Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, вчера се видях в чудо, прибирам се за половин час. слизам и ферхондето не пали, свети оня зелен ключ на таблото, днеска при майстор и ... имобилайзера не си разпознава ключа (оригиналния), съответно той с някаква джажа се върза към странната "OBD" букса и му пусна самодиагностика и всичко си дойде на мястото. Но питам се дали може да се махне този имобилайзер и къде да отида за тази услуга. В Бургас в сервиз хонда ми казаха че не може или че те не могат, та затова да питам и тук че сякаш има и по знаещи.

Благодаря ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста справки по въпроса ми обясниха че според типа на компютъра можело да се премахне имобилайзера, конкретно на моя модел, слагало се допълнителна платка която струвала 160 лв, и още 100-на лв труд. Имало и още един вариант с директно бърникане по софтуера но шансовете за успех са 50/50.

Редактирано от Eks

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за софта шансовете по скоро са 0/100 , защото има последици и неправилна работа на това онова. 

Когато се появи проблемът зелената лампа когато дадеш контакт :

Свети постоянно .

Или светва , и започва да мига бързо .

Или с даването на контакт веднага почва бързо мигане.

И щом някой с някаква машинка бързо със закачането и самодиагностика го е оправил , значи не е сериозен проблема.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам спомен вече колко бързо е мигала лампата, но определено мигаше след като включа на контакт. Определено няма да се занимавам имобилайзера, но се надявам да не ми прави в бъдеще такива номера.

 

Снимах как мига лампата но нищо не ми говори това. След рестарт от майстор всичко си тръгна, но той ме изпрати при друг който махна имибилайзера, колата вече работи обаче сега чека свети постоянно. Ще отида пак за да погледнат грешката но аз не забелязвам проблем в работата на колата, поне за сега.

 

довечера ще кача клипчето ит телефона не иска да се качва

 

Видеото

Майстора се казва Петьо, работи в Бургас, ако на някой му затрябва номера, да пише на лично.

Редактирано от Eks

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин имах същият проблем. Колата на паркинга запали нормално, след около 5 мин. спрях да напомпя едната гума на бензиностанция. Напомпих я, качвам се в колата и изненада... Върти на чекрък двигателя и няма симптоми изобщо да запали. Ползвах жокер "обади се на приятел - fena.bg". Направих, както ми каза махнах клемата на акумулатора за няколко минути, но после зелената лампа продължаваше да мига при подаден стартер... От там пеша до дома и взех другия ключ и.... двигателя пали от раз с него... После най-накрая отидох и на работа. Като паркирах реших да пробвам със стария ключ и пак мига лампата и не пали. Веднага пробвах отново с другия ключ и няма никакъв проблем. Така че проблема не винаги е в имобилайзера, а в самия ключ.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умрял чип му се казва. ID48 си мрът когато си искат. 😉

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...