Jump to content
mechorazio

Авариен режим VSA+

Recommended Posts

Здравейте колеги от скоро карам CR-V 2.2 дизел, купих я преди около месец и до сега всичко беше ок, минах около 1200-1300км. Днес както си карам ми светна чека заедно с VSA+ и колата влезе в авариен режим. Загасих я и отново запалих, но пак същото, успях само на скорост да я закарам на паркинг. Ще ви бъда благодарен ако дадете идея от какво може да бъде и къде мога да я закарам за ремонт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, днес прочетохме грешките излязоха няколко Р2127, 2510, Р2138 и 83-1. Изчистихме грешките и се прибрах с колата без проблем, но ако се осветка пак не знам какво да правя. Вероятно този сензор на педала за газта се бъзика или компютъра. Някой ако може да каже къде мога да си направя точна диагностика на проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Преди няколко дена ми се случи същото и на мен. Само че, грешките бяха само Р2138 и 83-1 - свързани с сензора на педала. Преди това с малко подадена газ колата "предърпваше". Реших да тръгна по-най лесния начин - извадих буксата и я напръсках с контактен спрей..... и о чудо засега всичко е окей. Иначе като се зачетох из чуждите форуми решението е нов сензор който сигурно няма да е много евтин.

Пробвай това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го напръсках с контактен спрей но преди 2 дни пак ми го направи. Като разкача буксата след изгасва VSA остава да свети чека но и той гасне след 2-3 паления. Явно ще трябва да се сменява сензора или да се рециклира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако има възможност да се пръсне в самия сензор и по този начи да се почистят контактите му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...