Jump to content
martinlozanov484

Проблем с отварянето на багажника

Recommended Posts

Малко съм нов с Хондите и ако въпросът ми е дебилен - ще прощавате. До снощи вратата на багажника се отваряше без проблем, а от сутринта не мога да я отворя. Заключвах, отключвах, наложи се да извадя нещата през задните седалки. Опитах и сърч в гугъл, но няма обяснения (поне не и адекватни такива). Някаква идея какво може да блокира вратата? Благодаря предварително!

 

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен как точно е направено отварянето, но ако е електрическо, то може да има прекъснат кабел/лоша връзка. По подобен начин съм патил с един Nissan.

Редактирано от draid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, бърз ъпдейт по случая: след внимателно наблюдение и слушане установих следното - при затваряне на шофьорската врата се чува звук, като при заключване на колата, само че вратите не се заключват. При шофиране, без да пипам нищо, се чу веднъж, спрях, слязох и багажникът се отвори...веднъж, след това пак спря да се отваря. "Заключващият" звук продължава да се чува при всяко затваряне на шофьорската врата. Влезнах в багажника през купето, махнах една капачка с отвертка, бутнах едно метално палче с ръка и багажникът се отвори. Затворих го, излезнах отвън и не успях да отворя багажника. Малко съм шахмат, защото Сивика е мой от вчера и нямам идея какво се случва. Някой има ли идея какво може да е или къде в София мога да ида за да го оправят?

 

Изпратено от моят Huawei Mate 10 pro с помощта на Tapatalk

 

 

 

Редактирано от martinlozanov484

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен електрически, проблемът може да бъде и чисто механичен.

Ако е замръзнала влага по уплътнението, електриката няма да отвори багажника. Залепнал е.

Аз вчера сутринта доста сецах, зада отворя моя, а не съм с електрическо отваряне.

Може да е проникнала влага и в механизма, и там да е замръзнала. Тогава не може да се задвижи механизмът.

По късно днес, на температура над нулата пробвал ли си дали се отваря?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпреварил си ме с отговора. :)

Май нещата отиват на лоша ел. връзка, или проблем с моторчето на механизма...

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При отварянето отвътре не ми трябваше никаква сила. По скоро си мисля, че има проблем с централния модул за заключване, заради звукът, който се чува при всяко затваряне на шофьорската врата.

Изпратено от моят Huawei Mate 10 pro с помощта на Tapatalk
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всичко личи, че сам няма да го оправя, а да разчитам на положението на звездите за да отворя багажника не е гот. Ако някой е имал подобни ядове ще съм много благодарен ако ми каже къде са му ги оправили. Ако може да е от София ще е добре :)

Изпратено от моят Huawei Mate 10 pro с помощта на Tapatalk
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веси , това за него не важи. Според мен има скъсани кабели и нещо прави комшулък и прехвърля ток не където трябва. Залагам на шофьорската врата и след това на багажника. Отива се при човек който е наясно с кабелаците да провери. Няма такъв момент: -Затварям вратата и се чува заключване. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това клипче го гледах, но не описва моя проблем, а и не е заяло перманентно. Когато си иска се отваря без напъни и проблеми. Надявам се някой да ме насочи към читав жичкаджия, че някой да не оака повече положението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен отвори багажника както правиш сега - през купето (така отварях и аз багажника на Нисана), след товаа разглоби корите и огледай хубаво от къде минават кабелите. За мен в твоя случай възможностите са две - лоша връзка/прекъснат проводник или някакъв странен проблем с централното. Звука при отваряне/затваряне на вратата е възможно да е в следствие на даване на късо при движението на вратата, тъй като част от кабелите вървят ди конзолата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...