Jump to content

Recommended Posts

Пущината потъва между стъклото и ламарината на вратата - откакто купих колата си е така

Смених перото - без ефект

Просто при пускане перото 50-50 потъва в жлеба мезду вратат и задното стъкло - супер дразнещо

Мисля си ако набутам... фолио или нещо в жлеба за да не затъва... ама пук може да изтърка боята и да тръгне ръжда

Дайте предложения за фикс

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, регулирай рамото на чистачката - дигни го една идея по-нагоре.

А фикс,  би трябвало да си има - при спиране на чистачката, тя се вдига на един пластмасов ограничител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми като повреден механизъм. Когато е в изключено положение, при мен, седи върху някакво прозрачно фолио върху ламарината. При включване се качва на стъклото и съответно, при изключване, щраква и се връща пак върху ламарината. 

Редактирано от MLK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мене е така

но често потъва между ламарината и стъклотою

Как се регулира някаква идея?! то трябва да почне по слабо да натиска...

Бях питал Омбре - така си било при модела

Може би при мен разстоянието от стъклото до ламарината е по голямо...

 

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямате ли при вас , с бензиновите, отзад  на вратата една пластмаса, и когато изключите чистачката, рамото и да се качва върху нея?

Мисля че от тази схема е номер 12 :

B__1410.thumb.jpg.fa12fe59606a709c9e49eecfe52375a8.jpg

Иначе реглажа е като на всяка нормална чистачка - от гайката на рамото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да погледна моята, но по спомен май няма такава пластмаса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, Емич, имаааа, ама ефект нема.

От моя опит - за да си върши работата този повдигач рамото трябва да е право. Обаче, ако рамото е право натиска върху стъклото е слаб и горната половина на стъклото остава неизчистена. Проблема идва също и от късото перо, което не се огъва достатъчно за да прилепва към стъклото. Говоря за нормално метално перо. Решил съм да сложа т.нар. "банан", ама още не съм, а и не знам, дали има толкова малък размер. Засега съм изкривил рамото, за да имам по-силен натиск и по-добро чистене. За сметка на това рамото ми не опира в повдигача и при пускане моята чистачка също пропада в процепа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, не криви рамото, защото едва ли ще подобри чистенето и прилепването - проблема е в омекналата пружинка на рамото. Или я смени, или я натегни/скъси с една витка и ще започне да прилепва по-добре.

А за чистенето, самото гумено перо и двата метални водача в него са виновни . Сигурно задържат някъде по зъбите на металната час на чистачката, а трябва да имат лек луфт.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има я тая пластмаска и при мен, не бях я забелязал до сега. Извинявам се ако съм подвел някой. А огъването на рамоте не го препоръчвам. Пробвал съм с друг автомобил и не доведе до желания резултат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно двата метални водача в самото перо са виновниците, чистачката да не бърше добре. Поиграйте си с тях и нещата ще заспят. Аз като си сменях задната чистачка, не намерих същия размер и си изрязах от по-дълга, и ефекта беше потресаващ, бършеше по-зле от старата. Като си поиграх малко с перото и водачите в него започна да бърше перфектно, не кривете рамото, това няма да доведе до нищо добро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята почна да пропада, след смяна на чистачката. Явно е от нея, с предишната нямах проблем. Ще пробвам с някоя безшарнирна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заспа след смяната с китайска безшарнирна.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропадането е направено фабрично ,иначе как ще отворите стъклото като чистачката е на него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не си чел както трябва...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...