Jump to content
digiplex

Градски разход на CR-V 2,2 CDTI diesel

Recommended Posts

След първите 2000 километра за няма и две седмици, разхода при мен е:

 

7,3 - магистрала на темпомат 130км/h ( 4 човека, пълен багажник + климатик)

6,8 - междуградско  (80 - 120км/h) ( 4 човека, пълен багажник + климатик)

9,3 до 10 градско

 

Доволен съм от показанията, не съм привърженик на високи скорости и не съм тествал над 150км/h колко се вдига разхода.

 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През последните дни направих пътуване Плевен - Бургас - Плевен с някои отбивки от маршрута и заедно с градското в Бургас (около 20 км.) навъртях общо 900 км., при което разхода по борд компютър е точно 6.0 л./100 км. Пътуването беше с двама човека и багаж на климатик. Движение междуградско 90-100км/ч, движение по магистрала 120-130 км/ч. Мисля, че разхода е добър.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

много добър разход, браво

 

За размерите си нашите хонди са си икономични возила

 

Преди това бях с Citroen C5 - гореше литър надолу но все пак едното е СУВ другото лека кола, единствено ми липсва возията на ситроена

Редактирано от Радо82
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С  140-160 км. 10л. на сто може и 7л.  ама някой да те дърпа. При скорост около 100км. може и 7л. Да не говорим че на автопилот е 1 л отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Ivan Petrov написа:

С  140-160 км. 10л. на сто може и 7л.  ама някой да те дърпа. При скорост около 100км. може и 7л. Да не говорим че на автопилот е 1 л отгоре.

Явно твоята по лакома, хихиихи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки спори,но спорите за глупости,щото тия бордове сигурно лъжат с 1-2-3 литра разлика,да не говорим какво сравнение видях за скалата за моментния разход.Засичане се прави на пълен резервоар и после допълване и то няколко пъти.Щото голяма роля играе и качеството на горивото.Така че по борд може и 6.5 да показва а да събере на колонката 7 или 8.Спора е излишен.А и някои може с 16 джанта да е -друг с 18 и пак да има 1 литър разлика само заради това.Заредете си колите на колконката и след това ги допълнете отново и ще се изненадати какви отклонения ще има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо си мислиш че само ти наливаш до горе, наливам до горе нулирам карам светне ли лампата за горивото смятам по километри сравнявам с борд компютъра, няма разлика,  вече така 5 резорвара  - пито платено

Защо при теб борд компютъра не отчита правилно, трябва някой друг да каже, хондата за мен е нова кола

Редактирано от Радо82
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен няма разлика от борда. Замислял ли си се , че борда може да показва малко повече ама с нашите бензиностанции както си лъжат и в количеството.... ходи я хвани колко точно е изхарчила

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение, че бордкомпютъра показва по-точно от бензиноколонката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В голяма заблуда сте,борда в опътването 100 процента има писано за някакво разминаване.Няма датчик които да мери точно колко количество до милиграм е минало през еди коя си тръба.Тои мери по някакъв алгоритъм,например по минати километри и спаднало количество в резервоара или по моментния но да е точен,мога да се обзаложа с които иска.Пълним,минава 100 километра отиваме на колонка и събира да речем 7,4 литра ако и на борда е толкова печели.А за пълненето не се правя на баровец че само аз пълня.Просто чета темата и гледам снимки на борда кои колко му пише,а на един пич имаше и снимка на моментния разход и затова казах че кола не се засича така.А за точноста на колонките не ми се спори.Които не е бил в тая свера тои само си мисли че може на колонката да пише 10 литра а да му сипят 8,такива глупости съм ги чел и слушал много и винаги се разсмивам.Колонката по закон се прави да сипва с някви проценти по малко да речем на 1 литър 5-10 грама по малко.По всяко време в месеца и денонощието може да ти доиде проверка,без да знаеш идва спира и почва да налива в едни мерилки така че нямаш време да отреагираш.Невярвам големи бензиностанции да рискуват за 1-2 литра да бъдат хванати.Единствено ви хендрят с тия модерните горива където са по скъпи че не замръзват или дават сила на двигателя,да не споменавам имена,щото горивото си е обикновен дизел с уж няква добавка,но колко има само те си знаят

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм напълно съгласен с теб. Засичал съм я с пълен резервоар и после пак допълване. Разликата беше 0.4/100км. За мен си е доста точно това, на фона на други коли , които съм имал 2,3 литра разлика.

А за сипването на по-малко количество ще ти кажа , че има и такива , особенно на магистралата. Ако няма да пътувам на дълъг път си зареждам 50лв когато светне резервата. На едната бензиностанция ми показва малко над половин резервоар , а на друга малко под половин резервоар, при една и съща цена на горивото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се зарежда в голяма верига бензиностанции, едва ли ще има манипулация на литража, аз от 10 години зареждам в Еко, до сега не съм имал съмнения, зареждам обикновен дизел. 

Като реклама стана

 

Редактирано от Радо82
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, mafyata написа:

Не съм напълно съгласен с теб. Засичал съм я с пълен резервоар и после пак допълване. Разликата беше 0.4/100км. За мен си е доста точно това, на фона на други коли , които съм имал 2,3 литра разлика.

