Jump to content
ivan047

Надраскана врата

Recommended Posts

Добър ден, вчера ме “сефтосаха” на паркинга на работа и искам да попитам как мога да залича надрасканото без да боядисвам цялата врата?Има ли въобще начин?Говорим без тези маркери който не стават за нищо, а примерно закупуване на малко количество боя и с малка четка да се нанася върху надрасканото?Ето и снимка ако можете да прецените и да дадете съвет..?

93E0CB40-F238-4E1A-8DF4-6DC44905A6C2.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се подобри - да. Но да се замаскира напълно - трудно. Особено, ако е задрано до под боята.

 

За такива фини драскотини интервенцията с боя само ще влоши нещата. Дори да е от оригиналните коректори на Хонда.

 

Какво правя аз и какво бих те посъветвал: Взимам спирт за горене (може и бензин) и напоявам памучен парцал, с който почиствам мястото. Понякога това прави чудеса, но не трябва да се прекалява с търкането, за да не се скапе лаковото покритие. После минавам с полираща паста. В Бриколаж преди съм виждал и пасти с цвят, които биха били от полза особено срещу белите драскотини по тъмната ти боя. Може пък и да се оправи.

 

Лично мен би ме притеснило не това, което посочваш с пръст, а другото малко по-вдясно от него до отражението на левия ти крак. Изглежда ми като олющен лак.

 

П.П. А ти с бутонки ли си?!? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди при някой автобояджия да прецени, че по снимката не си личи добре има ли хлътване на ламарината или е права и драскотините са само в лака. Ако са само там има голяма вероятност да минеш само с пастиране и полиране. Дори и да остане нещо, ще е видимо само от близо. Вратата се боядисва и лакира цялостно. Иначе си личи "мъглата" от частичния лак, или лекото разминаване в цвета, да не говорим за липсата на перли и металик и тяхната консистентна наситеност в това с което ще "мацаш".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Zlatozator написа:

Да се подобри - да. Но да се замаскира напълно - трудно. Особено, ако е задрано до под боята.

 

За такива фини драскотини интервенцията с боя само ще влоши нещата. Дори да е от оригиналните коректори на Хонда.

 

Какво правя аз и какво бих те посъветвал: Взимам спирт за горене (може и бензин) и напоявам памучен парцал, с който почиствам мястото. Понякога това прави чудеса, но не трябва да се прекалява с търкането, за да не се скапе лаковото покритие. После минавам с полираща паста. В Бриколаж преди съм виждал и пасти с цвят, които биха били от полза особено срещу белите драскотини по тъмната ти боя. Може пък и да се оправи.

 

Лично мен би ме притеснило не това, което посочваш с пръст, а другото малко по-вдясно от него до отражението на левия ти крак. Изглежда ми като олющен лак.

 

П.П. А ти с бутонки ли си?!? :D

Не не, това е отражение беше слънчево а и беше мръсна, не бутонки а стоножки :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ceco_accord написа:

Иди при някой автобояджия да прецени, че по снимката не си личи добре има ли хлътване на ламарината или е права и драскотините са само в лака. Ако са само там има голяма вероятност да минеш само с пастиране и полиране. Дори и да остане нещо, ще е видимо само от близо. Вратата се боядисва и лакира цялостно. Иначе си личи "мъглата" от частичния лак, или лекото разминаване в цвета, да не говорим за липсата на перли и металик и тяхната консистентна наситеност в това с което ще "мацаш".

Няма изкривявания или хлътвания, мисля че е е в лака но просто е по дълбока драскотина или щом се вижда бяло е до боята?

Редактирано от ivan047

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...