой е купувал и монтирал подобна камера да пише модела, или да даде един линк към магазин и модел.

1.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Аз ползвам ето тази Reversing camera link.

и съм я монтирал на пластмасата след светлината на номера в дясно. Няма смисъл да си махаш лампичката. Друг е въпроса какво изпълнение ти е хондичката. Ако е с NAVI можеш да ползваш дисплея на навигацията. В противен случай трябва да си купиш камера с дисплей. Същата се предлага с отделно дисплейче или с такова заместител на огледалото за заедно виждане. Вижда се добре. Прикачвам снимки. Поздрави!

23770326_1592600257464932_1473195684_o.jpg

24085192_1598709430187348_1898609713_o.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега thelastbonbona, имам навигация, която е 2 din и е андройд базирана.Идеята ми е да сложа нещо пригодено за модела, за да не се налага да дупча и рационализъм.Повечето камери, който видях за други модели си имаха диодно осветление, така че светлината се запазваше.Идята ми е да сложа нещо подобно, като на снимката, която съм качил.

kamera.jpg

Редактирано от Deganjo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не намерих нещо, което да пасне. Има за американските 8мици, за нашите не. Ако си намерил такова супер. Относно осветлението няма нужда от диоди, всичко си се вижда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз съм пред същата дилема вече няколко месеца. Разглеждам различни камери и на мен не ми се дупчи и преправя, както на теб, затова съм се спрял на тези два модела:
https://ru.aliexpress.com/item/Auto-Parking-Assistance-System-4-3-Digital-TFT-Colorful-Car-Mirror-Monitor-CCD-Car-Front-Camera/32349980908.html?spm=a2g0v.10010108.1000016.1.2b31394ai1QjKE&isOrigTitle=true
Този модел стои красиво виждал съм го на джип, но няма осветление и датчиците на парктроника не се движат.
Другият модел е този: 
https://ru.aliexpress.com/item/2017-New-EU-European-Car-License-Plate-Frame-camera-Parking-Car-Rear-View-Camera-8IR-Night/32808555922.html?spm=a2g0v.10010108.1000015.16.44f71cb3M5bd3e
Той е с осветление на камерата и движещи се датчици на парктроника. Не знам до колко ще са ефективни датчиците. Затова бих помолил колегите с по - голям опит да се включат в темата и да изразят мнение. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам до колко са добре, но лично на мен ми изглежда супер грозно. Горе посоченият вариант изобщо не си личи, че има камера и преправяне няма никакво. Залепена е за черната пластмаса и има малка дупчица отзад ако не се лъжа, а може и да няма (наистина не се сещам). Този големият стоп се сваля и се монтира без проблеми всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! 

Занупих по-горната камера, но ми трябва информация за нейното инсталиране. 

За дисплея ли се свързва или навигацията? 

Колата е Honda Civic с navi2006

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм съгласен, че горната камера става за хечбек понеже светлините са с абсолютно различна форма. Иначе за навигацията се свързва, но ти трябва специална букса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не намерих такава, която да пасне на светлината и взех тази: 

https://www.aliexpress.com/item/4000284105258.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dgkRV48

Стана супер, вижда се добре на диспеля, а камерата много дискретна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен камерата,буксата за дисплея на навигацията и кабели друго трябва ли за монтажа?

Понеже ми искат 120лв за труд 150лв за някакъв си модул и камерата,а това което съм гледал досега никъде не видях нещо рязлично от кабели и букси. Почти 300лв за монтаж на камера звучи смешно !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли препоръка за камера? Чета че картината им е обърната и показва обектите на обратната страна, на която са, което е предпоставка за инцидент

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H3ad3ae26df5a44fc950141e7262c3d18U.jpg

Аз ползвам тази горе, линк не мога да споделя, но като напишеш reverse camera в Бай Али, излизат много.. можеш да се ориентираш по картинката. Не ми е обърната картината. @KrastevK - не знам за какъв модул става въпрос.. моята камера си е директно към радиото. Единствено имам един преходник със съпротивления, защото сцетовете са много ярки без него - кафявото е оранжево, а асфалта бял :) .. но частите за преходника струват не повече от 2 лева (с буксите за лесен монтаж.. иначе само съпротивленията дали имат 30 стотинки?)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли че ако намеря въпросната букса и мога сам да си я монтирам съига да стигна до навигацията в жабката,и другото ми питане е как камерата знае кога да се пусне и дисплея как знае точно кога да обърне на режим камера.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерата е вързана към светлините на задната за захранване, а на навигацията предполагам са 2-та пита които са окъсени - защото дори да нямаш камера а само букса към навигацията, като включиш задната и екрана става черен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екрана не ми става черен или нещо аз не съм разбрал,но поне разбрах че взема информация от задната,но дали ще превключи на камера ще разбера когато се монтира,хубавото е че не се маха цялото табло а само жабката и двд-то