А за сипването на по-малко количество ще ти кажа , че има и такива , особенно на магистралата. Ако няма да пътувам на дълъг път си зареждам 50лв когато светне резервата. На едната бензиностанция ми показва малко над половин резервоар , а на друга малко под половин резервоар, при една и съща цена на горивото.

Потвърждавам.Правя същото и имам и аз такива наблюдения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно засичане, на CR-V 3 с 2,2 i-DTEC двигател:

Напълнена до капачка, изминати до следващото зареждане пак до капачка - 554 км., от които около 80 в градски режим.

Натоварена с:

- четирима възрастни и едно дете,

- четири огромни и тежки куфари,

- голям сак и две раници,

- няколко големи плика и три големички дамски чанти,

- на покрива, багажник с 350 литрова пилотка, пълна със сумати боклуци - с  две думи "изнасилих колата" ( беше почти на тампони :)).

Поддържана скорост извънградско  от 100 до 130 км/ч., като около 200км. бяха и на климатик.

Преди дозареждането,  разхода по борда беше 7,4 л./100 км.

След дозареждането на 38 литра до капачка и пресмятането, резултата излезна - 6,9л./100 км.

554 километра, с 38 литра.

Вие преценете дали е висок разхода.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отиване и връщане Стара Загора - Пампорово - Стара Згора

Пълен резервоар преди тръгване. Разход 6.6 двама възрастни и две деца. На връщане ДПФ се регенерира. Прилагам снимка :)

20180819_200641.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно , че колата не е автомат , но кажи и средната скорост. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, mafyata написа:

Ясно , че колата не е автомат , но кажи и средната скорост. 

На магистралата 120-130.  От Пловдив нагоре колкото позволяваше движението  - от 60 до 120

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема, започвам да се чудя дали моята няма проблем някакъв. :cool:

д-тека, автомат, малко нагледни примери - навсякъде с климатик и през лятото :

1.Варна - Шумен само магистрала 145 на автопилот - 9,6 литра , като гледам по-нагоре кво става, май ще я сменям...

20180903_073506.thumb.jpg.147268759d4f1866af8a093c4729daaa.jpg

 

2. Варна Банско през Рижкия проход, 145 по магистралите на автопилот, през останалото - 50 или 90 мах до ограничението:

20180903_125552.thumb.jpg.fadaaffddc16b23d9e1230c75ac29ad5.jpg

 

3. Варна - Бургас и обратно - мах 90-100, тука май бива :D :

20180818_124909.thumb.jpg.f7ade4d2404b5d47b7796a1d57404cd8.jpg

 

4. Тука средния разход за последните 3000км :dry: :

20180826_172445.thumb.jpg.21bc21ee0cfa6c90b9331cd748f2d6dd.jpg

 

5. И сега вече един хубав градски разход от Варна през лятото, каране само в час пик, никакво извънградско и никакво вечерно или нощно каране без трафик, което да сваля средния разход:

20180810_224025.thumb.jpg.f5c5114e1a8d666eb7a0eb51bb9bf91a.jpg:confused:

 

Хубаво е да има точни примери, защото доста хора четат преди да са си купили колата и вече няколко пъти, след като отговоря на въпроса за разхода, чувам репликата -  "Ама то във форума пише магистрала 6-7 и градско 8":mellow:

Еми пише, да ама по магистралата с 90, а в града  - през ноща по околовръстното:D

 

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е ZERO. Не е проблем в колата а в горивата. За това разхвърлях всички дизели защото няма сми,а разходите по тяхната капризна по-дръжка си остават!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че автоматика харчи повече, и твоя двигател е 150 коня, на моята ръчка 140 коня никога не съм виждал разход над 9 дори и в града. 

Стила на каране също има значение ако ускоряваш с педал до край дава голям разход. Гумите също ако си сложил по широки.

Вчера заредих минах около 100 километра градко и извънградско в момента ми показва 7

Редактирано от Радо82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zero , моята също е 2.2 dtec автомат. Разхода ми е същия като твоя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да съживя темата:

  1. При изминати около 5000 км. (лято, климатик), средният ми разход е 6,6/100. Това при 80-90 процента извънградско, сам или с още един човек и малко багаж. Икономично каране - 120 на магистрала, 90-110 на шосе, с плавно ускоряване. При всяко зареждане слагам Bardahl BDC в зимна норма - доказано сваля разхода 5-10 процента. Бензиностанции - Лукойл и Бенита. Изчислено по зарежданията само пълно-пълно, със статистика.
  2. Чисто градско - относителна работа, но над 10 не съм качвал.
  3. Борда показва около 0,3 л./100 по-малко от реалното. Най-ниският разход по борд, който съм достигал на извънградско е 6,1/100. Предишният собственик ми говореше за някакви рекорди от около 5 и малко, които за мен са недостижими, а и смятам за малко вероятни.
  4. Не съм установил никаква разлика на разхода при каране без и със темпомат.
  5. През изминалите 15 г. НИКОГА не съм имал факти или повод за съмнения относно разминаване на зареденото количество от показанието на колонката. Зареждам само от големи вериги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...