Jump to content
sakrayaami

Преглед в сервиз преди закупуване София

Recommended Posts

Здравейте,

 

Оглеждам и ходя по огледи на няколко хонди CR-V 2005/2006 facelift бензин.

Въпросът ми е някой от вас има ли опит с оторизирания сервиз на хонда София във връзка с преглед на автомобил преди закопуването му?

Вече няколко продавачи се съгласиха ако желая да закрам колата на сервиз преди да я закупя но се чудя как биха се справили с подобна услуга в Хонда България?

 

Ще съм ви много благодарен ако споделите опит от подобни прегледи, как се процедира, нужно ли е предварително да се запази час, трябва ли да се поясни какво точно искам да прегледат ( например да тестват 4х4 On demand), съответно цена на прегледа?

 

Благодаря ви.

Редактирано от sakrayaami

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че в Бултрако или кой да е сервиз биха открили проблеми замаскирани от автоджамбазите.

Трябва ти някой от спецовете във форума :)

Виж в Бултрако ако им се занимава сигурно биха могли да ти дадат сервизната история на автомобила, но пак зависи от коя държава идва и дали е поддържана в официален сервиз на Хонда.

Dual Pump System (4x4-то) е вероятно най-надеждната система в тоя автомобил. Сега е зима, има сняг и лед, можеш и сам да си я тестваш, ако се съмняваш в изправността ѝ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2/19/2018 at 13:47, sakrayaami написа:

Въпросът ми е някой от вас има ли опит с оторизирания сервиз на хонда във връзка с преглед на автомобил преди закопуването му?

 

Безнадеждна работа значи, автоджамбазите са магьосници в официалния сервиз не им се занимава ...

Благодаря за отговора все пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4х4 някъде на подемник.

И не само за това - ходова част, окачване без подемник май е сложно. :)

Другите неща си ги знаеш сигурно  - тест драйв за тръгнали карета и т.н.

И много късмет. :D

Имаше тема на колега за закупен автомобил със сериозно омагьосване и магията се развалила след 30 км...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук един колега беше писал, за едни магьосници...

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужасно е това и все пак си мисля че колегата е бил жестоко излъган!

Никъде в поста на колегата не пише да е проверил колата в сервиз преди да я закупи, и все си мисля че в сервиз биха могли да остановят поне част от всичките тия мизерий които са му са се случили?

Как мислите вие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

миналата година закарахме едно C-RV за преглед с цел закупуване в ЮбиКо и момчетата нямаха нищо напротив. Толкова неща му откриха,че не се стигна до сделка. Не помня точно колко пари взеха,но поне два часа я тестваха. Беше вдигната,карана,софтуерно,двигател,клима.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това ми трябва като информация, препоръчани сервизи за тестване преди закопуване. Ще ги чуя момчетата от юбико.
Благодаря за информацията!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ЮбиКо в последно време има доста противоречиви мнения тук във форума, затова не ти ги препоръчах. Аз лично не съм ползвал услугите им, но можеш да прочете, прецениш и да ги пробваш. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълна трагедия е положението.

Никой ли неможе да препоръча майстор от София който да разбира от хонди?


Много искам да отидя до русе при маркони, но уви ще ми излезе доста солено да закарам до там колата :(

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок в крайна сметка успях да се свържа с Motobox  от Овча купел.
От мненията във форума и в интернет ми се струва че има най много доволни хора от неговите услуги.

 

Ще пиша отново тук как се е справил часът за който се разбрахме е другата седмица на 22.03


 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Да затворя темата, благодарение на форума мисля че се насочих към правилния сервиз - Motobox в кв. Овча купел.
https://www.facebook.com/pg/MotoboxSofia/about/?ref=page_internal
Лично Слави пргледа автомобила, направи точно това което исках а именно проверка на ходова част, проверка за грешки в компютъра, проверка на масло и антифриз, диагностика на веригата спрямо аванса на запалване на топъл мотор и празен ход. Проверка на всички ел.системи стъкла, фарове и т.н.
Колата се оказа с нечувано много ръжда, и майстора директно си ми каза, че той не бия купил, толкова ръжда няма как да се оправи.
Иначе всичко по ходовата част и двигателя беше в отлично състояни, представете си беше с оригиналните си биалетки от 2006 г 

Освен безумното количество ръжда под колата, бяха ръждясали буталата на спирачките и трябваше да се закупи комплект за поправка който струвавше около 20 лв на колело, но така или иначе колата я отказах.

Прегледа ми излезна 50 лв.
За заинтересованите това е обявата https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=21508849015967503&page=1&searchres=n4d4r7z1

 

Надявам се да съм бил полезен  на колегите които търсят кола и сервиз в който да могат да я проверят.

 

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Да затворя темата, благодарение на форума мисля че се насочих към правилния сервиз - Motobox в кв. Овча купел.
https://www.facebook.com/pg/MotoboxSofia/about/?ref=page_internal
Лично Слави пргледа автомобила, направи точно това което исках а именно проверка на ходова част, проверка за грешки в компютъра, проверка на масло и антифриз, диагностика на веригата спрямо аванса на запалване на топъл мотор и празен ход. Проверка на всички ел.системи стъкла, фарове и т.н.
Колата се оказа с нечувано много ръжда, и майстора директно си ми каза, че той не бия купил, толкова ръжда няма как да се оправи.
Иначе всичко по ходовата част и двигателя беше в отлично състояни, представете си беше с оригиналните си биалетки от 2006 г 
Освен безумното количество ръжда под колата, бяха ръждясали буталата на спирачките и трябваше да се закупи комплект за поправка който струвавше около 20 лв на колело, но така или иначе колата я отказах.
Прегледа ми излезна 50 лв.
За заинтересованите това е обявата https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=21508849015967503&page=1&searchres=n4d4r7z1
 
Надявам се да съм бил полезен  на колегите които търсят кола и сервиз в който да могат да я проверят.
 
 
Ей колега мерси за информацията. И аз я бях загледал тази, но ме отказа.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли от кога и защо Слави е спрял да преглежда коли преди покупка. Туку що една любезна женица ми отказа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам защото е икономически неоправдано с оглед времето, което трябва да вложи.

А през това време го чакат сигурно доста коли за ремонти, което е и по-приоритетно. :)

Човекът си е преценил как да разпредели времето си, това горното е лично мое мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запазих час в юбико. Дано следващата седмица да имам с какво да се похваля. Може ли офф да питам какво мислите за пробега при покупка на кола на 10г. Има я някак психологическата бариера макар да съм чел и да са ми казвали че са "железни" и не трябва да ме притесняват изминатите километри. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси нещо окоро  Русе при теб е Маркони,не вярвам след договорка с него да не ти помогне,поне с съвет какво да гледаш при покупка.

Дори след покупката ще имаш най-добрата поддръжка на колата си.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...