Jump to content
striking

Грешка на двигателя?

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Появи ми се следната грешка. Колата се държи нормално, но грешката си излиза веднага при подаване на контакт дори и не се маха. Имам газова уредба. Някой знае ли каква може да е причината и дали трябва да се притеснявам...

 

6d1d94a56332e473afda1c5ddec1c284.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да разбереш за какво се е появила грешката трябва да закачиш колата на диагностика. Грешката може да е за какво ли не..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката след поставянето на газовата ли се появи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, аз газовата я имам от много време,  но я споменах, защото ми се върти в глава, че май някой друг също имаше такъв проблем и се появявал заради газовата понякога, но може и да съм в грешка.

 

h5rov съвет къде мога да отида на диагностика, но да им е оригинален софтуера, защото всеки път като ме закачат на нещо различно и ми светва една грешка за ABS-а май беше.... 

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможмо е да е от газовата уредба, но трябва наистина да се прочете какъв е проблема.Понякога ако газта е лоша светва този чек,затова е хубаво да се разбере от кои бензиностанции го прави .Ти все от една и съща верига ли бензиностанции пълниш газ? Аз напоследък ползвам само газта на OMV ,защото от експеримента който направих установих ,че най-много километри изминавам с нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, striking написа:

h5rov съвет къде мога да отида на диагностика, но да им е оригинален софтуера, защото всеки път като ме закачат на нещо различно и ми светва една грешка за ABS-а май беше.... 

 

За София, нека колегите да кажат. Не мога да препоръчам там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как ще те закачат за диагностика и ще ти набиват грешка на ABS-а ?

Щом искаш диагностика с оригинална програма  - отиваш в Бултрако или Юбико.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и на мен ми свети чека, но е от газовата. Дава ми грешка за бедна смес. Но обикновено след ден два загасва чека. Надявам се да е от качеството на газта. Аз зареждам на Марешки в София

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, plamen4o1 написа:

Надявам се да е от качеството на газта.

Вижте си настройките,хора.Чека не трябва да свети,камо ли пък за бедна смес!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове ще си позволя да ползвам темата, защото днес се появи проблем който се припокрива със посоченото заглавие.
Малко предистория: Ходих на автомивка , прибирам колата в гаржа и забелязах че има изпарения от радиатора отпред при загасен мотор, помислих че е от водната струя от мивката. После монтирах едни стоп светлини запалих двигателя и на таблото се появиха Чека и индикация за подгряване на свещите (мигаща). Гасих и стартирах няколко пъти, но грешките се появяват. Извинявам се за дългия пост, но искам да съм максимално изчерпателен.. Накрая махнах клемите на акумулатора и утре ще видя дали отново ще светят лампите. От какво може да се появи този проблемПреди никога не съм имал подобни грешки, възможно ли е от слаб акумулатор ??

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е . "После монтирах едни стоп светлини" Друго освен тях монтира ли и да не е нещо от тяхното свързване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само това, обаче на автомобила бяха 20w а аз сложих 50w лампи, като се появиха индикациите на таблото си върнах оригиналните . Откачих акумулатора, писах и в предния пост имам съмнения. Няколко пъти съм го зареждал вече заради Bluetooth модула, който вече е изключен. Заради слаб ток да свети чека и подгрева не вярвам, но знае ли се..

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам в 80% от случаите от Газпром, в 18% от Shell и в 2% от случаите от някъде другаде. Последното ми зареждане със сигурност беше от Gazprom/Shell. Пробвах да карам 20-30км на бензин, но не се махна грешката. Явно ще трябва да отида на диагностика някъде. Само се притеснявам като карам да не прецакам нещо, но колата се държи нормално, не забелязвам някаква промяна в работата на двигателя от преди това.

Интересното е, че се грешката се появи след като колата беше 1 седмица в сервиз за боя на 2-3 елемента. Но как да обвиниш сервиза за нещо такова, като те би трябвало да не са пипали нищо под капака, а и така и твърдят. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте днес закачиш акумулатора, но светлинните индикации отново бяха на лице. Интересното е че ЧЕК-а след три секунди изчезва, после от инфо- бутона на волана минавам цялото меню стигам до чека и пак след три секунди изчезва. Чек лампата е на дисплея на километража, отстрани не свети. Другата лампа за подгрева е постоянно мигаща. Прилагам проблема съм го описал по-детайлно два поста напред.. Някой да има идея.. Благодаря!! 07e7c738a09f9f525d613a9a3f333938.jpg

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, трябва да отидеш на диагностика, тя ще ти каже какво си прецакал с поставянето на два пъти и половина по-мощни крушки. За съжаление, много често така се получава, когато някой реши да "подобри" колата си. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и предполагах, появилите се лампи по таблото са ва резултат на стоп крушките, с които експериментирах. Имаше проблем в стоп машината установено след диагностика, след премахването на натрупаните грешки се всичко е наред..

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми говори за не-CANBUS крушки. :) Особено за тая нафтова Хонда с Бош-овски комп, много са капризни откъм съпротивление на крушките май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...