Jump to content
Se3ker

Относно няколко неща свързани с Акорд

Recommended Posts

Здравейте,

Нов съм във форума и се надявам  пускането на темата да не е в разрез с правилата. Не намерих информация за някои от нещата, които ме тормозят и затова ще ги пусна като нова тема. Първо за колата - Акорд 2003 2.0 бензин 155 к.с. Взех я преди около 2 месеца от обява на Кембо. Покупката я правих с неговия ортак, който беше любезен и всичко беше точно. Нямам забележки за техническото и състояние.

По същество:

1. Не мога да разбера посоката на включено/изключено положение на еърбеците. От ляво на шофьорското място има място за поставяне на ключа, като напред има надпис Lock и стрелка, която сочи на ляво. Та се чудя дали са заключени, когато ключа е завъртян напред и да сочи към Lock или когато сочи към стрелката в ляво.

2. Бутоните на волана не работят и предполагам, че е от лентовия кабел. Интересно ми е дали има някаква диагностика на сносна цена, която мога да си купя за да проверявам подобни проблеми? Видях една дискусия относно подобни, но не ми стана много ясно точно предложение, което не включва оригинален софтуер и цена над 300 лева.. Ако някой може да сподели впечатления и да предложи нещо ще съм благодарен.

3. Разхода на гориво е повечко от колкото очаквах в градски условия но какво да се прави..Изчетах доста за разхода и пробвах различни горива та това не е проблем. Интересува ме дали можете да предложите място за поставяне на газова уредба и да ме насочите към марка, която е подходяща за тази кола? В Стара Загора съм и има кой да я сложи тук, но не съм сигурен дали не е по-добре да я постави сервиз, който се е занимавал специално с Хонда понеже може да има някакви специфични изисквания.. знам ли. Приготвил съм 1500 лева за тази цел като ориентир. Ако можете да ми помогнете с избора ще съм благодарен.

4. Ако някой е свалял тавана ме интересува как го е изкарал от колата. Налага ли се да се вади предна седалка за да се получи или все пак има и друг начин? Скоро ще ми се налага, тъй като сегашният е отлепен и имам резервен за подмяна. Също така се чудя дали да не го боядисам/претапицирам в черен и се чудя дали някой е пробвал да боядисва и евентуално с каква боя, спрей или каквото и да е.. Ще ми е по-лесно и евтино да го боядисам но незнам дали ще се получи с този материал. 

Доста дреболии си оправих по нея с помощта на Форума и някои други видеа, за което съм благодарен. Колата е супер и не мисля да се разделям скоро с нея, затова искам да си я стегна както си му трябва. Надявам се да можете да помогнете и с тези неща. :)

Приятна седмица! 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Se3ker написа:

1. Не мога да разбера посоката на включено/изключено положение на еърбеците. От ляво на шофьорското място има място за поставяне на ключа, като напред има надпис Lock и стрелка, която сочи на ляво. Та се чудя дали са заключени, когато ключа е завъртян напред и да сочи към Lock или когато сочи към стрелката в ляво.

Ако за тази ключалка говориш

5a784e9134146__57(6).thumb.jpg.1dfa12f6f637d6a99072a9aafad82b36.jpg

тя заключва лоста/до нея/ за отваряне на багажника, не е за еърбезите.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако за тази ключалка говориш
5a784e9134146__57(6).thumb.jpg.1dfa12f6f637d6a99072a9aafad82b36.jpg
тя заключва лоста/до нея/ за отваряне на багажника, не е за еърбезите.
 
Ясно, благодаря. Точно за нея става въпрос. Понеже би трябвало да се изключи преди да се бара волана за смяна на лентовия кабел та си мислех, че е това.. :)

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

По 3 точка . Аз съм с БРЦ и съм много доволен . 

А иначе разхода ти ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
 
По 3 точка . Аз съм с БРЦ и съм много доволен . 
А иначе разхода ти ? 
Разхода ми в града с 95 от Еко зареждам само е 16. Със 100 пада на 15 и върви по-добре.. иначе извън града зависи от скоростта. До 110 дава 6,5, със 140 около 7,5. Къде си слагал газовата?

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такъв разход трябва да караш само на къси разстояния и все студен, иначе не е нормален този разход. На газ ще гони разход 17-18 в този случай. 

Не е толкова капризна към газовата тая кола, както я изкарват всички.

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като цяло е така, но пробвах и без много спирания, със спокойно каране до 3000 оборота и пак толкова разход. С доста настъпване на газта и като се има в предвид, че я чакам да загрее и също си гори на място резултата е същия... В София градско, при положение, че не съм попадал на задръствания и там разстоянията са по-големи пак ми дава такъв разход. Приех го вече но реших да слагам газ на мястото на резервната гума и търся най-добрия вариант за парите си.. Ако няма какво толкова да объркат ще я сложа в СтЗ. Познавам го човека и би трябвало да си свърши работата но събирам мнения, че саси пари и не изкам излишни занимавки после.. Благодаря за мнението!

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Бургас и тука ми е слагаха. Аз 17 газ горя 2.4 , автомат , ама тук в Бургас е така. На къси разтояния и не виждам под 16 17 газ как ще е сваля . Ти щом  с 2.0 гориш 16 !!!!

