Jump to content
Mitak117

Цена на кормилна рейка

Recommended Posts

Здравейте колеги.

От известно време имам проблеми с рейката на акорда. Волана стана много тежък и при завой изобщо не се връща. Все едно карам джоган.

Казанчето на хидравликата е пълно. Ходих на майстор и ми казаха, че кормилната рейка капела и била износена.

Въпросът е дали проблемът не е само в помпата или само в рейката, защото те ще ме убеждават да сменя и двете. Съответно ми предлагат да се провери на стенд дали могат да ремонтират моята рейка или да търсим друга от някоя морга (която не се знае колко е читава и пак ще се рециклира).

Посъветвайте ме какви цени да очаквам за рейка втора употреба (ясно е, че нова ще е безбожно скъпа) и на евентуалното рециклиране.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причините може да са комплексни, но:

2 години преди да продам 6-тия Акорд (от подписа ми), му сложих присадка и спря да тече. Проблема беше в семеринката на кормилния вал (там където той преминава в купето). Не е пълнила маншоните и "потропване и да имаше бе едва доловимо. Година след покупката, новия собственик му рециклира рейката (по спомен около 300лв, в София), но волана не е затягал и не е имало други странични ефекти, освен новопоявилият се теч -просто и той не я кара ежедневно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демонтаж и монтаж, рециклиране ми струваше 200 лв, без хидравличната течност. Утре ще закарам и помпата, че започна да смуче въздух. Ремонта й със смяна на лагера е 50 лв. 

Обърнете внимание на маркуча за високото налягане при демонтажа, тъй като на моя му деформираха щуцера и в момента губи течност от там.

Най добре свалете рейката и помпата и ги занесете на някой ,който си разбира от работата.

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова от Балканпартс е 750 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...