Jump to content
piccinini

Проблем с CVT трансмисия

Recommended Posts

Здравейте на всички, нов съм в този форум. Жена ми кара Хонда Джаз 2005 с CVT трансмисия, но има проблем. От доста време при потегляне има леки вибрации. По изчетеното във форума предполагам, че става въпрос за стартов съединител, но вибрациите не се усилват, нито има някакви други видими дефекти. От известно време обаче, понякога при превключване на D, оборотите падат под тези на празен ход, след това се покачват над 1000, пак падат и така. Автомобилът не потегля, предполагам че трансмисията не зацепва. При връщане на N и после пак превключване на D, ако не от раз, то след няколко пъти зацепва и потегля. Ако подам малко газ изведнъж зацепва и колата подскача, това разбира се е доста натоварващо за трансмисията. За сега този проблем се появява рядко, но предполагам, че ще зачести. Преди половин година сменихме маслото на кутията в Бултрако на Ботевградско.

Какво е вашето мнение по въпроса? Също така, къде ще ме посъветвате да закарам колата, за да я оправят? Чета за сервиз Омбре - това сервизът на ул. Акад. Георги Бончев ли е?

Предварително се извинявам ако има подобна тема, но не съм я намерил.

Поздрави

Редактирано от piccinini

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога смени маслото на кутията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменете пак маслото със Хонда Свт флуид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде ще е най удачно да стане това? Към кой сервиз ще ме насочите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...