Jump to content
bonev911

Сивик 7 ген. 1.7 cdti - отново в Хонда клуба

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

След кратка липса на Хонда, отново се сдобих с такава. Макар и да няма никаква база за сравнение със старата ми 4ка. Та... Новата "стара" Хонда е Сивик, с мАтор 1.7 cdti 2003- хечбек с 4ри врати. 

Първите ми впечатления са добри, динамика, пространство в купето, багажник и т.н.

Днес я вкарах в сервиз да я огледат, та... До момента за смяна- предни амортисьори, дискове, накладки и други дреболии. 

Пиша по повод няколко питанки от моя страна. Ще се радвам някой да хвърли светлина.

1. Климат контрола, в частност врътката на топло/студено не работи. Въртя на топло, духа топло, въртя на студено, пак духа топло. Нямах никакъв шанс да пробвам климатика, дали изобщо работи. Ако някой си е патил от това, моля да сподели.

2. Из форума четох, че при отключване/заключване с фабричното дистанционно има светлинна индикация чрез мигачи. Това при всички модели ли е или не.

3.Фабрично дават размер на гумите 195/60/15. От старата ми останаха много запазени Тойо-та, но размерът им е 195/50/15. Виждам,че според калкулаторите имат доста разлика, но преди да тръгна да ги продавам реших да попитам, какво биха минусите, ако сложа тях.

4.Реглажът на фаровете не работи. Дали проблемът е механичен или е възможно да е изгорял някой бушон ( има ли изобщо отделен за тази функция)

5.Бях чел, че тези мотори са снабдени с подобно на свещи, които подгряват антифриза и при включване на топло+климатик стопляли 2 минути след студен старт и започвало да духа в купето топло. Та..всички мотори ли са снабдени или не, тъй като пробвах и не се получи. Съществува ли начин за диагностика, освен закачане на комп?

6. Всякакви допълнителни съвети от ваша страна биха ми били полезни, тък като от тези колички никакъв ме няма  ( за 4та ген съм доста по в час)

 

Предварително благодаря на всички споделили мнения, препоръки и съвети. 

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчети тази тема,  може да има отговори.

Честито и безаварийно. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...