А пък като чувам , колеги как градско им дава 14 - 15 газ , още не мога да си обясня в кой е проблема ! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз съм от Бургас и тука ми е слагаха. Аз 17 газ горя 2.4 , автомат , ама тук в Бургас е така. На къси разтояния и не виждам под 16 17 газ как ще е сваля . Ти щом  с 2.0 гориш 16 !!!!
А пък като чувам , колеги как градско им дава 14 - 15 газ , още не мога да си обясня в кой е проблема !
И аз не мога да си го обясня.. Ако някой има идея за някаква причина поради която разхода да се вдига да сподели. Маслото и филтрите съм сменил. Незнам дали има нещо, което да води до по-голям разход и да трябва да се смени освен карането студена и само първа втора скорост...

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не си боядисвай тавана черен! Все пак, ако толкова много искаш - направи го, но после ще си спомниш какво съм те посъветвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
В никакъв случай не си боядисвай тавана черен! Все пак, ако толкова много искаш - направи го, но после ще си спомниш какво съм те посъветвал.
Няма да е лошо да се обосновеш и да кажеш защо. Ако си го правил кое не ти е харесало? Така казано в нищото не ми помага много много...

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм си боядисвал тавана черен и никога няма да го направя, защото не искам колата ми да заприлича на катафалка. Черния цвят не отразява светлината и в купето ще стане мрачно. Ако търсиш този ефект - боядисвай в черно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря зи информацията.

Някой да има наблюдение за газови уредби Ланди Рензо? Имам предложение, което ще струва 1500 лв. със всичките му работи. Имаме такава но не инжекцион и не сме имали проблеми с нея повече от 5 г. вече но все пак ако някой има опит да сподели.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам наблюдение върху Ланди Ренцо от октомври насам и близо 10000 км на газ. Настройката е автоматична колата си върви чудесно , грешки няма освен p0420, който си го имаше и преди това. Разход градско е 11-12 ,а навън ако я караш икономично може и на 7 и нещо да падне, иначе до 130  разхода е осем и половина девет. НО прочети първо FAQ темата в раздела за алтернативни горива. Описано е супер, само да искаш да четеш.Мисля ,че от там става ясно ,че най-важното е #КОЙ я слага газовата , а не какъв точно е продукта.

 

Редактирано от ivailopp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това си виж за някакви грешки, както и да се видят тримовете. Ако няма грешка за бедна смес, това не е задължително ,че сместа не е бедна. Маслото трябва за този двигател да е 0w20. Тогава имаш максимална икономичност. Най- компромисен 5w30. Всичко останало значи увеличен разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще прегледам отново темата. Относно маслото говорх с човек, който има 3 хонди и ми препоръча 10w40,като спомена, че с по-нисък вискозитет го гори доста.. В момента съм с 5w40 най-висок клас на Repsol. На следващата смяна ще пробвам различно. Другата седмица ще отида на диагностика и ще видя какво ще покаже.. споменаха ми за ламбда сонда но ще си покаже.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега тука има една тема,казва се -

в която има разисквано доста,особено за маслата в "К"-сериите,включително и капкови тестове.Със сигурност, трябва да се довериш на написаното от колегите в темата,където отсъства вискозитета,препоръчан ти от твоя човек с трите хонди.;)

Редактирано от JHM
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове




По същество:
1. Не мога да разбера посоката на включено/изключено положение на еърбеците. От ляво на шофьорското място има място за поставяне на ключа, като напред има надпис Lock и стрелка, която сочи на ляво. Та се чудя дали са заключени, когато ключа е завъртян напред и да сочи към Lock или когато сочи към стрелката в ляво.
2. Бутоните на волана не работят и предполагам, че е от лентовия кабел. Интересно ми е дали има някаква диагностика на сносна цена, която мога да си купя за да проверявам подобни проблеми? Видях една дискусия относно подобни, но не ми стана много ясно точно предложение, което не включва оригинален софтуер и цена над 300 лева.. Ако някой може да сподели впечатления и да предложи нещо ще съм благодарен.
3. Разхода на гориво е повечко от колкото очаквах в градски условия но какво да се прави..Изчетах доста за разхода и пробвах различни горива та това не е проблем. Интересува ме дали можете да предложите място за поставяне на газова уредба и да ме насочите към марка, която е подходяща за тази кола? В Стара Загора съм и има кой да я сложи тук, но не съм сигурен дали не е по-добре да я постави сервиз, който се е занимавал специално с Хонда понеже може да има някакви специфични изисквания.. знам ли. Приготвил съм 1500 лева за тази цел като ориентир. Ако можете да ми помогнете с избора ще съм благодарен.
4. Ако някой е свалял тавана ме интересува как го е изкарал от колата. Налага ли се да се вади предна седалка за да се получи или все пак има и друг начин? Скоро ще ми се налага, тъй като сегашният е отлепен и имам резервен за подмяна.
 
 


Измина малко време и искам да споделя какво се получи относно моите проблеми та ако някой има нужда да има повечко информация:

Еърбека си се изключва от буксите под волана и се сваля кормилото. От там се демонтира лентовия кабел, който беше и моят проблем с бутоните( важно е положението на лентовия кабел при поставянето-трябва да е на средно положение за да не се прекъсне в последствие при завъртане на волана)
Има видео в YouTube как се прави.

Според диагностиката всичко по колата си е наред. Разхода след като се стопли времето падна на 10 градско, което си е супер. Все пак сложих газова и за момента върви супер, за разхода е рано да се говори.

Тавана се сваля супер лесно и се изкарва през задната странична врата най-лесно. Също има видео в YouTube.

В общи линии това е за сега. Благодаря ви за коментарите и предложенията.

Поздрави!

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...