Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,

Купувам Акура и ми трябва малко инфо относно частите и от къде да ги взема.

Разбрах че в БГ няма много избор и ако е възможно някой който кара или е карал такава кола да каже какъв е най- добрия варянт ?

И ако може да сподели колко е първоначалното облужване - Ролки, ремъци, масла, филтри.

Впечатление от двигателя й.

Благодаря предварително. Би ми било много полезно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ти не е на баш правилното място.Няма оторизиран сервиз за Акура тук.Независимо от това всички сервизи на Хонда могат да приемат колата,но с уговорка за неоределено време.Нямат сервизна документация и диагностика.Частите само от щатите с поръчка от оф.представител,съответно мито и ДДС.

Специално конкретния двигател няма аналог в Хонда и няма взаимозаменяемост.Не всички масла на Хонда стават за Акура.

Бих ти препоръчал да си намериш частен майстор около теб с голяма любов към книгите и перфектен английски ,за да може да поддържаш Акура...Всичко останало ще е мъчение.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем не е обслужването на колата.RDX-а не е екзотика вече в БГ. Все пак за 11 години от както излезе на пазара сервизите се подготвиха за сервизирането на модела.Да...свещите са специални,долния шарнир също,имат проблем с моторчетата на парното,но всичко е въпрос на подготовка и превенция.Не се притеснявай и не се отказвай да имаш ACURA.   2,3 мотора с турбо малко "шашна" хондаджиите ,но влезнаха в час веднага. Колата е с верига а ремъка ,който обслужва агрегатите се намира безпроблемно. Аз поддържам 7-8 такива (едната е моя) и не съм срещал проблем. Даже и да има нещо ,което трябва да се поръчва за 2-3 дни е тук.

Редактирано от Ombre
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е надеждна,съгласен че няма драма с части.

Двигателят си е К серия с турбо.

Мина една през мен и много ми хареса как се държи и върви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...