Jump to content
w630i

Монтаж на камера за задно виждане

Recommended Posts

Може ли да се монтира допълнителна камера за задно виждане, като картината да е на оригиналната навигация? Има две свободни букси, но не знам дали ще дадат картината от камерата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са буксите на навигацията

 

IMG_20180209_184643.jpg

Редактирано от w630i

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Може ли да се монтира допълнителна камера за задно виждане, като картината да е на оригиналната навигация? Има две свободни букси, но не знам дали ще дадат картината от камерата?
Е би трябвало. Само имай в предвид, че ако захранваш камерата от навигацията, навигацията подава 7V. Но интересно да има оригинална нави пък да няма камера.
Също така може би ще трябва да подадеш сигнал към навигацията като включваш на задна, че да включва картината от камерата.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захранване няма да се взима от навигацията, а от датчика за задна скорост, до колкото разбрах.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, w630i написа:

Това са буксите на навигацията

 

IMG_20180209_184643.jpg

Бялата букса (Connector C) е за CD чейджър. Зелената не съм сигурен ама май беше за управлението от волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захранване за камерата може да се вземе от светлините за заден ход.Трябва да има връзка и между камерата и навигацията за да разбере тя че си включил назад и да превключи(така е на всички други,китайски и други навигации)Нямам оригинална и не мога да кажа точно коя букса трябва да се ползва.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е на мойта кола. По тези схеми слагах китайската навигация и всичко си работи.

С червено съм ти макирал кои сигнали трябва да закачиш към навигацията си.

Ако погледнеш твойта навигация отзад, горе в дясно черна ли е буксата? Ако е черна там трябва да подадеш + от задната скорост, за да може да смени екрана(картината от камерата). Но нещо не мога да разбера къде трябва да подадеш видео сигнала !?!?

Конектор D на твойта нави, изглежда един и същ с Конектор K като на мойта, който е за камерата.

naviconnectors.png

navi.png

Редактирано от kyna

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да черна е горе вдясно. А къде да търся такъв конектор, а другата страна  e преход за чиндж? /Технополис, Техномаркет/

Това ми е камерата и кабелите.

https://www.aliexpress.com/item/Podofo-8-LED-Night-Visions-Car-Rear-View-Camera-Wide-Angle-HD-Color-Image-Waterproof-Universal/32842199309.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.E8uw4D

Редактирано от w630i

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да черна е горе вдясно. А къде да търся такъв конектор, а другата страна  e преход за чиндж? /Технополис, Техномаркет/
Това ми е камерата и кабелите.
https://www.aliexpress.com/item/Podofo-8-LED-Night-Visions-Car-Rear-View-Camera-Wide-Angle-HD-Color-Image-Waterproof-Universal/32842199309.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.E8uw4D
Такъв конектор от автоморга или питай в Бултрако.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Къде трябва да подам сигнал, за да превключи сигнала от дисплея на навигацията /за да може да смени екрана картината от камерата/.? На конектор C 12 P  не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, w630i написа:

 Къде трябва да подам сигнал, за да превключи сигнала от дисплея на навигацията /за да може да смени екрана картината от камерата/.? На конектор C 12 P  не става.

Ами незнам на твойта навигация на кое краче трябва да подадеш "+". На мойта беше 7 както и "-" мисля че трябва да подадеш. Виж по твойте схеми.

Редактирано от kyna

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам схеми за моята навигация и търсих в нета и не намерих. Иначе на 7, където е на твоята не променя екрана на навигацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, w630i написа:

Нямам схеми за моята навигация и търсих в нета и не намерих. Иначе на 7, където е на твоята не променя екрана на навигацията.

Сега се замислям, че на краче 1 се подава постоянен "+" , на 4 "-" а на 7 "+" през задна скорост. Т.е. ще трябва и ти да направиш така и трябва да тръгне.

C12P.png

Редактирано от kyna
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не стана и така за жалост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да съживя темата.Някой успя ли да подкара камера на оригиналната навигация?Изпадна ми една(Free) и ми се иска да я монтирам на съпругата на сивика но камерата е "най-важното"

Редактирано от kaloian311

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да питам - дали някой успя да подкара камера на екрана на оригиналната навигация? Или отиваме към китайски мултимедии...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои успя ли да подкара камерата.

Ако може да обясни как става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...