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще превключи на камера (или ще стане черен екрана) когато буксата е пъхната в навигацията, иначе казано когато двете пинчета са дадени на късо, което прави буксата, освен да подава сигнала от камерата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам нужда от буксата за ДВДто която е 7 пинова,но никъде не я намирам дори и в Алиекспреса за да мога да вържа камерата.Някой има ли идея от къде мога да поръчам,че явно за тоз модел зор.

5341D4CE-2AE0-404E-AB0B-ADEC0C0E6725.jpeg
аз поръчах 7пинова,но излезе че не става ето тази,дори и за USB поръчах и тя също не пасва

0DEE7F67-5EAA-43B3-BAFE-ECDB24CE095F.jpeg

Редактирано от KrastevK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.01.2022 г. at 23:51, thelastbonbona написа:

H3ad3ae26df5a44fc950141e7262c3d18U.jpg

Аз ползвам тази горе, линк не мога да споделя, но като напишеш reverse camera в Бай Али, излизат много.. можеш да се ориентираш по картинката. Не ми е обърната картината. @KrastevK - не знам за какъв модул става въпрос.. моята камера си е директно към радиото. Единствено имам един преходник със съпротивления, защото сцетовете са много ярки без него - кафявото е оранжево, а асфалта бял :) .. но частите за преходника струват не повече от 2 лева (с буксите за лесен монтаж.. иначе само съпротивленията дали имат 30 стотинки?)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е възможно да кажеш какъв е този преходник че след монтажа цветовете са ок,но много светло асфалта изгаря и не само той а повечето светли нюанси

31D24D91-F176-44AB-9E06-837AFFB61BA6.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tempsnip.jpg.05c865c1798c8180f8998154017a0bb1.jpg

 

Това е схемата, 2 съпротивления са.., как ще ги пригодиш, дали с букси за лесен монтаж демонтаж или директно запоени, твое решение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 3/11/2022 at 2:06 PM, KrastevK said:

 

0DEE7F67-5EAA-43B3-BAFE-ECDB24CE095F.jpeg

 

моята камера е със същото окабеляване - жълтия чинч и червен прекъснат кабел. Ако свържа жълтия към съответната навигация достатъчно ли е да извади картината?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги аз съм пред дилема за преходника който е към сд чейнджъра понеже ми казаха че трябва да се върже там но не мога да намеря 7пинова букса за 2007ма модела бихте ли подсказали от къде да закупя такъв преходник или ако не се вързва там къде? Благодаря!

IMG20220830152153.jpg

Редактирано от kokoo.jordan1@gmail.com

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там се връзва на зелената букса - аз имам една от моето, пиши ми, може да измислим нещо (кой бега от една бира ;) )

:)

Редактирано от thelastbonbona

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.03.2022 г. at 14:26, KrastevK написа:

Дали е възможно да кажеш какъв е този преходник че след монтажа цветовете са ок,но много светло асфалта изгаря и не само той а повечето светли нюанси

31D24D91-F176-44AB-9E06-837AFFB61BA6.jpeg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от къде да намеря буквата за камерата която се включа в навигацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми я направи един колега от форума (но не се занимава вече с това) - нещо побългарено беше, 7 пинова бяла букса. В краен случай можеш да намериш някъде схема и да запоиш кабелчетата директно на двд устройството на пиновете, ако не намираш букса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и аз сега точно с това се занимавам и ме интересува някой има ли схемата на буксата кое къде се свързва. При мен беше правено нещо но не знам какво  . Намерих свързана платка правена с много кабели и ме съмнява че е имали свързани монитори на мястото на сенниците защото имаше пуснати кабели до там и някакъв бутон до запалката явно за превключване . Нямам си никаква идея. Ще съм много благодарен ако някой качи схема на свързване на буксата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да подпомогнем колегите с оригинални навигации . Който има оригинална камера и с алтернативни 

IMG-bbb3c31c3b0334258ac1f4ffea702bd0-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...