Jump to content
DMZ

Acura MDX 08

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

След много умуване ъпгрейтнах ЦРВто с Acura MDX. Тази кола ми е мечта от както се появи и сега направо няма такъв кеф :) С изключение на някои дребни забележки /нормалните за 10 годишна кола/ си личи, че колата е гледана много. Купих я от първи собственик, който си я е внесъл нова и е истински фен на марката. Към момента е на около 74 000 мили. Нямах много време да я разучавам, поради което още не знам какви точно екстри има, но пътуването с нея е истинко удоволствие. 

Може да ви се стори глупав въпрос, но тъй като до сега не съм карал автомат и не знам, може ли някой да ми каже режима D3 при какви ситуации се ползва :) Също така, как мога да си нулирам километража за да мога да засека средния разход. За сега това се сещам да питам.

П.С. Не зная дали темата е за този раздел, ако не е, моля да бъда извинен и модераторите да я преместят :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита РАДОСТ! Много безаварийни километри и само хубави моменти с новата кола за ски;)

p. s. За жалост не мога да отговоря, но ще се радвам на всяка информация за модела, за който тайно си мечтая!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брагодаря много! :)

За сега не мога да кажа нищо друго освен, че пътуването е голям кеф. Вчера минах 320км  при лоши условия и не усетих никаква умора. При ЦРВето ме болеше кръста. Жената и детето на задната седалка също много добре се чувстваха. Минах два зле почистени прохода и колата се представи много добре, VSA сработва отлично. Даже понякога ме беше яд, че се включва и ми отнема от газта. 

Като цяло колата е много непозната /поне в нашия край/. Отначало като я показвах на клипове и снимки всеки ми казваше, че е по- добре да взема Х5 или МЛ. След като я купих и я видяха на живо мнението им се промени коренно :) И така... The power of dreams :)

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D3 само по терени с наклони, дупки и офроуд до 3-та предавка. Километража се нулира автоматично при отваряне на капачката на резервоара, т.е. след като заредиш гориво.

Честито и успех.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая!...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, след малко възникнали проблеми от моя страна да чукна на дърво вече всичко е точно. Благодаря ти за отделеното време и изчерпателните отговори! :)

 

 

 

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега! Страхотна кола, със здраве да й се радваш и разходи само за консумативи и гориво :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама снимки, иначе все едно не си я взел тая кола! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е тайна колко струва една такава Акура :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честито ;)

Мисля да не ползвам повече оригиналните 17 от Legend-a KB1.Ако ти представляват интерес като модел драсни едно лично!

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Dragi4! 

Трябват ми 18ки тъй като са ми такива гумите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оу да ;)

Аз не намерих оригинални 18" и взех от друга марка!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехее видях им цените и ми стана лошо :D 

 

но пък караш почти нова кола, ако се вярва на обявата, че е на 20к км :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха ти си гледал RDX от 2015г. :D

Моята е MDX и е на 74 600 мили или ако ги смятам правилно 119 360км, от които около 1000км са мои. В обявата пише 130 000км., но когато я е пускал не ги е сметнал правилно. Въпреки годините и километрите си пак имам чувството за сравнително нова кола. ЦРВто също го бях взел от първи собственик на 127 000км, но амортизацията си личеше повече :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема, скоро и аз взех същото корабче, даже е същия цвят, за обслужване ми и е заден диф и след бая четене се стигна до това

https://www.ebay.com/itm/Genuine-Acura-AWD-SHAWD-DPSF-Rear-Differential-Fluid-08200-9007A-3-5-8-QT-PKG-/302389387767

Някой идея къде да го намеря в Бг....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отсега свиквай ,че тук няма нищо за Акура.В Ибей често излизат търгове и се намира по евтино,но все пак транспорта си е цифра.Ако спешно ти се налага ,можеш да ползваш аналога на Хонда -американския вариант.Разликите в маслото са минимални според моите проучвания. Акура има доста форуми и можеш да четеш от извора ...било на английски или руски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бонго, поръчай си това масло от ибей чрез посредник. Тези са коректни: buynowfromusa.com

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...